DOGAĐAJI U ZAGREBU NAREDNIH 7 DANA

 

subota, 22. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Dogodilo se jedne noći It Happened One Night, r. Frank Capra Fokus: Screwball komedija
21:00 Philadelphijska priča The Philadelphia Story, r. George Cukor Fokus: Screwball komedija
subota, 22. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Malcolm X, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
subota, 22. rujna 2018. ● Kino Metropolis
18:00 Alfred noćni čuvar - Profesor Baltazar
19:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
21:00 Vjernost Le Fidèle, r. Michaël R. Roskam


subota, 22. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
21:00 Staljinova smrt The Death of Stalin, r. Armando Iannucci
subota, 22. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Laponska krv Sameblod, r. Amanda Kernell
19:00 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
20:45 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong

subota, 22. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:45 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:30 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

subota, 22. rujna 2018. 19,00 ● Kino Grič
Predstavljanje zbornika poezije i proze: ''Netko podvikne, djeca odrastu'', Književna grupa 90+
S članovima Književne grupe 90+ Lanom Bojanić, Martinom Majcenovićem, Larom Mitraković, Emom Pavlović, Josipom Razumom i Vigorom Vukotićem razgovarat će urednik Seid Serdarević.
nedjelja, 23. rujna 2018. ● Kino Metropolis
17:00 Baka na ledu Baba z ledu, r. Bohdan Sláma
19:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
20:45 Comic Sans, r. Nevio Marasović

nedjelja, 23. rujna 2018. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Dvostruki ljubavnik L'amant double, r. Francis Ozon 
21:00 Iskupljenje u New Yorku You Were Never Really Here, r. Lynne Ramsay
nedjelja, 23. rujna 2018. ● Kino Europa - Velika dvorana

18:00 Izgaranje Beoning, r. Lee Chang-dong
20:45 Srbenka r. Nebojša Slijepčević 

nedjelja, 23. rujna 2018. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Luis i društvo iz svemira, r. Christoph Lauenstein
18:45 Krivnja Den skyldige, r. Gustav Möller
20:30 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

ponedjeljak, 24. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Drvo želja Natvris khe, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea
21:00 Magarčić iz Magdane Magdanas lurja, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea
utorak, 25. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Molba Vedreba, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea
21:00 Ja, bakica, Iliko i Ilarion Me, bebia, Iliko da Ilarioni, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea

 

utorak, 25. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Dobio je igru He Got Game, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
utorak, 25. rujna 2018. 20:00 ● Hrvatski glazbeni zavod
Sergej Rahmanjinov: Liturgija sv. Ivana Zlatoustog
Zbor HRT-a, Tomislav Fačini, dirigent

srijeda, 26. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 Pokajanje Monanieba, r. Tengiz (Jevgenjevič) Abuladze Portreti: Od 'otapanja' do 'glasnosti' Tengiza Abuladzea

 

srijeda, 26. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Oldboy, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
četvrtak, 27. rujna 2018. ● KD Vatroslav Lisinski - velika dvorana

Zagrebačka filharmonija - Crveni ciklus: Otvaranje sezone 2018./2019.

Dmitrij Kitajenko, dirigent

Gustav Mahler: 8. simfonija u Es-duru, Simfonija tisuće
četvrtak, 27. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
četvrtak, 27. rujna 2018. ● Kino Tuškanac
19:00 3 dana u Quiberonu 3 Tage in Quiberon, r. Emily Atef Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
petak, 28. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
20:00 25. sat 25th Hour, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
petak, 28. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Samo mi Bog može suditi Nur Gott kann mich richten, r. Özgür Yildirim Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film
21:00 Ples između redova In den Gängen, r. Thomas Stuber Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film

petak, 28. rujna 2018. 20:00 ● HNK
Festival svjetskoga kazališta
Schaubühne Berlin, Njemačka
Rikard III.
Redatelj: Thomas Ostermeier
subota, 29. rujna 2018. ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana

Lisinski subotom: Gustav Mahler - simfonija tisuće

Dmitrij Kitajenko, dirigent

Gustav Mahler: 8. simfonija u Es-duru, Simfonija tisuće
subota, 29. rujna 2018. ● Kino Kinoteka
11:00 Bijeli očnjak White Fang, r. Alexandre Espigares
20:00 Crni član KKKlana Black KKKlansman, r. Spike Lee Opus: Spike Lee
subota, 29. rujna 2018. ● Kino Tuškanac

19:00 Babilon Berlin Babylon Berlin, r. Tom Tykwer, Achim von Borries, Henk Handloegten Fokus: Berlinale Special - suvremeni njemački film

subota, 29. rujna 2018. 20:00 ● HNK
Festival svjetskoga kazališta
Schaubühne Berlin, Njemačka
Rikard III.
Redatelj: Thomas Ostermeier