Glazba

 

subota, 27. listopada 2018. ● CeKaTe - Centar za kulturu Trešnjevka
3. Međunarodni festival mikrotonalne glazbe - miCROfest
miCROfest je jedini festival mikrotonalne glazbe u Adriatic regiji, stoga će naša publika imati iznimno rijetku priliku čuti koncertnu izvedbu suvremene mikrotonalne glazbe kao i nekoliko premijernih izvedbi djela ranije spomenutih skladatelja.
petak, 26. listopada 2018. ●

Zagrebačka filharmonija: Plavi ciklus

David Danzmayr, dirigent

Berislav Šipuš: ...E sarai sola sul lago..., za simfonijski orkestar
James MacMillan: Veni, veni, Emmanuel, za udaraljke i orkestar
Gustav Mahler: 4. simfonija u G-duru

srijeda, 24. listopada 2018. ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Nina Badrić u Lisinskom
Nakon tri godine Nina Badrić ponovno najavljuje svoj koncert u dvorani Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog.
nedjelja, 21. listopada 2018. 21,00 ● Jazz & Cabaret club Kontesa

Ambrose Akinmusire Quartet

subota, 20. listopada 2018. ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Lisinski subotom: 100. obljetnica rođenja Leonarda Bernsteina
John Axelrod, dirigent

L. Bernstein: Misa
subota, 20. listopada 2018. 20,00 ● Preporodna dvorana palače Narodnog doma HAZU
Virtuoso!
Susanna Yoko Henkel, violina; Boris Brovtsyn, violina; Florian Donderer, violina; Sara Ferrández, viola; Guy Ben-Ziony, viola; Tanja Tetzlaff, violončelo; Santiago Cañon Valencia, violončelo; Sharon Kam, klarinet; Lauma Skride, klavir

Johan Halvorsen Passacaglia za violinu i violu u g-molu na Händelovu temu
Zoltán Kodály Duo za violinu i violončelo, op. 7

subota, 20. listopada 2018. 21,00 ● Jazz & Cabaret club Kontesa

Zoran Majstorović Trio feat. Joe Locke

petak, 19. listopada 2018. 20,00 ● Preporodna dvorana palače Narodnog doma HAZU
Mozartova soareja
Susanna Yoko Henkel, violina; Boris Brovtsyn, violina;Florian Donderer, violina; Guy Ben-Ziony, viola; Sara Ferrández, viola; Tanja Tetzlaff, violončelo; Santiago Cañon Valencia, violončelo; Sharon Kam, klarinet; Lauma Skride, klavir

Wolfgang Amadeus Mozart Trio u  Es-duru „Kegelstatt“, KV 498

 

petak, 19. listopada 2018. 21,00 ● Jazz & Cabaret club Kontesa

Marcin Wasilewski Trio

četvrtak, 18. listopada 2018. 19,30 ● Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Kanconijer

Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a, Zbor HNK-a u Zagrebu, Zbor Zagrebačkoga gradskog kazališta Komedija, Dječji zbor Zapadnonjemačkog radija, John Axelrod, dirigent; Jubilant Sykes, bariton


četvrtak, 18. listopada 2018. ● Jazz & Cabaret club Kontesa

Jef Neve Trio

četvrtak, 18. listopada 2018. – nedjelja, 21. listopada 2018. ●
Zagreb Piano Duo Festival
srijeda, 17. listopada 2018. 20,00 ● Preporodna dvorana palače Narodnog doma HAZU

Dance! Carte Blanche Petrit Çeku

Petrit Çeku, gitara; Susanna Yoko Henkel, violina; Boris Brovtsyn, violina; Sara Ferrández, viola; Santiago Cañon Valencia, violončelo; Pedro Ribeiro Rodrigues, gitara; Tomislav Vukšić, gitara; Gili Schwarzman, flauta

srijeda, 17. listopada 2018. 21,00 – nedjelja, 21. listopada 2018. ● Jazz & Cabaret club Kontesa
29. Festival Jazz.hr
Nastavak sjajne tradicije zagrebačkih jazz-festivala.
srijeda, 17. listopada 2018. 21,00 ● Jazz & Cabaret club Kontesa
Samo Salamon Trio feat. Howard Levy
ponedjeljak, 15. listopada 2018. 20,00 ● Preporodna dvorana palače Narodnog doma HAZU
Barokna večer
Susanna Yoko Henkel, violina; Laura Vadjon, violina; Sara Ferrández, viola; Santiago Cañon Valencia, violončelo; Petrit Çeku, gitara; Gili Schwarzman, flauta; Hrvatski barokni ansambl

Antonio Vivaldi Koncert za gitaru, gudače i continuo u C-duru, RV 425
Giuseppe Tartini Sonata za violinu u g-molu, „Đavolji triler“, B.g5
Georg Philipp Telemann Koncert za violu i orkestar u G-duru, TWV 51 : G9

nedjelja, 14. listopada 2018. ● Studio Zvonimir Bajsić

Krunoslav Kićo Slabinac i Tamburaški orkestar HRT-a



subota, 13. listopada 2018. 20,00 ● Preporodna dvorana palače Narodnog doma HAZU

Slavenska noć

Susanna Yoko Henkel, violina; Stefan Milenković, violina; Guy Ben-Ziony, viola; Santiago Cañon Valencia, violončelo; Monika Leskovar, violončelo; Ewa Kupiec, klavir

Dora Pejačević Sonata za violinu i klavir u b-molu, „Slavenska“, op. 43
Anton Arenski Klavirski trio br. 1 u d-molu, op. 32
Leoš Janáček „Pohádka“ (Bajka) za violončelo i klavir, JW VII/5

petak, 12. listopada 2018. ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana

Zagrebačka filharmonija: Off ciklus - Rock the Opera

Friedemann Riehle, dirigent

Pink Floyd, Deep Purple, AC/DC, Queen, Led Zeppelin, U2

petak, 12. listopada 2018. 20,00 ● Preporodna dvorana palače Narodnog doma HAZU
Koncert otvorenja 13. Zagrebačkog međunarodnog festivala komorne glazbe
Susanna Yoko Henkel, violina; Stefan Milenković, violina; Guy Ben-Ziony, viola; Santiago Cañon Valencia, violončelo; Monika Leskovar, violončelo; Ewa Kupiec, klavir

Franz Schubert Gudački trio u B-duru, D 471, „Allegro“
Ludwig van Beethoven Sonata za violinu i klavir br. 9 u A-duru, „Kreutzer“, op. 47
Johannes Brahms Scherzo u c-molu iz „F-A-E“ sonate za violinu i klavir, WoO posth. 2, Klavirski kvartet br. 1 u g-molu, op. 25

srijeda, 10. listopada 2018. 20,00 ● Dvorana Gorgona, MSU

New Generation

Jazz orkestar HRT-a, Bruno Matić, bubnjevi; Ivan Bonačić, tenor saksofon; Filip Pavić, gitara; Ivar Roban Križić, kontrabas; Saša Nestorović, dirigent

subota, 6. listopada 2018. ● KD Vatroslav Lisinski - Velika dvorana
Lisinski subotom: Danil Trifonov, glasovir
L. van Beethoven: Andante favori u F-duru, WoO 57
L. van Beethoven: Sonata u Es-duru, op. 31, br. 3
R. Schumann: Bunte Blätter, op. 99 (izbor)
R. Schumann: Presto passionato u g-molu, op. 22a
S. Prokofjev: Sonata u B-duru, op. 84, br. 8
petak, 5. listopada 2018. ● KD Vatroslav Lisinski - velika dvorana

Zagrebačka filharmonija: Plavi ciklus

Hans Graf, dirigent

Wolfgang Amadeus Mozart: 38. simfonija u D-duru, K.504, Praška
Leoš Janáček: Sinfonietta
Antonin Dvořák: 6. simfonija u D-duru, op.60

četvrtak, 4. listopada 2018. 19,30 ● KD Vatroslav Lisinski
Majstorski ciklus Simfonijskog orkestra HRT-a
Radovan Vlatković, hornist, Enrico Dindo, maestro, Branimir Pustički, voditelj dionice, Petra Gilming i Danijel Detoni, pijanisti

R. Schumann: Andante i varijacije u B-duru
J. Williams: Koncert za rog i orkestar