Glazba

 

petak, 22. ožujka 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana

Koncert za život

Koncertom koji se održava u sjećanje na Anu Rukavinu i maestra Vjekoslava Šuteja, slavit će se život uz nastup Zagrebačke filharmonije i čelista Luke Šulića pod ravnanjem maestra Dmitrija Kitajenka, a izvodit će neka od najljepših djela glazbene literature.  
nedjelja, 24. ožujka 2019. 20,00 ● Studio Zvonimir Bajsić, HRT
Glanc bravure cro tambure
Tamburaški orkestar HRT-a
četvrtak, 28. ožujka 2019. 21,00 ● Tvornica kulture

Frank Carter and the Rattlesnakes

Nakon fantastičnih i nemilosrdno učinkovitih udaraca zvanih “Blossom” i “Modern Ruin” Frank Carter and the Rattlesnakes vraćaju se s trećim izdanjem nazvanim “End Of Suffering” koji će biti objavljen 3. svibnja. Ovdašnja publika imat će ga prilike čuti uživo 28. ožujka na nastupu u zagrebačkoj Tvornici kulture, jedinom u našoj regiji.
četvrtak, 28. ožujka 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Kanconijer: Porin

Loris Voltolini, dirigent; Ljubomir Puškarić, bariton; Valentina Fijačko Kobić, sopran; Stjepan Franetović, tenor; Luciano Batinić, bas; Evelin Novak, sopran; Irena Parlov, mezzosopran

Vatroslav Lisinski: Porin, opera (koncertna izvedba)

petak, 29. ožujka 2019. 21,00 ● Tvornica kulture

Nina Kraljić

Publiku u Tvornici očekuje Nina Kraljić u svom najboljem, novom izdanju, s novim članom benda i novim aranžmanima koji će baš u Tvornici doživjeti svoju premijeru!
subota, 30. ožujka 2019. 21,00 ● Tvornica kulture

Jura Stublić & FILM

Koncert u Tvornici kulture jednim će se djelom nasloniti na tri desetljeća albuma „Zemlja sreće“, ali će ujedno sadržavati sve najvažnije pjesme iz 40 godine duge karijere jednog od naših najvećih rock pjesnika
.
srijeda, 3. travnja 2019. 20,00 ● Dvorana Gorgona, MSU

Jazz ciklus: Rundek

Miron Hauser, dirigent, Darko Rundek

petak, 5. travnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana

Off ciklus: Guitar FEVER by Vlatko Stefanovski

Zagrebačka filharmonija, Vlatko Stefanovski
četvrtak, 11. travnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Kanconijer: Pozdrav svijetu

Muzički biennale Zagreb; Ari Rasilainen, dirigent; Filip Fak, klavir; Monika Cerovčec, sopran; Martina Gojčeta Silić, mezzosopran; Ivan Turšić, tenor; Toni Nežić, bas

Mirela Ivičević: novo djelo (praizvedba)
Daniele Gasparini: Koncert za klavir i orkestar (praizvedba)
Milko Kelemen: Salut au monde, za recitatora, soliste, dva mješovita zbora, orkestar i svjetlosne akcije

nedjelja, 14. travnja 2019. 20,00 ● Studio Zvonimir Bajsić, HRT
Hrvatski pjesnici u ozračju tambure
Tamburaški orkestar HRT-a
četvrtak, 18. travnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Majstorski ciklus: Suze i smijeh violončela

Enrico Dindo, dirigent; Monika Leskovar, violončelo

Rudolf Matz: Elegija i humoreska, za violončelo i gudače
Bruno Bjelinski: 1. koncert za violončelo, gudače i udaraljke 
Antonín Dvořák: 7. simfonija u d-molu, op. 70

utorak, 30. travnja 2019. 20,00 ● Hrvatski glazbeni zavod

Ciklus Sfumato: Pet ljubavnih pjesama, pet tužaljki i jedna očajna

Bojan Suđić, dirigent

Georgy Sviridov: Reveille, iz koncerta za zbor Puškinov vijenac
Boris Papandopulo: Nad grobom ljepote djevojke
Stevan Mokranjac: V. Rukovet: Iz moje domovine
Josip Vrhovski: Naricaljka

petak, 3. svibnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana

Off ciklus: Čarolija filmske glazbe

Zagrebačka filharmonija,
srijeda, 8. svibnja 2019. 20,00 ● Dvorana Gorgona, MSU

Jazz ciklus: Davor Križić - 30 godina karijere

Saša Nestorović, dirigent

četvrtak, 9. svibnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Majstorski ciklus: Romantične i zagonetne varijacije

Pavle Dešpalj, dirigent; Aljoša Jurinić, klavir

Pavle Dešpalj: Romantične varijacije na Krežminu temu
Petar Iljič Čajkovski: Koncert za klavir i orkestar u b-molu, op. 23
Edward Elgar: Enigma varijacije, op.36

četvrtak, 23. svibnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Majstorski ciklus: Priča žene

Ivan Josip Skender, dirigent; Marija Kuhar Šoša, sopran

Marko Ruždjak: Andantino
Hans Abrahamsen: let me tell you..., ciklus pjesama za sopran i orkestar
Nikolaj Rimski-Korsakov: Šeherezada, simfonijska suita, op. 35

nedjelja, 26. svibnja 2019. 20,00 ● Studio Zvonimir Bajsić, HRT
Hrvatski pjesnici u ozračju tambure
Tamburaški orkestar HRT-a
utorak, 28. svibnja 2019. 20,00 ● Hrvatski glazbeni zavod

Ciklus Sfumato: Rapsodija SHS

Veton Marevci, dirigent

Emil Adamič: Šest narodnih pjesama
Anton Lajovic: Pastirčki; Zeleni Jurij
Krsto Odak: Bosanska rapsodija; Međimurska rapsodija; Dalmatinska rapsodija
Stevan Mokranjac: II. Rukovet: Iz moje domovine

srijeda, 5. lipnja 2019. 20,00 ● Dvorana Gorgona, MSU

Jazz ciklus: Swing Latina

Luis Bonilla, trombon i dirigent

četvrtak, 6. lipnja 2019. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Majstorski ciklus: Svjetlo i tama Mediterana

Enrico Dindo, dirigent

Blagoje Bersa: Sablasti - Sunčana polja  
Ottorino Respighi: Rimske fontane – Rimske pinije