DOGAĐAJI U ZAGREBU NAREDNIH 7 DANA

 

četvrtak, 21. studenog 2019. ● Kino Kinoteka
18:00 Rat struja (The Current War), r. Alfonso Gomez-Rejon
20:00 Mata Hari, 1931., r. George Fitzmaurice
četvrtak, 21. studenog 2019. ● Kino Tuškanac

17:00 Dnevnik Diane Budisavljević, r. Dana Budisavljević
19:00 Pltajuće trave (Ukikusa), 1959., r. Yasujirō Ozu
21:00 Rano ljeto (Bakushû), 1951., r. Yasujirō Ozu

četvrtak, 21. studenog 2019. 19:00 ● Mađarski institut
Književno-glazbena večer povodom stote godišnjice smrti Endrea Adyja
Organizatori:  Katedra za hungarologiju i Mađarski institut u Zagrebu 
Uz nastup ansambla Misztrál, biti će predstavljen dvojezični izbor iz pjesnikove lirike pod naslovom U srcima mladih živim.
petak, 22. studenog 2019. ● Kino Kinoteka
10:00 Profesor Baltazar - ulaz slobodan
18:00 Rat struja (The Current War), r. Alfonso Gomez-Rejon
20:00 Dama s kamelijama, 1936., r. George Cukor
petak, 22. studenog 2019. ● Kino Tuškanac

19:00 Kasno proljeće (Banshun), 1949., r. Yasujirō Ozu
21:00 Kasna jesen (Akibiyori), 1960., r. Yasujirō Ozu

petak, 22. studenog 2019. 19:30 ● Koncertna dvorana Lisinski
Koncert Zagrebačke filharmonije iz Crvenog ciklusa

Dirigentica: Alevtina Ioffe, violina: Karen Gomyo

Program: 
M. Musorgski: Zora nad rijekom Moskvom, uvertira operi Hovanščina
P. I. Čajkovski: Koncert za violinu i orkestar u D-duru, op.35
R. Wagner: Predigra i Izoldina ljubavna smrt iz Tristana i Izolde, WWV90
R. Strauss: Smrt i preobraženje, op. 24, simfonijska pjesma
subota, 23. studenog 2019. ● Kino Kinoteka
11:00 Obitelj Addams, animirani, sinkronizirano, r. Greg Tiernan, Conrad Vernon
18:00 Rat struja (The Current War), r. Alfonso Gomez-Rejon
20.00 Grand Hotel, 1932., r. Edmund Goulding
subota, 23. studenog 2019. ● Kino Tuškanac

17:00 Dnevnik Diane Budisavljević, r. Dana Budisavljević
19:00 Rano proljeće (Sôshun), 1956., r. Yasujirō Ozu

subota, 23. studenog 2019. 18:00 ● Centar za kulturu Trešnjevka
Premijera predstave Čudesne stranice male Danice
Režija: Morana Dolenc
Igraju: Zrinka Kušević, u alternaciji Maja Kovač i Maja Katić

nedjelja, 24. studenog 2019. ● Kino Metropolis MSU

18:00 Moja kći (Figlia mia), r. Laura Bispuri
20:30 Silvio (Loro), r. Paolo Sorrentino

nedjelja, 24. studenog 2019. 12:00 ● Mala dvorana Lisinski
Koncert kvarteta flauta 4 SYRINX
Program:
P. Csillag: Esquisses Travesières
T. Uhlik: Velika gužva u frizerskom salonu - praizvedba
C. McMichael:  Salt of the Earth
E. Bozza: Deux equisses
J. Lauber: Visions de Corse
utorak, 26. studenog 2019. ● Kino Metropolis MSU

18:00 Jean Paul Gaultier (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic), r. Yann L’Hénoret
20:30 Silvio (Loro), r. Paolo Sorrentino

utorak, 26. studenog 2019. ● Kino KIC

21:00 Potres (Skjelvet), r. John Andreas Andersen

utorak, 26. studenog 2019. ● Kino Kinoteka
18:00 Dopunska nastava, r. Ivan-Goran Vitez
20:00 Kismet, 1944., r. William Dieterle
utorak, 26. studenog 2019. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Premijera predstave Mi i oni
Autori: Dario Harjaček i Katarina Pejović
Redatelj: Dario Harjaček
Igraju: Nataša Dangubić, Mia Melcher, Lucija Šerbedžija, Doris Šarić Kukuljica, Hrvojka Begović, Petar Leventić, Jasmin Telalović, Maro Martinović, Damir Šaban i polaznici dramskog studija Učilišta ZKM-a izabrani audicijom
srijeda, 27. studenog 2019. ● Kino KIC

21:00 Sonja: Bijeli labud (Sonja: The White Swan), r. Anne Sewitsky

srijeda, 27. studenog 2019. ● Kino Kinoteka
18:00 Dopunska nastava, r. Ivan-Goran Vitez
20:00 Suđenje u Nurnbergu (Judgement at Nuremberg), 1961., r. Stanley Kramer
četvrtak, 28. studenog 2019. ● Kino KIC

21:00 Silvio (Loro), r. Paolo Sorrentino

četvrtak, 28. studenog 2019. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih

Izvedba predstave Erasmus

Produkcija: Zagrebačko kazalište mladih, Schauspiel Stuttgart i Nowy Teatr, Varšava
Autorica i redateljica: Anna Smolar
Igraju: Jasmina Polak, Jan Sobolewski