Kazalište

 

utorak, 11. lipnja 2019. 20,15 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
Romeo i Julija
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: Kenneth MacMillan
petak, 7. lipnja 2019. ● HNK

Večer Angelina Preljocaja
Annonciation - La stravaganza

Baletna premijera
Koreograf: Angelin Preljocaj

petak, 7. lipnja 2019. 19:30 ● HNK Zagreb
Balet La Stravaganza, kor. Angelin Preljocaj
U prvom dijelu autor se bavi temom nagovještenja, ključnim trenutkom utkanim u temelje kršćanstva, tražeći što ono osvješćuje u nama. Dok se u drugom dijelu koreografije (La Stravaganza) bavi temom imigracije gdje prošlost upada u budućnost, kao da je vrijeme petlja, vječnost.
petak, 31. svibnja 2019. 20:00 ● Kazalište KNAP
Premijera plesne predstave Moja mama kuha bolje od tvoje, red. Marija Matković
Moja mama kuha bolje od tvoje hip hop skupine NoStress Crew pod redateljskom palicom mlade Marije Matković. Biti će to posljednja premijera ove sezone u Knapu i odličan uvod u dvanaeste po redu Dane kulture na Peščenici koji traju od 1.-8. lipnja 2019.
utorak, 28. svibnja 2019. 21:00 ● Teatra &TD
Premijera predstave Hamlet za svakoga autora Sebastiana Seidela, u režiji Lovre Krsnika
Hrvatskoj premijeri koja je ujedno i 20. jubilarna svjetska premijera teksta Hamlet for you, prisustvovat će i autor Sebastian Seidel. Hamlet za svakoga predstava je koja kroz različite izvedbene iskaze ispituje komercijalno prihvatljive kazališne formate, problematizirajući kontekst kazališta u okruženju sveprisutne i galopirajuće estradizacije kulture danas.
utorak, 21. svibnja 2019. – nedjelja, 26. svibnja 2019. ● AKC Medika - Attack, Pierottijeva 11
Festival alternativnog kazališnog izričaja - FAKI 22.
22. Festival Alternativnog Kazališnog Izričaja, u 2019. godini posvećen temi društvene i ekonomske nejednakosti, njenim uzrocima i posljedicama.
nedjelja, 19. svibnja 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu
Carmen suite/ Petruška
Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Alberto Alonso
subota, 18. svibnja 2019. 20:00 ● Vatroslav Lisinski
Gostovanje Baleta HNK Split 
Derviš i smrt
Glazba: Goran Bojčevski; libreto: Saša Dimoski 
Koreograf: Igor Kirov
Izvode: Tomislav Petranović, Ajla Kadrić i Baletni ansambl HNK Split,
četvrtak, 16. svibnja 2019. 20,15 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
U zlatnom satu
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: Christopher Wheeldon
utorak, 14. svibnja 2019. 20:00 ● Vatroslav Lisinski
Žuta minuta, mjuzikl
Autori priče: Igor Barberić i Igor Weidlich
Režirali i izvode: Igor Barberić i Hana Hegedušić
Glazba i tekstovi: Tonči, Vjekoslava, Hana i Ivan Huljić
Produkcija: B GLAD Produkcija i Tonika
subota, 11. svibnja 2019. 18,00 ● Kina Cineplexx
Opera u Cineplexxu
Dialogues des Carmélites
Snimka uživo iz The Metropolitan Opera, NY
Redatelj: Yannick Nézet-Séguin
petak, 10. svibnja 2019. 20,00 ● Gavella

Filip Šovagović
Cigla

Dramska premijera
Redatelj: Krešimir Dolenčić
subota, 4. svibnja 2019. 19,30 ● GK Komedija
M. Norman – T. Stoppard – L. Hall – P. Cunneen
Zaljubljeni Shakespeare
Dramska premijera
Redatelj: Stanislav Slovak
utorak, 30. travnja 2019. 19,45 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
Faust
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: David McVicar
petak, 12. travnja 2019. 19,30 ● HNK

Gioachino Rossini
Žena s jezera

Operna premijera
Redatelj: Max Emanuel Cenčić
nedjelja, 7. travnja 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu
Zlatno doba
Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Jurij Grigorovič
utorak, 2. travnja 2019. 19,15 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
Moć sudbine
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: Christof Foy
subota, 30. ožujka 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Opera u Cineplexxu
Die Walkűre
Snimka uživo iz The Metropolitan Opera, NY
Redatelj: Philippe Jordan
petak, 29. ožujka 2019. 20,00 ● Satiričko kazalište Kerempuh
Una Vizek
Ja od jutra nisam stao
Dramska premijera
Redateljica: Nana Šojlev
nedjelja, 24. ožujka 2019. 17,00 ● HNK
Pierre Choderlos de Laclos – Giorgio Madia
Opasne veze
Baletna premijera
Redatelj: Giorgio Madia
subota, 23. ožujka 2019. 19,30 ● Kazalište Komedija
T.Rice - A.L. Weber
Jesus Christ Superstar
Premijera
petak, 22. ožujka 2019. 20,00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Po motivima Hannah Arendt
Eichmann u Jeruzalemu
Dramska premijera
Redatelj: Jernej Lorenci
petak, 22. ožujka 2019. 19,00 ● Gradsko kazalište Trešnja
James Krüss
Timm Thaler ili prodani smijeh

 

Dramska premijera
Redatelj: Rene Medvešek

subota, 16. ožujka 2019. 20,00 ● Kazalište Gavella
Dino Pešut
Stela poplava
Dramska premijera
Redateljica: Selma Spahić
nedjelja, 10. ožujka 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu - snimka
Trnoružica

Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Jurij Grigorovič

subota, 9. ožujka 2019. 20,00 ● KUC Travno, Scena Travno, Božidara Magovca 17
Platon/Umjetnička organizacija SKOP
Smrt Sokratova
Premijera
petak, 8. ožujka 2019. 19,00 ● Kazalište Mala scena
Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
Huligan
Dramska premijera
Redatelji: Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
srijeda, 6. ožujka 2019. 20,00 ● Teatar Exit
Ivica Boban
Nevjerojatan događaj
Dramska premijera
Redateljica: Ivica Boban
petak, 1. ožujka 2019. 20,00 – subota, 2. ožujka 2019. ● Velika dvorana Teatra ITD, Savska 25
Ana Kreitmeyer
Sve četiri za jedno. Na rubu dodira i kaosa
Plesna premijera
Redateljica: Ana Kreitmeyer
petak, 22. veljače 2019. 19,30 ● HNK

Giuseppe Verdi
Trubadur

Operna premijera
Redatelj: Arnaud Bernard
petak, 22. veljače 2019. 18,00 ● Zagrebačko kazalište mladih

Ödöna von Horvatha
Mladež bez boga

Dramska premijera
Redatelj: Borut Šeparović
srijeda, 20. veljače 2019. 20,00 ● ZKM
Ödön von Horvath
Mladež bez boga
Dramska premijera
Redatelj: Borut Šeparović
nedjelja, 17. veljače 2019. 20,00 ● Satiričko kazalište Kerempuh

Ivan Leo Lemo
Cabaret ''Preko veze''

Premijera
Koprodukcija Satiričkog kazališta Kerempuh & Kazališta Moruzgva
Redatelj: Ivan Leo Lemo

četvrtak, 14. veljače 2019. ● KUC Travno

Umjetnička organizacija SKOP - Platon
Smrt Sokratova

Pretpremijera
Redatelj: Nenad Glavan

četvrtak, 14. veljače 2019. ● Luda kuća
Igor Weidlich
Who the f*uck is Biba?
Dramska premijera
Redatelj: Doris Kovačević
srijeda, 13. veljače 2019. ● Teatar Exit

Autorski projekt Nikole Nedića i Marija Joveva
Cabaret: koncert za žlice i gitaru

Premijera
Koprodukcija Teatra Exit i Kazališta Ulysses

subota, 9. veljače 2019. 19,30 ● GK Komedija
Mate Matišić
Legenda o svetom Muhli
Dramska premijera
Redatelj: Zoran Mužić
ponedjeljak, 4. veljače 2019. 20,00 ● Centar za kulturu Trešnjevka

Frana Marija Vranković
Ivana u svijetu bajki

Dramska premijera
Redateljica: Frana Marija Vranković

petak, 1. veljače 2019. 20,00 ● HNK
Pascal Rambert
Glumica
Dramska premijera
Redatelj: Pascal Rambert
nedjelja, 27. siječnja 2019. 20,00 ● SK Kerempuh
H. Shields, J. Sayer, H.Lewis
Raspad sistema/ The Play That Goes Wrong
Dramska premijera
Redatelj: Borko Perić
subota, 26. siječnja 2019. 20,00 ● GD Histrion
David Mamet
Uspjeh preko noći
Dramska premijera
Redateljica: Saša Broz
subota, 26. siječnja 2019. 11,00 ● Histrionski dom
Tarzan
Redateljica: Petra Radin
četvrtak, 24. siječnja 2019. 19,00 ● Kazalište Mala scena
Buga Marija Šimić
Leptirove pjesme
Dramska premijera
Redateljica: Buga Marija Šimić
utorak, 22. siječnja 2019. 20,00 ● GDK Gavella
Tennessee Williams
Staklena menažerija
Gostovanje GK Joza Ivakić iz Vinkovaca
Redatelj: Dražen Ferenčina
nedjelja, 20. siječnja 2019. 20,00 ● KD Vatroslav Lisinski - Mala dvorana
Aleksandar Galin
Sirena i Viktorija
Redatelj: Filip Grinvald
petak, 18. siječnja 2019. 20,00 ● ZKM
Euripid
Bakhe
Dramska premijera
Redateljica: Lenka Udovički
ponedjeljak, 14. siječnja 2019. 19,30 – petak, 18. siječnja 2019. ● Kazalište Komedija
J.R.Brown
Prošlih 5 godina
Gostovanje HNK iz Varaždina
Redateljica: Lea Anastazija Fleger