Kazalište

 

utorak, 30. prosinca 2014. 19,30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Miroslav Krleža Vučjak
redatelj: Ivica Buljan

nedjelja, 21. prosinca 2014. u 16,00 sati ● Cineplexx Zagreb
Izravan prijenos iz Boljšoj teatra
Petar Iljič Čajkovski ORAŠAR
Koreograf: Jurij Grigorovič
ponedjeljak, 8. prosinca 2014. 19,00 ● Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Polanec
Mirjana Preis Tijelo


nedjelja, 7. prosinca 2014. u 16,00 sati ● Cineplexx Zagreb
Projekcija snimke predstave iz Boljšoj teatra
Ludwig Minkus BAJADERA (La Bayadere)
Koreografi: Jurij Grigorovič prema Marisu Petipau
četvrtak, 4. prosinca 2014. 20,00 ● Zagrebački plesni centar
Renata Carola Gatica & Zrinka Lukčec Kiko Kitsch
redateljica: Renata Carola Gatica
izvodi: Zrinka Lukčec Kiko

nedjelja, 30. studenog 2014. 20,00 ● Teatar Rugantino na Sceni Vidra
Ivica Ivanišević Život je čudo
redatelj: Radovan Marčić
izvodi: Siniša Popović

nedjelja, 30. studenog 2014. 18,00 ● Aplauz Teatar u Društvenom centru Kino Mosor
Lana Blaće i Marko Juraga Orašar
redatelj: Marko Juraga
izvode: Lana Blaće, Marko Knešaurek, Ivan Đuričić, Dražen Bratulić

subota, 29. studenog 2014. 20,00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Nenad Glavan Troia's Discount
redatelj: Nenad Glavan
izvode: Jure Radnić, Mateo Videk, Marica Vidušić, Anita Matić Delić i Sara Stanić

petak, 28. studenog 2014. 19:30 ● Kazalište komedija
Carlo Goldoni Mala kavana
redatelj: Damir Lončar
izvode: Damir Lončar, Željko Duvnjak, Davor Svedružić, Filip Juričić, Vanja Ćirić, Jasna Palić Picukarić, Nina Kaić, Vid Balog, Ivan Magud, Goran Malus

utorak, 25. studenog 2014. 20,00 ● Teatar &TD
Thomas Bernhard Veliki odlazak
redatelj: Zdenko Jelčić
izvodi: Zdenko Jelčić

nedjelja, 23. studenog 2014. 20,00 ● Teatar manje je više u Centru za kulturu Trešnjevka
Molière Don Juan
redatelj: Ivica Kunčević
izvode: Hrvoje Klobučar, Filip Riđički, Anja Matković, Mia Krajcar, Žarko Savić

subota, 22. studenog 2014. 20,00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Miroslav Krleža Kristofor Kolumbo
redatelj: Rene Medvešek
izvode: Zoran Čubrilo, Petar Leventić, Danijel Ljuboja, Maro Martinović, Pjer Meničanin, Krešimir Mikić, Filip Nola, Damir Šaban, Jasmin Telalović

četvrtak, 20. studenog 2014. 20:00 ● Teatar &TD
KZPZK - Konačno mrtav
KZPZK - Kompozicija za pisanje za kompoziciju - je eksperimentalni projekt autorsko-izvođačkog dueta kojeg čine inženjer elektroaustike i glazbenik Miodrag Gladović aka Jomiajomi, i arhitekt i pisac Boris Popović, uz podršku multimedijalnog umjetnika Bojana Gagića.

subota, 15. studenog 2014. 19:00 ● GK Trešnja
Pepeljuga
redatelj:Jakov Sedlar
koreografkinja: Almira Osmanović
uloge: Krunoslav Klabučar, Vanda Vujanić Šušnjar, Daria Knez Rukavina, Marijana Mikulić, Hrvoje Barišić, Tena Jeić Gajski i Ranko Stojić

subota, 15. studenog 2014. ● Razne lokacije
6. Noć kazališta
Ovogodišnja, šesta Noć kazališta održat će se 15. studenoga u 43 grada, pod motom Nisu izbori, a svi se trgaju za stolicu, a na ukupno 76 lokacija u Hrvatskoj moći ćete pogledati 147 predstava od 94 različitih institucija, kazališta, udruga… Uz predstave, održat će se i preko 70 različitih popratnih programa (koncerata, razgledavanja kazališta, party-ja…).

petak, 14. studenog 2014. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Evgenij Onjegin
U koprodukciji zagrebačke Opere i Opere HNK Ivana pl. Zajca iz Rijeke.
skladatelj: Petar Iljič Čajkovski
dirigent: Nikša Bareza
redatelj: Michal Znaniecki

srijeda, 12. studenog 2014. 19:30 ● Dječje kazalište Dubrava
Valentina Galijatović prema motivima iz bajke braće Grimm: Cvilidreta
redatelj: Paolo Tišljarić
dramaturgija: Valentina Galijatović
igraju: Anja Đurinović, Marija Šegvić, Jure Radnić, Iva Mihelić, Ivana Boban

ponedjeljak, 10. studenog 2014. 19:30 ● Zagrebačko kazalište lutaka
This/krimi/nacija
autorica: Katarina Đurđević
koreografija: Katarina Đurđević, Adrijana Barbarić Pevek, Petra Valentić, Ana Krznarić
izvedba: Adrijana Barbarić Pevek, Petra Valentić, Ana Krznarić
učenice/ci Škole Suvremenog plesa Ane Maletić, 3. i 4. sr.

četvrtak, 6. studenog 2014. 19:30 ● Kazalište Mala scena
Prava stvar
autor: Tom Stoppard
režija: Ivica Šimić
izvode: Jelena Veljača, Dražen Čuček, Jasna Bilušić, Frane Perišin, Mislav Čavajda, Lana Hulenić, Marko Hergešić

četvrtak, 30. listopada 2014. 20:00 ● Zagrebački plesni centar
Pokrenuti prostor
koreografkinja: Jasna Čižmek Tarbuk
glazba: David Gazarov
režija: Lovro Krsnik
kostimografija: Jadranka Hlupić Dujmušić, Petra Krpan
plesači: Andrea Jandrić, Ema Janković, Grigor Baždar, Ivana Oršolić, Josipa Kukor

četvrtak, 30. listopada 2014. 19:30 ● Dječje kazalište Dubrava
MINIMI
autori: Sanja Tropp Frühwald i Till Frühwald
uloge: Petar Cvirn, Ana Mrak, Arijana Pospišil

ponedjeljak, 27. listopada 2014. ● Gradsko satirično kazalište Kerempuh
Jose Miguel Contreras: 5ŽENA.COM
režija: Rene Bitorajac
izvode: Nataša Dangubić, Daria Lorenzi Flatz, Nataša Janjić, Nina Erak Svrtan i Mia Anočić Valentić

četvrtak, 23. listopada 2014. 19:30 ● GK Gavella
Amadeus
dramaturg: Dubravko Mihanović
režija: Dora Ruždjak Podolski
izvode: Enes Vejzović, Filip Križan, Nataša Janjić Lokas, Franjo Dijak, Zoran Gogić, Siniša Ružić, Janko Rakoš, Ankica Dobrić, Ivana Bolanča, Perica Martinović, Natalija Đorđević, Vjekoslav Babić

srijeda, 22. listopada 2014. 12:00 ● Društvo hrvatskih književnika
Dunja Kalilić: Treća koža
U srijedu, 22. listopada u 12 sati održat će se predstavljanje knjige Dunje Kalilić naziva Treća koža. Knjigu će predstaviti Ljerka Car - Matutinović, Ozana Ramljak i autorica.

petak, 17. listopada 2014. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Ženski rukopisi
koreografkinje: Pavla Pećušak, Ksenija Duran Krutova i Simona Unterajter

četvrtak, 16. listopada 2014. 20:00 ● kino SC
BADco: Manje zlo
dramaturg: Goran Sergej Pristaš
izvodi: Zrinka Užbinec
kostimi: Silvio Vujčić
autori glazbe: Alen i Nenad Sinkauz

četvrtak, 16. listopada 2014. 20:00 ● Gradsko satirično kazalište Kerempuh
Ljubav na prvi pogled
Scena Vidra
Kazališna grupa Lectirum i Satiričko kazalište Kerempuh
Fadil Hadžić
režija:  Zoran Mužić
izvode: Matija Prskalo, Zijad Gračić

četvrtak, 16. listopada 2014. 20:00 ● Kazalište KNAP
Garderoba
autor: Dore Gelo
režija: Paolo Tišljarić
izvode: Marija Šegvić, Tomislav Krstanović, Dora Gelo i Pavle Vrkljan

nedjelja, 12. listopada 2014. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Sarah Kane: Psihoza 4.48
režija: Božidar Violić
izvode: Jadranka Đokić, Zoran Čubrilo, Damir Šaban

petak, 10. listopada 2014. 20:00 ● Teatar &TD
Čuj Hamlete, čuj
režija: Renata Carola Gatica
izvode: Dean Krivačić, Maja Katić, Zrinka Kušević, Zrinka Antičević, Ivana Pavlović, Sven Jakir

petak, 3. listopada 2014. 20:00 ● Kazalište KNAP
Dobitnik
autor: Borivoj Radaković
režija: Georgij Paro
izvode: Goran Grgić, Sunčana Zelenika Konjević, Žarko Potočnjak, Tomislav Martić, Darko Janeš

subota, 27. rujna 2014. 20:00 – nedjelja, 28. rujna 2014. ● ZKM
Festival svjetskog kazališta
27. i 28. rujna u 20:00 sati, Zagrebačko kazalište mladih
Gorke suze Petre von Kant
redatelj: Martin Kušej
Residenz Theater, Njemačka

subota, 27. rujna 2014. 19:30 ● Kazalište komedija
Spli'ski akvarel
skladatelj: Ivo Tijardović
dirigent: Krešimir Batinić
redatelj: Richard Simonelli
izvode: Ervin Baučić, Jasna Bilušić, Danijela Pintarić, Ana Kraljević, Nina Kaić, Vladimir Garić, Nikša Radovanović, Božo Jurić Pešić, Đani Stipaničev

petak, 26. rujna 2014. 20:00 – subota, 27. rujna 2014. ● Hrvatsko narodno kazalište
Festival svjetskog kazališta
26. i 27. rujna u 20:00 sati, HNK
Ti si moja sudbina (Otmica Lukrecije)
redatelj: Martin Kušej
Residenz Theater, Njemačka

četvrtak, 25. rujna 2014. 20:00 ● Zagrebački plesni centar
Ostrix
koreografkinja: Zrinka Lukčec-Kiko
izvode: Ema Crnić, Ivona Grubišić, Eva Kocić, Sara Ugrinić
kostimograf: Emina Kušan
glazba: Damir Šimunović

četvrtak, 25. rujna 2014. 19:00 ● Centar za kulturu Trešnjevka
Priča o tupsonima (ili zašto treba učiti)
autor: Hrvoje Zalar
režija: Hrvoje Zalar
izvode:Anja Đurinović, Hrvoje Zalar


srijeda, 24. rujna 2014. 20:00 – petak, 26. rujna 2014. ● Scena Travno
Festival svjetskog kazališta
24., 25. i 26. rujna u 20:00 sati, Scena Travno
Ganeš protiv Trećeg Reicha
redatelj: Bruce Gladwin
Back to Back Theatre, Australija

nedjelja, 21. rujna 2014. 20:00 – ponedjeljak, 22. rujna 2014. ● Hrvatsko narodno kazalište
Festival svjetskog kazališta
21. i 22. rujna u 20,00 sati, Hrvatsko narodno kazalište
Otac
redatelj: Franck Chartier
Peeping Tom, Belgija

petak, 19. rujna 2014. – nedjelja, 28. rujna 2014. ● razne lokacije
12. Festival svjetskoga kazališta
U rujnu, već dvanaesti put, Festival svjetskoga kazališta pokušava razviti strategiju umjetničkog i kulturnog obrazovanja koja uključuje upoznavanje kulturnih radnika i široke publike s vrhunskim djelima nastalih proteklih sezona. Na pozornicama Hrvatskoga narodnog kazališta, Zagrebačkoga kazališta mladih i Scene Travno, te na otvorenom prostoru u središtu grada, vidjet ćemo pet predstava. Pročitajte više

petak, 19. rujna 2014. 20:00 – subota, 20. rujna 2014. ● ZKM
Festival svjetskog kazališta
19. i 20. rujna u 20,00 sati, Zagrabačko kazalište mladih
Kralj Ubu
redatelj: Declan Donnellan
Cheek by Jowl, Velika Britanija

srijeda, 17. rujna 2014. – nedjelja, 21. rujna 2014. ● SC, Savska 25
4. Ganz novi festival
U srijedu, 17. rujna, u Studentskom centru u Zagrebu počinje četvrto izdanje Ganz novog festivala, međunarodnog festivala razvojnog kazališta koji ove godine donosi 7 predstava, 4 radionice, 3 rezidencije, 3 koncerta i 1 instalaciju. Festival traje do 21. rujna, a ulaz na sva događanja je besplatan!

ponedjeljak, 15. rujna 2014. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište
Friedrich Schiller: Razbojnici
autor: Friedrich Schiller
redatelj: Vito Taufer


četvrtak, 24. srpnja 2014. 21:00 ● Scena Amadeo, atrij Hrvatskog prirodoslovnog muzeja
Mariachi Los Caballeros


četvrtak, 17. srpnja 2014. 20:00 ● Zagrebački plesni centar, ZPC
Ina Sladić: As The Dark Wave Swells
Autorica: Ina Sladić
Koreografija i izvedba: Micaela Kühn Jara, William Sànchez H, Ina Sladić
Glazba: Damir Šimunović, Nicolas Jaar
pretpremijera!

subota, 12. srpnja 2014. 20:00 ● Opatovina
Gospon doktor Vinski Opatovinski
autor: Moliére
redatelj: Dražen Ferenčina
igraju:Ljubomir Kerekeš, Jan Kerekeš, Vid Balog, Draško Zidar, Goran Koši, Tara Rosandić, Ana Majhenić, Marija Borić, Adam Končić

ponedjeljak, 30. lipnja 2014. 20:00 ● Zagrebački plesni centar
Pledging foot
koreografija: Eléonore Valère Lachky
kostimografija: Nina Husain
glazba: Modern jazz Quartet
dizajn svjetla: Mario Vnučec

nedjelja, 29. lipnja 2014. 19:00 ● plato ispred HNK
D. B.Indoš /T. Vrvilo: Tosca 914
autori: Damir Bartol Indoš & Tanja Vrvilo
Koprodukcija festivala Perforacije i Teatra &TD

nedjelja, 29. lipnja 2014. – subota, 2. kolovoza 2014. ● Muzej za umjetnost i obrt, MUO
Letne noći teatra Exit
5. po redu Ljetne noći Teatra EXIT u Muzeju za umjetnost i obrt! trajat će ove godine od 29.6. i traju do 2.8.

petak, 13. lipnja 2014. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Alisa
Lewis Carroll, Robert Moran, Ashley Page: Alisa
Baletnu verziju Alise u Zemlji čudesa, zagrebački će Balet premijerno izvesti u lipnju 2014. na  glazbu Roberta Morana, u koreografiji čuvenog engleskog baletnog umjetnika Ashleyja Pagea, uz suradnju scenografa i kostimografa Antonyja McDonalda i oblikovatelja svjetla Petera Mumforda. Orkestrom će ravnati Paul Hoskins.

petak, 13. lipnja 2014. 19:00 ● kino Europa
Smijehom do zdravlja, humanitarna akcija
U Kinu Europa, ćemo se do suza smijati najboljim sadržajima vrhunskih komičara, a posebno mjesto će zauzeti dijabetes - kao neiscrpan izvor materijala za šalu. Ulaznice za ovaj humanitarni projekt namijenjen radu udruge koja brine za oko 2.000 dijabetičara, će biti moguće nabaviti po popularnoj cijeni od 35kn na blagajni kina Europa ili ih rezervirati u Zagrebačkom dijabetičkom društvu osobno, na mobitel 091/4847-429 ili mail humor@zadi.hr

četvrtak, 12. lipnja 2014. 20:00 ● Teatar &TD
Potop
redatelj: Miran Kurspahić
izvode: Dean Krivačić, Lana Barić, Sven Jakir, Iskra Jirsak

petak, 6. lipnja 2014. 20:00 ● Teatar &TD
Koprodukcija sa cie Isabelle Schad, de facto i Studentski centar - Kultura promjene: Gradnja
koreograf: Isabelle Schad
umjetnički voditelj: Isabelle Schad, Saša Božić
izvode: Nikolina Komljenović, Iva Hladnik, Zrinka Šimičić Mihanović, Josipa Bubaš, Nataša Kopeč, Josip Horvat, Nino Bokan, Marko Jastrevski, Jure Radnić

utorak, 3. lipnja 2014. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Snježana Abramović Milković: Rekvijem za Z.
Zagrebački plesni ansambl, koprodukcija Zagrebačko kazalište mladih
redatelj, autor, koreograf: Snježana Abramović Milković
izvode: Petra Chelfi, Martina Nevistić, Petra Valentić, Ognjen Vučinić, László Takács, Nika Lilek

četvrtak, 29. svibnja 2014. 20:00 ● SK Kerempuh
Ivo Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
autor: Ivo Brešan
redatelj: Vinko Brešan
izvode: Gorana Navojec, Borko Perić, Tihana Lazović
srijeda, 28. svibnja 2014. – subota, 7. lipnja 2014. ● Zagrebački plesni centar, HNK, MSU, ZKM i &TD
31. tjedan suvremenog plesa
Najveći regionalni plesni festival, 31. Tjedan suvremenog plesa, će se održati od 28. svibnja do 7. lipnja u Zagrebu, Rijeci i Karlovcu. Centralna lokacija festivala bit će Zagrebački plesni centar u Ilici 10, a ostale lokacije su HNK, MSU, ZKM i &TD, dok će izvedbe u Rijeci biti u dvorani Filodrammatica na Korzu, a u Karlovcu u dvorcu Stari grad Dubovac.

subota, 24. svibnja 2014. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Kristina Gavran: Spremni
režija: Saša Božić

petak, 23. svibnja 2014. 20:00 ● Teatar &TD
N. Gojić/M. Novosel: Logično mjesto za susret
Izvode: Karla Brbić, Matija Čigir, Sven Jakir, Marina Redžepović

petak, 23. svibnja 2014. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Bedřich Smetana: Prodana nevjesta
autor: Bedřich Smetana
režija: Ozren Prohić
dirigent: Nikša Bareza
izvode: Siniša Hapač , Vitomir Marof, Ivanka Boljkovac, Željka Martić, Tamara Franetović -Felbinger, Valentina Fijačko, Kristina Anđelka Đopar...

utorak, 20. svibnja 2014. 20:00 ● Kazalište Mala scena
Eugen Ionesco Ćelava pjevačica
režija: Vesna  Muhoberac
izvode: Predrag Brođanac, Saida Deljac, Romana Halapir Franković, Smiljana Karlušić Kožar, Mihael Kozina, Marija Šantek, Marina Šišak i Maksimilijan Balatinec

subota, 17. svibnja 2014. 19:00 ● Scena Vidra
Petra Radin: Dinosauri
Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život
dječja predstava
autor, redatelj: Petra Radin
izvode: Suzana Bliznac, Dajana Biondić, Anita Matković, Vojin Perić, Milenko Zeko, Dražen Šivak

četvrtak, 15. svibnja 2014. 19:00 ● GK Žar ptica
Joža Horvat: Waitapu
režija: Saša Broz
igraju: Dražen Šivak, Amanda Prenkaj, Mateo Videk, Gorana Marin, Berislav Tomičić, Ante Krstulović, Damir Poljičak, Ana-Marija Vrdoljak, Drago Utješanović

subota, 10. svibnja 2014. 19:30 ● GDK Gavella
Franz Kafka: Amerika
autor: Franz Kafka
redatelj: Janusz Kica
izvode: Živko Anočić, Olivera Baljak, Davor Jureško, Hrvoje Klobučar, Igor Kovač, Jelena

petak, 9. svibnja 2014. 19:30 ● Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Henrik Ibsen: Nora
autor: Henrik Ibsen
redatelj: Saša Božić
izvode: Dušan Bućan, Daria Lorenzi Flatz, Luka Dragić

četvrtak, 8. svibnja 2014. ● Zagrebačko kazalište mladih
Kako smo preživjele
Autor: Po motivima eseja Slavenke Drakulić
Režija: Dino Mustafić

ponedjeljak, 28. travnja 2014. 20:00 ● Teatar &TD
B. Jelčić: Ko rukom odneseno
režija: Bobo Jelčić
igraju: Ivana Krizmanić, Marko Makovičić, Jerko Marčić

petak, 25. travnja 2014. 20:00 ● Zagrebačko gradsko kazalište Komedija
Bertolt Brecht: Dobri čovjek iz Sečuana
autor: Bertolt Brecht
režija: Ivica Kunčević
igraju: Ronald Žlabur, Adam Končić, Saša buneta, Ivica Zadro, Jasna Palić Picukarić, Filip Juričić, Nada Abrus, Ljubo Zečević, Vanja Ćirić, Vinko Kraljević, Jasna Bilušić, Renata Sabljak, Sanja Marin, Davor Svedružić, Nedim Prohić, Mirela Brekalo...

utorak, 15. travnja 2014. 20:00 ● Teatar &TD
Svratište kod Alberta C.
autor: Nina Gojić
redatelj: Vedran Hleb
izvode: Ana Karić, Mia Biondić

subota, 12. travnja 2014. 19:30 ● Zagrebačko gradsko kazalište Komedija
Daniele Ricci: Uskrsli
autor: Daniele Ricci
režija: Robert Bošković i Marko Cindrić
igraju: Nikola Pašalić, Sanja Bardun, Maja Blagdan, Ivan Mikulić, Valent Slonje, Ivan Lotar, Igor Drvenkar

četvrtak, 10. travnja 2014. 20:00 ● Teatar &TD
Vesna Parun: Ja koja imam nevinije ruke
autor: Vesna Parun
režija: Ivan Leo Lemo
izvodi: Vesna Tominac Matačić

ponedjeljak, 7. travnja 2014. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski
Willy Russell: Ritina škola
Planet Art
autor: Willy Russell
redatelj: Marko Torjanac
igraju: Marko Torjanac, Nataša Janjić Lokas

nedjelja, 6. travnja 2014. 18:00 ● Centar za kulturu Trešnjevka, Park Stara Trešnjevka 1
Preko grma, preko trna...
autor: Nina Horvat
režija: Frana Marija Vranković
igraju: Petra Težak i Ivan Bošnjak

nedjelja, 6. travnja 2014. 20:00 ● Kazalište Mala scena
Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi
Predstava je nastala u suradnji sa studentima Filozofskog fakulteta u Zagrebu pod mentorstvom i režijom prof. Mire Muhoberac. Glume studenti i postdiplomandi Sveučilišta u Zagrebu. Svečana premijera. Ulaznice nisu u prodaji.

petak, 4. travnja 2014. 19:30 ● HNK
Lav Nikolajevič Tolstoj Ana Karenjina
autor: L. N. Tolstoj
glazba: P. I. Čajkovski
adaptacija romana i izbor glazbe: Leo Mujić i Valentina Turcu
koreografija: Leo Mujić

četvrtak, 3. travnja 2014. 20:00 ● Zagrebački plesni centar
Izvođačice
autori: Irma Omerzo & Vilim Matula
izvođačice: Petra Chelfi (ZPA), Ivana Pavlović, Nina Sakić, Karolina Šuša,
Martina Tomić (SSP)

nedjelja, 30. ožujka 2014. 17:00 ● Kazalište Trešnja
Rudyard Kipling: Knjiga o džungli
autor: Rudyard Kipling
režija: Saše AnočićaRudyarda Kiplinga
igraju: Aleksandra Naumov, Ivana Bakarić, Mladen Vujčić, Krunoslav Klabučar, Ana Vilenica, Nera Stipičević, Damir Klemenić, Vanda Vujanić Šušnjar, Tvrtko Jurić, Višnja Babić, Hrvoje Barišić, Tena Jeić Gajski, Tony Šestan, Sanja Hrenar, Ranko Stojić...

petak, 28. ožujka 2014. 20:00 ● Teatar &TD
B. Jelčić: Ko rukom odneseno
Režija: Bobo Jelčić
Igraju: Ivana Krizmanić, Marko Makovičić, Jerko Marčić
To je nešto kao rekonstrukcija jednog naviknutog, uobičajenog druženja. Prijatelji koji se već godinama znaju, priče i situacije koje se ponavljaju, modeli razgovora koji su slični ili isti kao i svaki put, malo toga se mijenja, a druženje, odnosno odnos veza među njima neprekinuto traje i stabilizira se u svojoj uobičajenosti.

utorak, 25. ožujka 2014. 19:00 ● Gradsko kazalište Žar ptica
Ezop: Basne
autor: Ezop
režija: Ksenija Zec i Saša Božić
izvode: Matija Čigir, Nataša Kopeč, Ante Krstulović, Anđela Ramljak, Berislav Tomičić, Drago Utješanović i Filip Vidović

nedjelja, 23. ožujka 2014. 19:30 ● Zagrebačko gradsko kazalište Komedija
Bonnie Greer Ella i Marilyn
autor:Bonnie Greer
režija: Nina Kleflin
igraju: Zdenka Kovačićek i Vanda Winter

petak, 21. ožujka 2014. 19:30 ● GDK Gavella
My Little Corner of the World
autor: Rainer Werner Fassbinder Južnjak
redatelj: Anica Tomić
igraju: Franjo Dijak, Antonija Stanišić, Boris Buzančić, Sven Medvešek, Jelena Miholjević...
Njemački filmski redatelj, scenarist i glumac pisao je i dramske tekstove, a predstava My Little Corner of the World napravljena je prema njegovom Južnjaku.

četvrtak, 20. ožujka 2014. 20:00 ● Teatar &TD
Sound & Vision
Predstava radnog naziva Sound & Vision je duet Roberte Milevoj i Tomislava Fellera u kojoj se autori bave transformacijom narativnog i performativnog aspekta njihove prethodne predstave Rachel & Sonny. U novom procesu nastavljaju istraživati potencijal zajedničkog djelovanja na sceni. Izvode: Roberta Milevoj i Tomislav Feller.

četvrtak, 20. ožujka 2014. 20:00 ● TNT, Teatar na Trešnjevci
Geste i grimase Špire Guberine
režija: Paolo Tišljarić
izvode: Špiro Guberina, Iva Mihelić
tekst: Marijana Nola prema tekstovima Franza Kafke i Ranka Marinkovića

utorak, 18. ožujka 2014. 19:30 ● Dječje kazalište Dubrava
Irena Čurik Čarobna petlja
režija: Irena Čurik
igraju: Petra Kurtela, Nikša Marinović, Dijana Šokčić, Goran Vrbanić
scenografija: Matija Šantić
kostimogrija: Ana Trišler
autor glazbe: Miroslav Manojlović

nedjelja, 16. ožujka 2014. 18:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
William Faulkner Kad ležah na samrti
Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život
autor: William Faulkner
redatelj: Saša Božić, Ksenija Zec

subota, 8. ožujka 2014. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
William Shakespeare Hamlet
autor: William Shakespeare
režija: Oliver Frljić
igraju: Krešimir Mikić, Sreten Mokrović, Nina Violić, Pjer Meničanin, Jasmin Telalović, Goran Bogdan, Vedran Živolić, Petar Leventić i Milivoj Beader

subota, 8. ožujka 2014. 22:00 ● HNK
Yasmine Reza u HNK: Art
U foajeu Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, u subotu, 8. ožujka, premijerno će gostovati svjetska hit-komedija 'Art' Yasmine Reza, u režiji mladog kazališnog redatelja Marka Jurage. Predstava jedne od najpoznatijih europskih dramatičarki o izazovima muškog prijateljstva u srednjoj dobi,  a prati odnos trojice dugogodišnjih prijatelja Marca, Sergea i Yvana, koji dolazi u iskušenje.

petak, 7. ožujka 2014. 20:00 ● GSK Kerempuh
Živio Harms! Čuda postoje, izbor iz djela Daniila Harmsa
autor: Daniil Harms
redatelj: Aleksandar Popovski
igraju: Linda Begonja, Maja Posavec, Branka Trlin, Mia Anočić Valentić, Ivan Đuričić, Tarik Filipović, Hrvoje Kečkeš, Luka Petrušić, Rakan Rushaidat

petak, 7. ožujka 2014. 19:30 ● HNK
Giacomo Puccini Tosca
Strastvena, ljubomorna i impulzivna diva; romantičan, slobodoljubiv i zaljubljen slikar te vlastohlepan i beskrupulozan šef policije tri su lica upletena u melodramu pisanu za slavnu Sarah Bernhardt, što je Pucciniju poslužila kao predložak za jednu od najpoznatijih i najspektakularnijih opera. Tosca je monumentalna, sjajno orkestrirana veristička opera s omiljenim i nezaboravnim melodijama te besprijekornim protokom glazbene drame.

nedjelja, 23. veljače 2014. 20:00 ● Teatar &TD
Francis Poulenc i Jeane Cocteau La voix humaine
Za hrvatsku izvedbu ove lirske tragedije u jednom činu zaduženi su solistica Ivana Srbljan, maestro Berislav Šipuš, redatelj Mario Kovač te Hrvatski komorni orkestar. Riječ je o suradnji nastaloj između zagrebačke Muzičke akademije, Hrvatskog društva skladatelja, Hrvatskog komornog orkestra, Francuskog instituta i Muzičkog salona Kulture promjene Studentskog centra.

nedjelja, 23. veljače 2014. 19:00 ● Kazalište Mala scena
Yorick
autor: skupina autora
režija: Mira Muhoberac
igraju: Michał Gostyński, Maja Jukić, Kristina Kvakan, Lehana Leček, Saša Lovrić, Tina Marušić, Mira Muhoberac, Emina Smajić, Patricia Smok, Mario Šimudvarac, Vanja Toplek..

nedjelja, 23. veljače 2014. 20:30 ● Kazalište Mala scena
Marin Držić Skup
autor: Marin Držić
režija: Vesna Muhoberac
igraju:  Luka Cavaliere Lokas, Karla Boras, Kristina Kožar, Klara Cik, Petra Šalković, Tea Mejovšek, Magdalena Kujundžić, Iva Balatinec, Tomislav Neuman, Lovro Ludvig...


subota, 15. veljače 2014. 18:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Moj fantom Pascal Rambert
režija: Pascal Rambert

četvrtak, 6. veljače 2014. 20:00 ● Zagrebački plesni centar
I plesačice ubijaju, zar ne? Rajko Pavlić
ideja & koncept: Rajko Pavlić
izvođačice: Petra Chelfi, Ivana Pavlović, Nina Sakić, Karolina Šuša, Martina Tomić


subota, 1. veljače 2014. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski
ThisCasting
Dramaturgija  i režija: Miran Kurspahić
Igraju: Mirela Videk,  Iskra Jirsak, Mia Biondić, Ivan Bošnjak, Miran Kurspahić
Produkcija: Teatar Rugantino

petak, 31. siječnja 2014. 19:30 ● HNK
Luđakinja iz Chaillota Jean Giraudoux


četvrtak, 30. siječnja 2014. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana
Sladoled Miro Gavran
Teatar Gavran
redatelj: Boris Svrtan
igraju: Ana Vilenica, Mladena Gavran

utorak, 21. siječnja 2014. 19:30 ● HNK
Giselle Adolphea Adama
koreografija: Iraida Lukašova
dirigent: Mihail Sinkevič i Miroslav Salopek
igraju: Edina Pličanić, Mai Kageyama i Pavla Mikolavčić kao Giselle, te Friedemann Vogel, Anton Bogov i Tomislav Petranović kao Grof Albrecht, dok će se u ulozi Hilariona izmjenjivati Azamat Nabiullin i George Stanciu, a Myrthe Iva Vitić Gameiro i Natalia Horsnell.

petak, 17. siječnja 2014. 19:30 ● GDK Gavella
Tri sestre A.P. Čehov
redatelj: Slobodan Unkovski
igraju: Ozren Grabarić, Bojana Gregorić Vejzović, Dijana Vidušin, Jelena Miholjević, Ivana Roščić, Sven Šestak, Ranko Zidarić, Hrvoje Klobučar, Živko Anočić, Filip Šovagović, Filip Vidović, Matija Čigir, Ingeborg Appelt, Biserka Ipša

petak, 17. siječnja 2014. 19:00 ● Zagrebački plesni centar
Undertone Sidneya Leonija
koncept i koreografija: Sidney Leoni
igraju:  Koreografiju izvode: Christina Vantzou, Sidney Leoni, Martin Lervik i 7 lokalnih umjetnika: Branko Banković, Iva Hladnik, Lana Hosni, Nikolina Komljenović, Rina Kotur, Zvonimir Kvesić te Ivana Rončević.

petak, 17. siječnja 2014. 20:00 ● Histrionski dom
Partija remija: Donald Lee Coburn
režija: Zlatko Sviben
izvode: Branka Cvitković, Žarko Potočnjak, Leonardo Krakić / Ivica Krakić

četvrtak, 16. siječnja 2014. 20:00 ● Tvornica kulture, Šubićeva 2
Dream of life
režija: Ivica Buljan, Senka Bulić
tekst: Jelena Svilar i Morana Foretić
izvođači: Senka Bulić, Stipe Kostanić
glazbenici: Neven Svilar, Mario Kovačević, Petar Aleraj

nedjelja, 12. siječnja 2014. 20:00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Roberto Zucco: Bernard-Marie Koltès
Režija: Ivica Buljan
Uloge: Kerkay Rita, Lazók Mátyás, Lendváczky Zoltán, Orosz Ákos, Páll Zsolt, Tankó Erika i Senka Bulić