Glazba

 

nedjelja, 31. siječnja 2016. 18:00 ● Hrvatski glazbeni zavod, mala dvorana
MJEŠOVITI PJEVAČKI ZBOR KULTURNO- UMJETNIČKOG DRUŠTVA “INA”

40 godina Zbora – 20 godina s Vedranom

Bojan Pogrmilović, dirigent

Vedrana Zrnić, sopran

Program: Bizet, Cossetto, Lisinski, Potočnik, Tambača, Uhlik, Vacchi
subota, 30. siječnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
LISINSKI SUBOTOM: BEČKI DJEČACI - TAKO MALI, A TAKO VELIKI
Manolo Cagnin, dirigent
Program:

Antonio Vivaldi, Tomás Luis de Victoria, Lodovico Grossi da Viadana, Luigi Cherubini, Wolfgang Amadeus Mozart, Gioachino Rossini, Pietro Mascagni, Giuseppe Verdi, Franz Schubert, Giuseppe Rachel, Eduardo Di Capua, Emanuele Alfredo Mazzucchi, Henry Mancini, Ennio Morricone, Domenico Modugno, Josef Strauss, Johann Strauss II

petak, 29. siječnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: PLAVI CIKLUS
Elisabeth Fuchs, dirigentica

Davor Reba, klarinet

Program:

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Hebridi, op. 26

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert za klarinet i orkestar u A-duru, K. 622

Felix Mendelssohn-Bartholdy: 3. simfonija u a-molu, op. 56, Škotska

četvrtak, 28. siječnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
MAJSTORSKI CIKLUS SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRT-a: Pavle Dešpalj i Ivo Dropulić
Pavle Dešpalj, dirigent

Ivo Dropulić, violina

Program:

Svetislav Stančić: Simfonijski scherzo

Jean Sibelius: Koncert za violinu i orkestar u d-molu, op. 47

Sergej Rahmanjinov: 2. simfonija u e-molu, op. 27

ponedjeljak, 25. siječnja 2016. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana
MLADI U LISINSKOM: KLAVIRSKI DUO TURKULIN – LJUBIČIĆ
Program:

Franz Schubert: Fantazija za klavir četveroručno u f-molu, D. 940 (op. posth. 103)

Max Reger: Šest valcera za klavir četveroručno, op. 22

Zoran Juranić: Tri kardiološke dijagoze za klavir četveroručno

Antonín Dvořák: Iz češke šume za klavir četveroručno, op. 68 (B. 133)

ponedjeljak, 25. siječnja 2016. 20:00 ● Palača Dverce, Katarinin trg 6
ZAGREBAČKI SOLISTI
Pavao Mašić, čembalo
subota, 23. siječnja 2016. 19:00 ● Hrvatski glazbeni zavod, mala dvorana
GLAZBENA ŠKOLA “MUZIČKI ATELJE”

Završni koncert seminara Rubena Dalibaltayana

Nastupaju polaznici seminara i pijanist Ruben Dalibaltayan Bersa
petak, 22. siječnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: CRVENI CIKLUS
Stefan Lano, dirigent
Program:

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncertantna simfonija za violinu, violu i orkestar u Es-duru, K. 364

Anton Bruckner: 3. simfonija u d-molu

petak, 22. siječnja 2016. ● Dvorana Kornati, Slavonska avenija 6
63. ZAGREBAČKI FESTIVAL
Zagrebački festival (nakon 1984. nosio je naziv Zagrebfest, da bi od 2013. ponovo preuzeo svoje originalno ime), najstariji je festival zabavne glazbe u ovom dijelu Europe, a održava se neprekinuto od 1953. godine.
četvrtak, 21. siječnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
KANCONIJER - CIKLUS ZBORA I SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRT-a: Bersa, Širola, Stravinski
Mladen Tarbuk, dirigent

Ilijana Korać, sopran

Program: Blagoje Bersa: Una notte in Ellade, simfonijska pjesma op. 31

Božidar Širola: Notturno, simfonijska pjesma za sopran i veliki orkestar

Igor Stravinski: Simfonija psalama, za zbor i orkestar

utorak, 19. siječnja 2016. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
PRIJATELJI I KEMO: HILJADE PAHULJA BIJELIH
Izvođači: Amir Kazić Leo, Boris Novković, Danijela Martinović, Dražen Žerić Žera, Enes Kišević, Gabi Novak, Halid Bešlić, Hanka Paldum, Haris Džinović, Ismeta Dervoz, Ivana Husar, Jasna Gospić, Luka Bulić, Lyra band, Marija Husar, Max Hozić, Mladen Burnać, Paula Jusić, Rade Šerbedžija, Saša Matić, Tarik Filipović, Tereza Kesovija, Teška Industrija, Zlatan Fazlić Fazla, Željko Bebek, Željko Samardžić.
utorak, 19. siječnja 2016. 20:00 ● Hrvatski glazbeni zavod, velika dvorana
BUNT ART

Guitarra viva

Rovšan Mamedkuliev, gitara (Rusija)
Program: Bach, Walton, Llobet, Rudnjev, Amirov, York, Tárrega
ponedjeljak, 18. siječnja 2016. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana
CIKLUS GUDAČKOG KVARTETA SEBASTIAN
Anđelko Krpan i Korana Rucner, violine

Nebojša Floreani, viola

Zlatko Rucner, violončelo

petak, 15. siječnja 2016. 19,30 ● KD Lisinski - velika dvorana
Zagrebačka filharmonija za Muzičku akademiju u Zagrebu
Barbara Kajin, dirigent;

Ante Sladoljev, dirigent

Vid Veljak, violončelo i Roland Grlica, klavir
Program: Haydn, Beethoven, Chopin
srijeda, 13. siječnja 2016. 20:00 ● Muzička akademija
ZAGREBAČKI SOLISTI
Nastupaju: Goran Končar, Leonid Sorokow i Pavao Mašić.
Program: Sakač, Parać, Bach i Šostakovič.
utorak, 12. siječnja 2016. 19,30 ● KD Lisinski - velika dvorana
Zagrebačka filharmonija za Muzičku akademiju u Zagrebu

Tomislav Fačini, dirigent i Davor Kelić, dirigent

Aljaž Razdevšek, saksofon; Ana Dadić, klavirM Iva Krušić, mezzosopran, Eva Šulić, violina
Program: Martin, Saint-Saëns, Gotovac, Hačaturjan
ponedjeljak, 11. siječnja 2016. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana
MLADI U LISINSKOM: IVAN JAKŠEKOVIĆ
Program: Johann Sebastian Bach: Partita za violinu solo u E-duru, br. 3, BWV 1006
Boris Papandopulo: Improvizacija i Igra
Nathan Milstein: Paganiniana za violinu solo
Sergej Sergejevič Prokofjev: Sonata za solo violinu, op. 115

nedjelja, 10. siječnja 2016. 19:15 ● Zagrebačka katedrala
SJEĆANJE NA GVOZDANSKO
Antonia Dunjko, sopran

Bruno Philipp, klarinet

Edmund Andler-Borić, orgulje

Program: Cimarosa, Bach, Vivaldi, Albinoni, Widor