Kazalište

 

petak, 12. travnja 2019. 19,30 ● HNK

Gioachino Rossini
Žena s jezera

Operna premijera
Redatelj: Max Emanuel Cenčić
nedjelja, 7. travnja 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu
Zlatno doba
Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Jurij Grigorovič
utorak, 2. travnja 2019. 19,15 ● Kina Cinestar
Spektakli u Cinestaru
Moć sudbine
Uživo iz Royal Opera House
Redatelj: Christof Foy
subota, 30. ožujka 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Opera u Cineplexxu
Die Walkűre
Snimka uživo iz The Metropolitan Opera, NY
Redatelj: Philippe Jordan
petak, 29. ožujka 2019. 20,00 ● Satiričko kazalište Kerempuh
Una Vizek
Ja od jutra nisam stao
Dramska premijera
Redateljica: Nana Šojlev
nedjelja, 24. ožujka 2019. 17,00 ● HNK
Pierre Choderlos de Laclos – Giorgio Madia
Opasne veze
Baletna premijera
Redatelj: Giorgio Madia
subota, 23. ožujka 2019. 19,30 ● Kazalište Komedija
T.Rice - A.L. Weber
Jesus Christ Superstar
Premijera
petak, 22. ožujka 2019. 20,00 ● Zagrebačko kazalište mladih
Po motivima Hannah Arendt
Eichmann u Jeruzalemu
Dramska premijera
Redatelj: Jernej Lorenci
petak, 22. ožujka 2019. 19,00 ● Gradsko kazalište Trešnja
James Krüss
Timm Thaler ili prodani smijeh

 

Dramska premijera
Redatelj: Rene Medvešek

subota, 16. ožujka 2019. 20,00 ● Kazalište Gavella
Dino Pešut
Stela poplava
Dramska premijera
Redateljica: Selma Spahić
nedjelja, 10. ožujka 2019. 17,00 ● Kina Cineplexx
Balet u Cineplexxu - snimka
Trnoružica

Snimka iz Teatra Boljšoj
Koreograf: Jurij Grigorovič

subota, 9. ožujka 2019. 20,00 ● KUC Travno, Scena Travno, Božidara Magovca 17
Platon/Umjetnička organizacija SKOP
Smrt Sokratova
Premijera
petak, 8. ožujka 2019. 19,00 ● Kazalište Mala scena
Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
Huligan
Dramska premijera
Redatelji: Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
srijeda, 6. ožujka 2019. 20,00 ● Teatar Exit
Ivica Boban
Nevjerojatan događaj
Dramska premijera
Redateljica: Ivica Boban
petak, 1. ožujka 2019. 20,00 – subota, 2. ožujka 2019. ● Velika dvorana Teatra ITD, Savska 25
Ana Kreitmeyer
Sve četiri za jedno. Na rubu dodira i kaosa
Plesna premijera
Redateljica: Ana Kreitmeyer
petak, 22. veljače 2019. 19,30 ● HNK

Giuseppe Verdi
Trubadur

Operna premijera
Redatelj: Arnaud Bernard
petak, 22. veljače 2019. 18,00 ● Zagrebačko kazalište mladih

Ödöna von Horvatha
Mladež bez boga

Dramska premijera
Redatelj: Borut Šeparović
srijeda, 20. veljače 2019. 20,00 ● ZKM
Ödön von Horvath
Mladež bez boga
Dramska premijera
Redatelj: Borut Šeparović
nedjelja, 17. veljače 2019. 20,00 ● Satiričko kazalište Kerempuh

Ivan Leo Lemo
Cabaret ''Preko veze''

Premijera
Koprodukcija Satiričkog kazališta Kerempuh & Kazališta Moruzgva
Redatelj: Ivan Leo Lemo

četvrtak, 14. veljače 2019. ● KUC Travno

Umjetnička organizacija SKOP - Platon
Smrt Sokratova

Pretpremijera
Redatelj: Nenad Glavan

četvrtak, 14. veljače 2019. ● Luda kuća
Igor Weidlich
Who the f*uck is Biba?
Dramska premijera
Redatelj: Doris Kovačević
srijeda, 13. veljače 2019. ● Teatar Exit

Autorski projekt Nikole Nedića i Marija Joveva
Cabaret: koncert za žlice i gitaru

Premijera
Koprodukcija Teatra Exit i Kazališta Ulysses

subota, 9. veljače 2019. 19,30 ● GK Komedija
Mate Matišić
Legenda o svetom Muhli
Dramska premijera
Redatelj: Zoran Mužić
ponedjeljak, 4. veljače 2019. 20,00 ● Centar za kulturu Trešnjevka

Frana Marija Vranković
Ivana u svijetu bajki

Dramska premijera
Redateljica: Frana Marija Vranković

petak, 1. veljače 2019. 20,00 ● HNK
Pascal Rambert
Glumica
Dramska premijera
Redatelj: Pascal Rambert
nedjelja, 27. siječnja 2019. 20,00 ● SK Kerempuh
H. Shields, J. Sayer, H.Lewis
Raspad sistema/ The Play That Goes Wrong
Dramska premijera
Redatelj: Borko Perić
subota, 26. siječnja 2019. 20,00 ● GD Histrion
David Mamet
Uspjeh preko noći
Dramska premijera
Redateljica: Saša Broz
subota, 26. siječnja 2019. 11,00 ● Histrionski dom
Tarzan
Redateljica: Petra Radin
četvrtak, 24. siječnja 2019. 19,00 ● Kazalište Mala scena
Buga Marija Šimić
Leptirove pjesme
Dramska premijera
Redateljica: Buga Marija Šimić
utorak, 22. siječnja 2019. 20,00 ● GDK Gavella
Tennessee Williams
Staklena menažerija
Gostovanje GK Joza Ivakić iz Vinkovaca
Redatelj: Dražen Ferenčina
nedjelja, 20. siječnja 2019. 20,00 ● KD Vatroslav Lisinski - Mala dvorana
Aleksandar Galin
Sirena i Viktorija
Redatelj: Filip Grinvald
petak, 18. siječnja 2019. 20,00 ● ZKM
Euripid
Bakhe
Dramska premijera
Redateljica: Lenka Udovički
ponedjeljak, 14. siječnja 2019. 19,30 – petak, 18. siječnja 2019. ● Kazalište Komedija
J.R.Brown
Prošlih 5 godina
Gostovanje HNK iz Varaždina
Redateljica: Lea Anastazija Fleger