Glazba

 

petak, 27. svibnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: PLAVI CIKLUS
David Danzmayr, dirigent, Filip Merčep, marimba
 
Program: Anders Koppel: 1. koncert za marimbu i orkestar; Antonin Dvořak: 9. simfonija u e-molu, op. 95, Iz Novog svijeta

petak, 27. svibnja 2016. 18.00 sati ● HDS

Koncert studenata INSTITUTA ZA CRKVENU GLAZBU

Raznolik repertuar klasičnih klavirskih djela, te djela izvedbi solo pjevačkih točaka studenata ICG-a.

Mentori:
Vesna Šepat Kutnar, prof
Konstilija Nikolić Markota, prof
Danijela Župančić, prof 

nedjelja, 22. svibnja 2016. 20:00 ● HGZ, velika dvorana
In the Name of Bach
Bojan Čičić, violina i umjetničko vodstvo
Ana Benić, traverso flauta
Program: J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, J. B. Bach
subota, 21. svibnja 2016. 20:00 ● HGZ, velika dvorana
Svečani koncert u povodu 150. godišnjice Društva

Mandolinski komorni ansambl, voditelj: Josip Orešković,
Harmonikaški orkestar – Orkestar mandolinista i gitarista, dirigent: Mladen Landau,,
Sandra Bagarić, sopran, Ana Vlašić, mezzosopran
Zoran Zadravec i Ivan Medvidović, gitara

Program: Amadei, Bellenghi, Gershwin, Starc, Hačaturjan, Debussy, Prohaska, Šostakovič, Telemann, Sartori, Ketelbey, Kálmán, Kabiljo, Carmichael
petak, 20. svibnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: CRVENI CIKLUS
David Danzmayr, dirigent
 
Program: Gustav Mahler: 5. simfonija u cis-molu

srijeda, 18. svibnja 2016. 20:00 ● KD Vatroslava Lisinskog, mala dvorana
GUDAČKI KVARTET PORIN

B. Papandopulo: Gudački kvartet br. 3, „Narodni“
R. Schumann: Gudački kvartet u a- molu, op. 41
B. Bartok: Gudački kvartet, br. 1

 

srijeda, 18. svibnja 2016. 17:30 ● HGZ
Uz međunarodni dan muzeja,
Glazbeni program na svečanom stubištu i razgledavanje izložbe “Artefakti” u predvorju Velike dvorane
U 18 sati, polazak na glazbenu šetnju Gornjim gradom,
Voditeljica: Nada Brezić
utorak, 17. svibnja 2016. 20:00 ● HGZ, velika dvorana
Ciklus PLEYER SVETISLAVA STANČIĆA 
U spomen na Melitu Lorković
Lovre Marušić, klavir
D. Scarlatti, Schumann, Kunc, Rahmanjinov
Program: D. Scarlatti, Schumann, Kunc, Rahmanjinov 
subota, 14. svibnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: CRVENI CIKLUS
Noam Sheriff, dirigent; Monika Leskovar, violončelo; Akademski zbor Ivan Goran Kovačić

Program: Noam Sheriff: Akeda; Ernest Bloch: Schelomo, Hebrejska rapsodija za violončelo i orkesta; Maurice Ravel: Daphnis i Chloé, suite broj 1 i 2

četvrtak, 12. svibnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
MAJSTORSKI CIKLUS SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRT-a: Ivan Repušić, Roman Simović
Simfonijski orkestar HRT-a; Ivan Repušić, dirigent; Roman Simović, violina

Program: Dmitrij Šostakovič: 1. baletna suita; Bruno Bjelinski: Suita iz Korkyre, za orkestar
Sergej Prokofjev: 2. koncert za violinu i orkestar u g-molu, op. 63; Dmitrij Šostakovič: 1. simfonija u f-molu, op. 10

nedjelja, 8. svibnja 2016. 20:00 ● KD Vatroslava Lisinskog, mala dvorana
KONCERT IZ CIKLUSA KVARTETA FLAUTA 4SYRINX
Kvartet flauta 4 Syrinx: Karolina Šantl Zupan, Marina Novak, Darija Zokić, Špela Benčina
Organizator: Komorni ansambl - kvartet flauta 4SYRINX
petak, 6. svibnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: PLAVI CIKLUS
Kazushi Ono, dirigent
 
Program: Gustav Mahler: 7. simfonija u e-molu

četvrtak, 5. svibnja 2016. 19:30 ● KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana
KANCONIJER - CIKLUS ZBORA I SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRT-a: Kuljerić, Rahmanjinov
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a; Pavle Dešpalj, dirigent; Tamara Franetović Felbinger, sopran; Jelena Kordić, mezzosopran; Stjepan Franetović, tenor; Luciano Batinić, bas

Program: Igor Kuljerić: Hrvatska misa, za soliste, zbor i orkestar; Sergej Rahmanjinov: Zvona, simfonija za soliste, zbor i orkestar, op. 35