Glazba

 

četvrtak, 31. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
KANCONIJER - CIKLUS ZBORA I SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRT-a: J.S.Bach - Misa u h-molu
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a, Tonči Bilić, dirigent, Ivana Lazar, sopran, Martina Gojčeta Silić, mezzosopran, Lidia Vinyes Curtis, alt, Jörg Dürmüller, tenor, Krešimir Stražanac, bas-bariton
Program: Johann Sebastian Bach: Misa u h-molu, BWV 232
srijeda, 30. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: PLAVI CIKLUS
Koncert za zakladu Ana Rukavina. Ivo Lipanović, dirigent, Giorgio Surian, bas bariton/tenor, Stefano Surian, tenor, Ivica Šarić, bas, Leonardo Šarić, bas

srijeda, 30. ožujka 2016. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana
GUDAČKI KVARTET PORIN
3. Koncert u ciklusu. Gost: Nikola Fabijanić, saksofon

Program: I. J. Skender: Gudački kvartet br.1, R. Peterson: Kvintet za saksofon i gudački kvartet, D. Šostaković: Gudački kvartet br. 13
utorak, 22. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: PLAVI CIKLUS
Korizmeni koncert; Vladimir Kranjčević, dirigent, Dubravka Šeparović Mušović, mezzosopran, Domagoj Dorotić, tenor, Akademski zbor Ivan Goran Kovačić, Dječji zbor Zvjezdice
Program: Pashalne slike
četvrtak, 17. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
70 GODINA HRVATSKOG DRUŠTVA GLAZBENIH UMJETNIKA
Simfonijski orkestar HRT-a, dirigent: Pavle Dešpalj, Krešimir Bedek - gitara, Radovan Cavallin - klarinet, Anđelko Krpan - violončelo, Srđan Filip Čaldarović - klavir
Program: R. Wagner: Majstori svirači, uvertira, C. M. von Weber: Concertino za klarinet i orkestar u Es-duru, op. 26, M. Miletić: Kocert za gitaru i orkestar, L. van Beethoven: Trostruki koncert za violinu, violončelo, klavir i orkestar u C-duru, op. 56
ponedjeljak, 14. ožujka 2016. 20:00 ● KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana
MLADI U LISINSKOM: RAŠA VIZEK I ANA ŽGUR
Program: Albert Roussel: Joeurs de flûte (Svirači flaute) za flautu i klavir, op. 27, Franz Doppler: Mađarska pastoralna fantazija za flautu i klavir, op. 26, Jacques Ibert: Jeux (Igra) za flautu i klavir, Branimir Sakač: Pastorala za flautu i klavir, Otar Vasiljevič Taktakišvili: Sonata za flautu i klavir

petak, 11. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: BIJELI CIKLUS
Jesko Sirvend, dirigent, Nadia Weintraub, klavir
Program:
Johannes Brahms: 2. koncert za klavir i orkestar u B-duru, op. 83
Robert Schumann: 4. simfonija u d-molu, op. 120
četvrtak, 10. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
MAJSTORSKI CIKLUS SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRT-A: PASCAL ROPHÉ & LEON KOŠAVIĆ
Simfonijski orkestar HRT-a, Pascal Rophé, dirigent; Leon Košavić, bariton
Program: Paul Dukas: Čarobnjakov učenik, simfonijski scherzo prema Goetheu, Krešimir Šipuš: Preobraženja, za bariton i simfonijski orkestar, Hector Berlioz: Fantastična simfonija: epizoda iz života umjetnika, H. 48
subota, 5. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
LISINSKI SUBOTOM: KOGAN & YOON - DAME PREUZIMAJU
Ciklus Lisinski subotom, Tomislav Fačini, dirigent; Ksenia Kogan, glasovir; Soyoung Yoon, violina; Simfonijski orkestar HRT-a
Program:
H. Wieniawski: Koncert za violinu i orkestar u fis-molu, br. 1, op. 14
E. Grieg: Koncert za glasovir i orkestar u a-molu, op. 16
F. Mendelssohn-Bartholdy: Koncert za violinu i orkestar u e-molu, op. 64
petak, 4. ožujka 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: CRVENI CIKLUS
David Danzmayr, dirigent

Program:
Leonard Bernstein: Priča sa zapadne strane, Simfonijski plesovi
Leonard Bernstein: Candide, Blistaj i budi bezbrižna
Richard Strauss: Tako je govorio Zaratustra, op. 30