Film

 

utorak, 31. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Gospođica mama
21:00 Gospođica mama
Režija: Kanin, Garson, 1939., SAD, 82 min, Uloge: Ginger Rogers (Polly Parrish), David Niven (David Merlin), Charles Coburn (J. B. Merlin), Frank Albertson (Freddie Miller), E.E. Clive (sobar)

subota, 21. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Prvi Maraton kratkometraznih filmova
11:00 Izbor nagrađivanih filmova 51. revije hrvatskog stvaralaštva djece
12:00 Čarobni svijet animacije
13:00 Michel Ocelot – Bajkovita francuska animacija
14:00 Erotika u filmovima Zagrebačke škole crtanoga filma
16:00 This is not a Funny Program
18:00 Stilističnost satire
19:00 Školske autobiografije hrvatskih redatelja

četvrtak, 19. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Kasni cvat
Režija: Choo, Chang-min, 2011., 118 min
21:00 Čovjek s tri lijesa
Režija: Lee, Jang-ho, 1987., 117 min

srijeda, 18. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Čovjek s tri lijesa
Režija: Lee, Jang-ho, 1987., 117 min
21:00 Kasni cvat
Režija: Choo, Chang-min, 2011., 118 min

utorak, 17. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja) i Kratki utorak
19:00 Zrno u uhu
Režija: Zhang, Lu, 2005., 109 min
21:00 Kratki utorak: Večer spisateljica – filmašica

utorak, 17. prosinca 2013. – petak, 20. prosinca 2013. ● KIC
Suvremena animacija: Ciklus španjolskog animiranog filma
Od 17. do 20. prosinca 2013. u KIC art kinu u sklopu programa Suvremena animacija prikazat će se četiri španjolska animirana filma za djecu i odrasle: Živa šuma, Chico i Rita, Bore i dokumentarni film Maria i ja.

ponedjeljak, 16. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Božić u kolovozu
Režija: Hur, Jin-ho, 1998., 97 min
21:00 Zrno u uhu
Režija: Zhang, Lu, 2005., 109 min

nedjelja, 15. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Koraci u Jeruzalemu (U čast Davidu Perlovu)
19:00 Koraci u Jeruzalemu (U čast Davidu Perlovu)
Režija: Perlov, David & Geva, Dan & Ofek, David & Lapid, Nadav & Freidenberg, Benjamin & Ifergan, Moran & Karmin, Yarden & Chasson, Amichai & Schwartz, Elad & Frankel, Boaz & Agmon, Yair & Hammoud, Nayef & Kislev, Yotam, Izrael, 2013., 87 minuta

subota, 14. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Bez krvi, bez suza
Režija: Ryoo, Seung-wan, 2002., 116 min
21:00 Božić u kolovozu
Režija: Hur, Jin-ho, 1998., 97 min

petak, 13. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Iza godina
Režija: Im, Kwon-taek, 2007., 106 min
21:00 Bez krvi, bez suza
Režija: Ryoo, Seung-wan, 2002., 116 min

četvrtak, 12. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Tajno sunce
Režija: Lee, Chang-dong, 2007., 142 min
21:00 Iza godina
Režija: Im, Kwon-taek, 2007., 106 min

srijeda, 11. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Vozeći se s ljubavnikom moje žene
Režija: Kim, Tai-sik, 2006., 92 min
21:00 Tajno sunce
Režija: Lee, Chang-dong, 2007., 142 min

utorak, 10. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
19:00 Kralj i klaun,
Režija: Lee, Joon-ik, 2005., 119 min
21:00 Vozeći se s ljubavnikom moje žene
Režija: Kim, Tai-sik, 2006., 92 min

ponedjeljak, 9. prosinca 2013. – četvrtak, 12. prosinca 2013. ● KIC
Ženski kutak: Ciklus suvremenog španjolskog filma
Od 9. do 12. prosinca 2013. u KIC art kinu, u sklopu programa Ženski kutak, prikazujemo četiri suvremena španjolska filma koja su režirale žene. Isabel Coixet (Stvari koje ti nisam nikad rekao), Garcia Querejete (Sedam biljarskih stolova), Mar Coll (Tri dana s obitelji), Paula Ortiz (Sa tvog prozora na moj prozor).

ponedjeljak, 9. prosinca 2013. 18:00 ● Kino Tuškanac
Ciklus korejskog filma (Južna Koreja)
18:00 Kralj i klaun Wang-ui namja
Režija: Lee, Joon-ik, 2005., igrani, 35 mm, boja, 119 min



nedjelja, 8. prosinca 2013. – petak, 13. prosinca 2013. ● Kino Europa
11. Human Rights Film Festival
Od 8. do 13. prosinca 2013. u zagrebačkom Kinu Europa održat će se 11. Human Rights Film Festival, u organizaciji Udruženja za razvoj kulture URK i Multimedijalnog instituta. Međunarodni festival filma o ljudskim pravima prikazuje igrane, dokumentarne i eksperimentalne filmske naslove sa širokim tematskim fokusom na fenomene borbe za ljudska prava. U pravilu se održava uz Međunarodni dan ljudskih prava, a cilj mu je podignuti razinu socijalne osjetljivosti u našoj sredini.

subota, 7. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke - V: Zlatno desetljeće hrvatskog filma za djecu
18:00 Kapetan Mikula Mali
Režija: Gluščević, Obrad, igrani, boja, 1974., produkcija Jadran film, 91 min
20:00 Vlak u snijegu
Režija: Relja, Mate, igrani, boja, 1976, 84 min

petak, 6. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke - V: Zlatno desetljeće hrvatskog filma za djecu
18:00 Družba Pere Kvržice
Režija: Tadej, Vladimir, igrani, boja, 1970, 85 min
20:00 Vuk samotnjak
Režija: Gluščević, Obrad, igrani, boja, 1972, 83 min

četvrtak, 5. prosinca 2013. – subota, 7. prosinca 2013. ● Art kino Grič, Jurišićeva 6
9. Mini Snowboard Film Festival
Festival je nastao prije devet godina kao potreba lokalne snowboard subkulture kao medij sa kojim bi se izrazio u tadašnje doba apatije i inetnosti na lokalnoj sceni. I nakon 9. godina postojanja cilj je ostao isti. Neprofitnim djelovanjem, aktivizmom i entuzijazmom zaraziti sveopće društvo sa snowboard sportom i pozitivnim načinom života.

četvrtak, 5. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Filmske mutacije: festival nevidljivog filma / Program Claire Denis
17:00 Prema Mathilde, Claire Denis, 2004, 35-mm, boja, zvuk, 84 min
19:00 Saudade, Jean-Claude Rousseau, 2012, video, boja, zvuk, 14 min
Priča o plutajućim travkama, Yasujiro Ozu, 1934, 35-mm, c&b, nijemi, 118 min
21:00 Vive l'amour, Monte Hellman, 2013, video, boja, zvuk, 1 min 39 sec
Kružimo u noći i proždire nas vatra, Guy Debord, 1979, 35-mm, c/b, zvuk, 105 min

srijeda, 4. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Filmske mutacije: festival nevidljivog filma / Program Claire Denis
17:00 Bijela roba, Claire Denis, 2009, 35-mm, boja, zvuk, 106 min
19:00 O prolasku nekoliko osoba kroz prilično kratku jedinicu vremena, Guy Debord, 1959, 35-mm, c/b, zvuk, 18 min
Fućka mu se za smrt, Claire Denis, 1990, 35-mm, boja, zvuk | colour, sound , 93 min
21:00 Dugo sam te čekala, 2012, DCP, boja/c&b, zvuk, 4 min
Dobar posao, Claire Denis, 1999, 35-mm, boja, zvuk, 93 min

utorak, 3. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Filmske mutacije: festival nevidljivog filma / Program Claire Denis
19:00 Čekanje ljeta (Fragmenti prošlog života), Mauro Santini, 2013, DCP, boja, zvuk, 15 min
35 čašica ruma, Claire Denis, 2008, 35-mm, boja, zvuk, 100 min
21:00 Prema Nancyju, Claire Denis, 2002, 35-mm, c/b, zvuk, 11 min
Uljez, Claire Denis, 2004, 35-mm, boja, zvuk | colour, sound, 129 min

ponedjeljak, 2. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Filmske mutacije: festival nevidljivog filma / Program Claire Denis
17:00 Ne mogu spavati, Claire Denis, 1994, boja, zvuk, 110 min
19:00 Bijeli materijal | White Material, Claire Denis, 2009, 35-mm, boja, zvuk, 106 min
21:00 Vidjeli nikad vidjeli | Ja Visto Jamais Visto | Seen Never Seen, Andrea Tonacci, 2013, DCP, c&b/boja, zvuk, 54 min
Program Guy Debord

nedjelja, 1. prosinca 2013. ● Kino Tuškanac
Filmske mutacije: sedmi festival nevidljivog filma
17:00 Filmske mutacije

subota, 30. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Claire Denis i Filmske mutacije: sedmi festival nevidljivog filma
17:00 Filmske mutacije
19:00 Prema Nancyju Režija: Denis, Claire, 2002., 11 min
19:15 Uljez Režija: Denis, Claire, 2004., 130 min
21:30 Nevolje svakog dana Režija: Denis, Claire, 2001., 101 min

petak, 29. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Claire Denis i Filmske mutacije: sedmi festival nevidljivog filma
17:00 Filmske mutacije
19:00 Petak navečer Režija: Denis, Claire, 2002., 90 min
21:00 Filmske mutacije

četvrtak, 28. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Claire Denis i Filmske mutacije: sedmi festival nevidljivog filma
17:00 Ne zaboravimo Režija: Denis, Claire, 1991., 110 min
          J'ai pas sommeil (I can not sleep), Claire Denis, 1994, boja, zvuk, 110 min
19:00 Čokolada Režija: Denis, Claire, 1988., 105 min
21:00 Filmske mutacije

srijeda, 27. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Claire Denis i Filmske mutacije: sedmi festival nevidljivog filma
17:00 Prema Mathilde Režija: Denis, Claire, 2005., 84 min, Uloge:
19:00 Filmske mutacije
21:00 Dobar posao Režija: Denis, Claire, 1999., 93 min

ponedjeljak, 25. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Claire Denis i Filmske mutacije: sedmi festival nevidljivog filma
17:00 Claire Denis, lutalica Režija: Lifshitz, Sébastien, 1996., 50 min
18:00 Fućka mu se za smrt Režija: Denis, Claire, 1990., 90 min
20:00 Nitkovi Režija: Denis, Claire, 2013., 100 min
22:00 Filmske mutacije: sedmi festival nevidljivog filma

ponedjeljak, 25. studenog 2013. – subota, 30. studenog 2013. ● Kino Europa
6. dani bosanskohercegovačkog filma u Zagrebu
U šest festivalskih dana posjetitelje očekuje ukupno dvanaest filmova, od čega deset premijernih projekcija, te arhivski biser - film 'Valter brani Sarajevo' Hajrudina Krvavca iz 1972., koji je nedavno restauriran i digitaliziran.
Ulaz na projekcije je besplatan!

ponedjeljak, 25. studenog 2013. – nedjelja, 1. prosinca 2013. ● Teatar &TD
12. revija amaterskog filma - RAF
RAF- revija amaterskog filma je najveća smotra nezavisnog, neprofesijskog, studentskog i amaterskog filma u ovom dijelu europe i već dvanaestu godinu za redom donosi recentne neprofesijske naslove iz cijeloga svijeta, s naglaskom na hrvatsku i regiju.
Ulaz na projekcije je slobodan!

nedjelja, 24. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Nagrada Lux u kinu Tuškanac
19:00 Sebični div (The Selfish Giant)
Režija: Barnard, Clio, igrani, boja, Velika Britanija, 2013., 93min
21:00 Miele
Režija: Golino, Valeria, igrani, boja, Francuska/Italija, 2013., 96min

subota, 23. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
VIII smotra novog talijanskog filma
Živjela sloboda (Viva la libertà)
Režija: Andò, Roberto, igrani, Italija, 2013., 94'

petak, 22. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
VIII smotra novog talijanskog filma
20:00 Otkrivanje zore (La scoperta dell'alba)
Režija: Nicchiarelli, Susanna, igrani, Italija, 2012., 92'

četvrtak, 21. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
VIII smotra novog talijanskog filma
20:00 Prelijepi leptiri (Bellas mariposas)
Režija: Mereu, Salvatore, igrani, Italija, 2012., 100'

srijeda, 20. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
VIII smotra novog talijanskog filma
20:00 Putujem sama (Viaggio sola)
Režija: Tognazzi, Maria Sole, Italija, 2013., 85'

srijeda, 20. studenog 2013. 20:00 ● Art kino Grič
Princeza Montpensier
Princeza Montpensier, kostimirana drama, Francuska, r. Bertrand Tavernier, ul. Mélanie Thierry, Lambert Wilson, Grégoire Leprince-Ringuet i Gaspard Ulliel

utorak, 19. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
VIII smotra novog talijanskog filma
20:00 Ben Hur - Gladijator u najam (Benur - Un gladiatore in affitto)
Režija: Andrei, Massimo, igrani, Italija, 2012., 90'

ponedjeljak, 18. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
VIII smotra novog talijanskog filma
20:00 Rim, otvoreni grad (Roma, cittá aperta)
Režija: Rossellini, Roberto, igrani, DV cam, c/b, 1945, 100 min

nedjelja, 17. studenog 2013. 20:00 ● Kino Europa
Premijera: Za one koji ne mogu da govore
Redatelj: Jasmila Žbanić
Scenarist: Zoran Solomun, Kym Vercoe, Jasmila Žbanić
Glumci: Kym Vercoe

subota, 16. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Bez straha
Režija: Armendáriz, Montxo, Španjolska, 2011., 90 min

subota, 16. studenog 2013. 18:00 ● Kino Metropolis, MSU
Premijera: Falsifikator
Od subote, 16. studenog premijerno prikazujemo komediju proslavljenog srbijanskog redatelja Gorana Markovića: Falsifikator, 2013., 90 min.

petak, 15. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Nema mira za grešnike
Režija: Urbizu, Enrique, Španjolska, 2011., 114 min
21:00 Bez straha
Režija: Armendáriz, Montxo, Španjolska, 2011., 90 min

četvrtak, 14. studenog 2013. ● ljetno kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Posebnosti plavokose djevojke
Režija: de Oliveira, Manuel, Portugal, 2009., 64 min
21:00 Nema mira za grešnike
Režija: Urbizu, Enrique, Španjolska, 2011., 114 min

četvrtak, 14. studenog 2013. 20:00 ● KIC
Jezik, rod i spol
Film se premijerno prikazuje u sklopu 7. Vox Feminae festivala (14. – 19. 11. 2013.)
20:00 Jezik, rod i spol
Scenaristica i redateljica: Danijela Stanojević
Snimatelj i montažer: Noah Pintarić

četvrtak, 14. studenog 2013. – utorak, 19. studenog 2013. ● razne lokacije
7. Vox Feminae Festival
Sedmo izdanje Vox Feminae Festivala i ove godine promiče stvaralaštvo žena i problematizira pitanja roda kroz međunarodni filmski program, promocije knjiga, izložbe, prezentacije, diskusije i glazbu. Festival traje od 14. do 19. studenoga. U ovogodišnjem fokusu je propitivanje feminističkih teorija i praksi, te načina na koji se međusobno isprepliću, podržavaju, uključuju i poništavaju.

srijeda, 13. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Florbela
Režija: Alves do Ó, Vicente, Portugal, 2012., 90 min (ili 119)
21:00 Posebnosti plavokose djevojke
Režija: de Oliveira, Manuel, Portugal, 2009., 64 min

utorak, 12. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Filmovi Ivice Matića
20:00 Filmovi Ivice Matića

ponedjeljak, 11. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Godina kad su moji roditelji otišli na odmor
Režija: Hamburger, Cao, Brazil, 2006., 104 min
21:00 Florbela
Režija: Alves do Ó, Vicente, Portugal, 2012., 90 min (ili 119)

subota, 9. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Heleno
Režija: Fonseca, José Henrique, Brazil, 2011., 118 min
21:00 Godina kad su moji roditelji otišli na odmor
Režija: Hamburger, Cao, Brazil, 2006., 104 min

petak, 8. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Susjed
Režija: Cohn, Mariano & Duprat, Gastón, Argentina, 2009., 110 min
21:00 Heleno
Režija: Fonseca, José Henrique, Brazil, 2011., 118 min

četvrtak, 7. studenog 2013. – subota, 9. studenog 2013. ● Centar za kulturu Trešnjevka
Festival nijemog filma
Pomalo neobičan, pomalo zarobljen na granici snova i stvarnosti, nijemi film svoju afirmaciju već niz godina nalazi na PSSST! Festivalu nijemog filma u organizaciji Centra za kulturu Trešnjevka. U natjecateljskom dijelu programa, uz glazbenu pratnju, prikazat će se domaći i međunarodni nijemi filmovi svih rodova, s održat će se i projekcije remek-djela nijemog filma, filmovi iz zlatnoga doba i suvremena ostvarenja.

subota, 2. studenog 2013. ● Kino Tuškanac
Svjetski dan animacije
20:00 Trenutno posljednji dugometražni film Glitch in the Grid Erica Leisera

subota, 2. studenog 2013. 20:00 ● MSU, Kino Metropolis
Ja i ti: Bernardo Bertolucci
U subotu, 2. studenog u 20 sati u Kinu Metropolis Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu održat će se premijera talijanske drame JA I TI (Io e te) u režiji kultnog Bernarda Bertoluccija. U glavnim su ulogama Jacopo Olmo Antinori i Tea Falco

četvrtak, 31. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Dani Slovenskog filmskog arhiva u Zagrebu
19:00 Izbor kratkih filmova društveno-kritičnog karaktera
21:00 Tvrđava nasilnika (Grajski biki)
Režija: Pogačnik, Jože, igrani, 35 mm, c/b, 1967., 87 min

srijeda, 30. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Dani Slovenskog filmskog arhiva u Zagrebu
19:00 Filmovi koje su u Sloveniji snimale hrvatske, talijanske i austrijske producentske kuće prije 1940.
21:00 Deveti krug (Deveti krog)
Režija: Štiglic, France, igrani, 35 mm, c/b, 1960., 96 min

utorak, 29. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Dani Slovenskog filmskog arhiva u Zagrebu
19:00 Kekec, Režija: Gale, Jože, igrani, 35 mm, c/b, 1951., 91 min
21:00 Izbor kratkih filmova povodom 45 obljetnice Slovenskog filmskog arhiva: Omladina gradi, režija: France Štiglic, 1946. Gdje je željezna zavjesa, režija: Mako Sajko, 1961. Samo čista istina, režija: Boštjan Hladnik, 1969. Kratka himna domovini, režija: Boris Palčič, 1999. Zmije - zatvarači / Kače - zadrge, Režija: Koni Steinbacher, 1990.

ponedjeljak, 28. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Svečano otvaranje Dana Slovenskog filmskog arhiva u Zagrebu
19:00 Crne ptice (Črne ptice), Režija: Galić, Eduard, igrani, 35 mm, c/b, 1967, 93 min
20:45 Tribina o filmovima Eduarda Galića i digitalnoj restauraciji njegovog filma Crne ptice
21:30 Izbor iz dokumentarnog opusa Eduarda Galića: Sunt lacrimae rerum, Predvečerja,
Klesari, Quorum

nedjelja, 20. listopada 2013. – nedjelja, 27. listopada 2013. ● razne lokacije
11. Zagreb Film Festival
Ove će godine festival od 20. do 27. listopada po jedanaesti put ponuditi više od stotinu filmova razmještenih u deset različitih programa, autora i autorica iz cijeloga svijeta. Festival će se održati na nekoliko lokacija, a novost je prikazivanje filmova uz najsuvremeniju digitalnu projekcijsku opremu – u digitaliziranim kinima Europa, Tuškanac i u MSU.

nedjelja, 20. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Svjetski dan animacije
19:00 Eric Leiser - okrugli stol na temu nezavisnog filma u SAD-u
20:00 Eric Leiser - eksperimentalni animirani kratkometražni filmovi
European Film Tour 2013-2014

subota, 19. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
DOKUart Bjelovar u kinu Tuškanac
19:00 Mama ilegalka (Mama illegal)
Režija: Moschitz, Ed, dokumentarni, Austrija, 2011., 95 min

petak, 18. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
DOKUart Bjelovar u kinu Tuškanac
19:00 U vrtlogu plesa (De Zwierenden)
Režija: Schreuders, Andre, dokumentarni, Nizozemska, 2012., 8 min, 30 sec
19:10 Gospa, Kopti i ja (La Vierge, les Coptes et Moi)
Režija: Messeeh, Namir Abdel, dokumentarni, Francuska, 2011., 92 min

četvrtak, 17. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Žena u gradu, grad na filmu 1
19:00 Od 3 do 22 (1966.); r: Krešo Golik
Okrugli stol, sudjeluju: BLOK, Ankica Čakardić, Vesna Kesić, Jelena Pašić, Srđan Sandić i Mima Simić; moderatorica Sonja Leboš

srijeda, 16. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Žena u gradu, grad na filmu 1
19:00 Alice u gradovima (Alice in den Städten, 1974.); r: Wim Wenders

utorak, 15. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Kratki utorak
21:00 Autorska večer Danijela Šuljića

ponedjeljak, 14. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Žena u gradu, grad na filmu 1
19:00 Metropolis (1926./27.); r: Fritz Lang

nedjelja, 13. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Japanski animirani
11:00 Galaksija ekpres 999 (Ginga tetsudô Three-Nine Galaxy Express 999, 1979.); r: Rintaro

subota, 12. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Japanski animirani i Žena u gradu, grad na filmu 1
11:00 Djevojka koja je skakala kroz vrijeme (Toki o kakeru shôjo, 2006.); r: Mamoru Hosoda
19:00 Hirošima, ljubavi moja (Hiroshima mon amour, 1959.); r: Alain Resnais

petak, 11. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Žena u gradu, grad na filmu 1
19:00 Nedjelja (1969.); r: Lordan Zafranović

četvrtak, 10. listopada 2013. – srijeda, 16. listopada 2013. ● Kino Europa
20. tjedan češkog filma u znaku komedije
Od 10. do 16. listopada u kinu Europa održava se jubilarni, 20. po redu, Tjedan češkog filma. U ovih šest dana posvećenih češkim ostvarenjima, vjerna publika češkog filma moći će se nasmijati uz osam komedija nastalih u razdoblju od 1969. do 1994., a Tjedan će otvoriti obiteljska komedija Marie Poledňákove S tobom je divan svijet.

četvrtak, 10. listopada 2013. ● Zagreb
Kauboji: Tomislav Mršić

Filmska verzija 'Kauboja' 10. listopada premijerno u Zagrebu

Film Kauboji redatelja i scenarista Tomislava Mršića 10. listopada očekuje i zagrebačka premijera, nakon čega će se ta komedija o postavljanju kazališne predstave u gradu bez kazališta i bez glumaca, početi prikazivati u redovitoj kino distribuciji.

srijeda, 9. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Žena u gradu, grad na filmu 1
19:00 Slučajni život (1969.); r: Ante Peterlić

srijeda, 9. listopada 2013. – subota, 12. listopada 2013. ● KIC ART KINO
Tjedan hispanskog filma
Od 9. do 12. listopada 2013.  u KIC art kinu, Preradovićeva 5, održat će se tjedan hispanskog filma.
Uoči Fiesta Nacional de España, koji se obilježava 12. listopada, prikazat će se pet nagrađivanih filmova nove generacije redatelja sa španjolskog govornog područja.

subota, 5. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus japanskih filmova III
9:00 Kiborg 009 (Cyborg 009 gekijô ban: chô ginga densetsu)
Režija: Akehi, Masayuki, anime, 35 mm, boja, 1980., 130 min

petak, 4. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus japanskih filmova III
20:00 Kronika klana Sanada (Sanada fuunroku)
Režija: Katô, Tai, igrani mjuzikl, 35 mm, boja, 1963., 100 min

četvrtak, 3. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus japanskih filmova III
20:00 Osveta glumca (Yukinojô henge)
Režija: Ichikawa, Kon, igrani, 35 mm, boja, 1963., 113 min

srijeda, 2. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus japanskih filmova III
20:00 Samuraj špijun (Ibun Sarutobi Sasuke)
Režija: Shinoda, Masahiro, igrani, 35 mm, c/b, 1965., 102 min

utorak, 1. listopada 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus japanskih filmova III
20:00 Samuraj lutalica (Kaze no bushi)
Režija: Katô, Tai, igrani, 35 mm, boja, 1964., 95 min

ponedjeljak, 30. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus japanskog igranog filma
20:00 Priča o nindžama (Shinobi no mono, Ninja, a Band of Assassins, 1962.); r: Satsuo Yamamoto

subota, 28. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
Večer Nenada Dizdarevića
19:00 Magareće godine (BH, 1991.)
Razgovor s redateljem
dokumentarci: Lost years i Četvrti dio mozga


petak, 27. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
Premijera iz produkcije HFS-a
20:00 Ovrha (2013.); r: Neven Hitrec

četvrtak, 26. rujna 2013. – nedjelja, 29. rujna 2013. ● SC, Savska 25
25 FPS
Festival 25 FPS prikazuje nezavisne i nekomercijalne filmove koji na inovativan način istražuju mogućnosti filmskog jezika, pripovijedanja i samoga medija; nastaju na granicama filmskih rodova i žanrova te šire razumijevanje filma kao umjetnosti. Promovira izražajne autorske koncepte, tematske, idejne i estetske iskorake te radove koji nastavljaju tradiciju avangardnog i eksperimentalnog filma.

četvrtak, 26. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
Tjedan Makedonske kinoteke
21:00 Presuda (Пресуда)
Režija: Popov, Trajče, igrani, boja, 1977, 95 min

subota, 21. rujna 2013. 21:00 ● Kino Tuškanac
Tjedan Makedonske kinoteke
Izbor animiranih filmova

subota, 21. rujna 2013. 19:00 ● Kino Tuškanac
Tjedan Makedonske kinoteke
Skopje '63 (Скопје '63)
Režija: Bulajić, Veljko, dugometražni dokumentarni, fotokemijski restauriran, digitaliziran, c/b, 1964., 92 min


petak, 20. rujna 2013. 21:00 ● Kino Tuškanac
Tjedan Makedonske kinoteke
Makedonski dio pakla (Makedonskiot del od pekolot / Македонски дел од пеколот)
Režija: Mimica, Vatroslav, igrani, boja, 1971, 102 min
Uloge: Aco Jovanovski, Darko Damevski, Fabijan Šovagović, Ilija Milčin, Kole Angelovski, Milena Dravić, Nada Gešovska, Pavle Vuisić, Petre Prličko

četvrtak, 19. rujna 2013. 21:00 ● Kino Tuškanac
Tjedan Makedonske kinoteke
Tri Ane (Три Ани)
Režija: Bauer, Branko, igrani, c/b, 1959, 93 min
Uloge: Dušan Stefanović, Dubravka Gal, Marija Kohn, Svetlana Mišković, Dušan Janićijević, Janez Vrhovec, Vladimir Medar

srijeda, 18. rujna 2013. 19:00 ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Iz arhiva Béla Balázs Studija - III
Očaranost, István Bácskai Lauro, 1963, 21 min
Studija I., János Tóth, 1974, 8 min
Četiri bagatele, Gábor Bódy, 1975, 28 min
Diorissimo, János Xantus, 1980, 30 min

srijeda, 18. rujna 2013. 21:00 ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Iz arhiva Béla Balázs Studija - IV
Wal (l) zen, Ivan Ladislav Galeta, 1977/1989, 6 min
Heraklitov fragment, Miklós Erdély, 1976/1977. 28 min
Verzija, Miklós Erdély, 1981, 60 min

utorak, 17. rujna 2013. 19:00 ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Iz arhiva Béla Balázs Studija - I
Cigani, Sándor Sára, 1962, 17 min
Elegija, Zoltán Huszárik, 1965, 19 min
Dvanaesta noć, Sándor Sára, 1967, 12 min
Majka, Ferenc Gunwalsky, 1972, 40 min

utorak, 17. rujna 2013. 20:30 ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Razgovor s direktorom arhiva Béla Balázs Studija
Razgovor sa Sebéstyenom Kodolányijem, direktorom arhiva Béla Balázs Studija

utorak, 17. rujna 2013. 21:30 ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Iz arhiva Béla Balázs Studija - II
Ti, István Szabo, 1962, 10 min
Crni vlak, Pál Schiffer, 1970, 40 min
Trkač na duge pruge, Gyula Gazdag, 1968, 13 min
Novogodišnja noć, Elemér Ragály, 1974, 15 min
Vlastita modna revija, Tibor Hajas, 1975, 15 min

petak, 13. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
5 dana Sarajeva u Zagrebu
21:30 Magacin kabare: Tantijema


četvrtak, 12. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
5 dana Sarajeva u Zagrebu
19:00 Jasmina (2010.) r: Nedžad Begović
21:00 Cirkus Columbia (2010.) r: Danis Tanović

utorak, 10. rujna 2013. 21:00 ● Kino Tuškanac
5 dana Sarajeva u Zagrebu
20.00 Večer predstavljanja Sarajevskog filmskog festivala
Program kratkih filmova
21:00 Djeca (2012.) r: Aida Begić

nedjelja, 8. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
Vukovarski filmski festival u kinu Tuškanac
20:00 U braku sa Švicarcem (Hrvatska), r: Arsen Oremović
21:00 Kon-tiki (Norveška, Danska, Njemačka, Švedska), r: Joachim Rønning i Espen Sandberg

subota, 7. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
Vukovarski filmski festival u kinu Tuškanac
20:00 Poza djeteta (Pozitia Copililui/Child's Pose, Rumunjska), r: Calin Peter Netzer

petak, 6. rujna 2013. ● Kino Tuškanac
Vukovarski filmski festival u kinu Tuškanac
20:00 Ajme meni (Oh, Boy, Njemačka)
r: Jan Ole Gerster

četvrtak, 5. rujna 2013. – srijeda, 11. rujna 2013. ● CineStar, Branimir centar
Projekcije filmova sa 7. Vukovar Film Festivala u kinima CineStar
Od 5. do 11. rujna, dio programa 7. Vukovar Film Festivala prikazivat će se u CineStar kinima u Zagrebu (Branimir centar), Rijeci, Osijeku i Varaždinu. Ljubitelji sedme umjetnosti moći će uživati u filmskim naslovima:  „Ajme meni /Oh Boy“, „Poza djeteta / Child's Pose“, „Otmica / Hijacking“, „Jasmine French / Blue Jasmine“, „Moj život s Liberaceom / Behind the Candelabra“ i „ Ljeto za sjećanje / The Way Way Back“.

subota, 31. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
INTERFILM
Svećenikova djeca, 2013. redatelj Vinko Brešan, Hrvatska, Srbija (koprodukcija)

petak, 30. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

četvrtak, 29. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

srijeda, 28. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

utorak, 27. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

ponedjeljak, 26. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

nedjelja, 25. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
INTERFILM
Pjevajte nešto ljubavno, 2008., Hrvatska

subota, 24. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
INTERFILM
Sonja i bik, 2012., Hrvatska, redateljica Vlatka Vorkapić

petak, 23. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

četvrtak, 22. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

srijeda, 21. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

utorak, 20. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

ponedjeljak, 19. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
SOUNDSET
Filmovi po izboru slušatelja: www.soundset.hr

nedjelja, 18. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
24 sata
Film iznenađenja, www.24sata.hr

subota, 17. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
24 sata
Film iznenađenja, www.24sata.hr

petak, 16. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
24 sata
Film iznenađenja, www.24sata.hr

utorak, 6. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

ponedjeljak, 5. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

nedjelja, 4. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

subota, 3. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

petak, 2. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

četvrtak, 1. kolovoza 2013. – subota, 31. kolovoza 2013. ● Karatinski trg
Ljetno kino Gradec
U Ljetnom kinu Gradec tijekom protekle dvije sezone prikazano je više od 70 filmskih naslova koje je vidjelo više od 30.000 posjetitelja. Selekcija ovogodišnjeg programa pripada vrijednim ljudima tvrtke KineFilm i uvijek naklonjenom distributeru Discovery film&video. Ulaz na sve projekcije u kinu slobodan odnosno nema ulaznica, a sve projekcije počinju u 21 sat (osim nekoliko izuzetaka u 22 sata).

četvrtak, 1. kolovoza 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

srijeda, 31. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

utorak, 30. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
MOTOVUN FF
Najbolje od Motovun film festivala 2013.

ponedjeljak, 29. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Falsifikator, komedija, Srbija / Hrvatska /BIH, 2012.

nedjelja, 28. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Najljepša je zemlja moja, ljubavna drama, Njemačka /Hrvatska / Srbija, 2012.

subota, 27. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Šangaj, ljubavna drama, Slovenija / Hrvatska 

petak, 26. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Ludwig II, povijesni, Peter Sehr, Njemačka, 2012.

četvrtak, 25. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Zlatne godine, humorna drama, Češka, 2012.

srijeda, 24. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Posljednja utakmica / La partida, ljubavna gay drama, Španjolska, Kuba, 2012.  

utorak, 23. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Jackie, film ceste, Nizozemska, SAD, 2013.

ponedjeljak, 22. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Žrtveno janje / Scapegoat, triler, Velika Britanija, 2012.

nedjelja, 21. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Stražar / Le guetteur, kriminalistički triler, Francuska/Italija/Belgija, 2012.

subota, 20. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
PULA FF
Najbolja ponuda, ljubavna drama, Italija, 2012.

petak, 19. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
CIKLUS EUROPSKOG FILMA
Piazza Fontana, kriminalistički triler, Italija, 2011.

četvrtak, 18. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
CIKLUS EUROPSKOG FILMA
Za ljubav nikad nije kasno, ljubavna drama, Austrija, 2011.

srijeda, 17. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
CIKLUS EUROPSKOG FILMA
U sjeni, kriminalistički triler, Češka / Slovačka / Poljska, 2012.

utorak, 16. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
CIKLUS EUROPSKOG FILMA
Banda iz Ossa, gangsterski, Nizozemska, 2011.

ponedjeljak, 15. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
CIKLUS EUROPSKOG FILMA
Imena ljubavi, romantična komedija, Francuska, 2010.

ponedjeljak, 15. srpnja 2013. – nedjelja, 15. rujna 2013. ● Kino Europa
Ljeto u kinu Europa: Propustili ste, pogledajte
Od 15. srpnja, tijekom dva ljetna mjeseca u zagrebačkom kinu Europa će se reprizirati filmovi iz reda pobjednika i nagrađenih na velikim svjetskim festivalima poput Cannesa, Sundancea, Berlinalea, Zagreb Film Festivala i mnogih drugih.

nedjelja, 14. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
ZGB FF
Vadžda, drama, komedija, Saudijska Arabija, 2012.

subota, 13. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
ZGB FF
Vila, komedija, Francuska / Belgija, 2012.

petak, 12. srpnja 2013. 21:30 – utorak, 30. studenog 1999. ● ljetno kino Tuškanac
ZGB FF
Tiranosaur, ljubavna drama, UK, 2011.

četvrtak, 11. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
ZGB FF
Oslo 31. kolovoza, drama, Norveška, 2011.

srijeda, 10. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
ZGB FF
Ai Weiwei: Never Sorry, dokumentarni film, SAD, 2012.

utorak, 9. srpnja 2013. 21:30 ● ljetno kino Tuškanac
ZGB FF
Zaustavljeni, drama, Njemačka, 2011.

subota, 6. srpnja 2013. 21:00 ● Memorijalni prostor Miroslava i Bele Krleža, Krležin Gvozd 23
Dokumentarni film Serbus Krleža
Redatelj i producent: Željko Senečić, Scenarist: Tomislav Sabljak, Producentica: Valentina Božović, Montažer: Luka Turjak, Snimatelj: Boris Krstinić, Klavirist: Ljubo Gašparović

utorak, 2. srpnja 2013. – četvrtak, 22. kolovoza 2013. ● Travno
OFF Travno - Otvoreni filmski festival
Cilj OFF-a Travno je približavanje nekomercijalne filmske umjetnosti građanima svih dobnih skupina na način koji nije toliko uobičajen – projekcijama profesionalnih i amaterskih filmova na otvorenom. Utorkom je predviđen filmski program namijenjen nižim i višim razredima osnovne škole a četvrtkom filmovi namijenjeni srednjoškolcima, studentima i svima onima koji se osjećaju mlado.

subota, 29. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Cash and Marry
Režija: Georgiev, Atanas, 2009., 76 min

petak, 28. lipnja 2013. – subota, 6. srpnja 2013. ● ljetno kino Tuškanac, kino Europa
Fantastic Zagreb Film Festival
Ljetna pozornica 'Tuškanac', zagrebačko kino 'Europa' i još jedna lokacija koju organizatori zasad ne žele otkriti, bit će od 28. lipnja do 6. srpnja mjesta projekcija trećeg Fantastic Zagreb Film Festivala, posvećenog filmovima znanstvene fantastike i srodnih žanrova.

petak, 28. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Kotlovina
Režija: Radić, Tomislav, 2011., 120 min

četvrtak, 27. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Barbara
Režija: Petzold, Christian, 2012., 105 min

četvrtak, 27. lipnja 2013. – nedjelja, 30. lipnja 2013. ● KIC
Prvi Dani LUX filma
Europski parlament, Ured za informiranje u Republici Hrvatskoj i Kulturno informativni centar (KIC), sa zadovoljstvom najavljujuju prve Dane LUX filma koji će se od 27. do 30. lipnja 2013. godine održati u KIC-u. Na prvim Danima LUX filma u Hrvatskoj, bit će prikazano šest filmova, dobitnika nagrade LUX koju dodjeljuju zastupnici Europskoga parlamenta.

srijeda, 26. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Gospodin Foe
Režija: Mackenzie, David, 2007., 95 min

ponedjeljak, 24. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Metropolis
Režija: Lang, Fritz, 1926/27, 118 min

petak, 21. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Pismo ćaći
Režija: Čučić, Damir, 2012., 73 min

četvrtak, 20. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Nostalgija
Režija: Tarkovski, Andrej, 1983., 125 min

srijeda, 19. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Viridiana
Režija: Buñuel, Luis, 1961, 90 min

ponedjeljak, 17. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
20:00 Čistači cipela
Režija: De Sica, Vittorio, 1946., 93 min

subota, 15. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Noir film festival
20:30 Nikica Gilić predstavlja: Zoran Tadić - hrvatski film noir?

subota, 15. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Noir film festival
21:00 Treća žena i San o ruži

petak, 14. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Noir film festival
21:30 Neće mi vjerovati i Žena u bijegu

četvrtak, 13. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Noir film festival
21:30 Njuškalo

srijeda, 12. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
19:00 Šangaj
Režija: Naberšnik, Marko, Slovenija, 2012., 124 min
21:00 Posljednja postaja 174
Režija: Barreto, Bruno, Brazil/Francuska, 2008., 104 min

srijeda, 12. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Dan otvorenih vrata
11:00 Predigra: Site Selection, Kinoklub Zagreb (r: Mare Šuljak), Elton i Elza / Elton i Elza, Making Movies Jekino, Belgija, CZP, Video klub Mursa, Osijek (r: Aleksandar Muharemović), Rez / Snit, Making Movies Jekino, Belgija
11:20 Slučajni život (1969.); r: Ante Peterlić
13:00 Predigra: Ja sam svoj život posložila, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb (r: Sonja Tarokić)
13:30 Blizine (2009.) r: Zdravko Mustać
15:30 Predigra: Po kinu se grad poznaje, Kinoklub Karlovac, Karlovac. Iza šatora, Jude Chebab (samostalna autorica), Libanon
15:55 Živa istina (1972.) r: Tomislav Radić

utorak, 11. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
19:00 Posljednja postaja 174
Režija: Barreto, Bruno, Brazil/Francuska, 2008., 104 min
21:00 Borbene djevojke
Režija: Wnendt, David, Njemačka, 2011., 100 min

ponedjeljak, 10. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
19:00. Borbene djevojke
Režija: Wnendt, David, Njemačka, 2011., 100 min
21:00. Šangaj
Režija: Naberšnik, Marko, Slovenija, 2012., 124 min

utorak, 4. lipnja 2013. – četvrtak, 6. lipnja 2013. ● Kino Europa, Cineplexx Centar Kaptol
Animafest
Neparna je godina, po festivalskoj tradiciji, rezervirana za najzanimljivija i najuzbudljivija ostvarenja dugometražnog autorskog animiranog filma. Zadovoljstvo nam je obavijestiti vas da je od 65 pristiglih prijava iz 29 zemalja u glavne programe izabrano 14 vrsnih i zanimljivih naslova, od kojih će se 9 filmova prikazati u Velikom natjecanju, a 5 filmova u Svjetskoj panorami.

subota, 1. lipnja 2013. ● Kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke
19:00 Seks, piće i krvoproliće (Propeler film, 2004.) r: Zvonimir Jurić, Boris T. Matić, Antonio Nuić
21:00 Zagrebačke priče (Propeler film, 2009.) r: Nebojša Slijepčević, Matija Kluković i Goran Odvorčić, Ivan Sikavica, Branko Ištvančić, Zvonimir Jurić, Ivan Ramljak, Marko Škobalj, Dario Pleić, Igor Mirković, Zoran Sudar

petak, 31. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmski programi
19:00 Ključ
Režija: Kljaković, Vanča; Papić, Krsto; Antun, Vrdoljak, 1965, 104 minute
21:00 24 sata
Režija: Kulenović, Goran & Milić, Kristijan, Inter film, 2002., 75 min

petak, 31. svibnja 2013. – subota, 1. lipnja 2013. ● KIC
Seff - Sisak Eko Film Festival gostuje u Kic Art Kinu
U petak, 31. 5. i subotu, 1. 6. u KIC Art kinu, Preradovićeva 5, pogledajte zanimljive filmove ekološke tematike s upravo završenog Sisak Eko Film festivala - SEFF-a 2013.

srijeda, 29. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmovi američkih Indijanaca
19:00 Qapirangajuq: Inuit Knowledge and Climate Change (2010.) r: Zacharias Kunuk

20:30 On The Ice (2012.)redatelj Andrew Okpeaha MacLea

utorak, 28. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Filmovi američkih Indijanaca
19:00 Raven Tales; The Gathering, The Raven and the First People (2006.) r: Chris Kientz


utorak, 21. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Tjedan Afrike 2013. u Zagrebu
19:00 Drvena kamera
Režija: Wa Luruli, Ntshavheni, 2003., Južnoafrička Republika, 92 min
21:00 Ezra
Režija: Aduaka, Newton, 2007., Nigerija, 102 min

ponedjeljak, 20. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Tjedan Afrike 2013. u Zagrebu
19:00 Naša strankinja
Režija: Bouyain, Sarah, 2010., Burkina Faso, 82 min

nedjelja, 19. svibnja 2013. – subota, 25. svibnja 2013. ● Kino Europa, Kino Grič
Festival tolerancije - 7. Festival židovskog filma
Festival tolerancije - Festival židovskog filma prikazat će od 19. do 25. svibnja u zagrebačkim kinima 'Europa' i 'Grič' više od pedeset dokumentarnih, te kratkometražnih i dugometražnih igranih filmova koji promiču različitosti, dijalog i suživot, a prvi put ove godine dio programa seli u Rijeku. Sedmo izdanje festivala, posvećenog židovskoj kulturi i Holokaustu, u fokus ponovno stavlja toleranciju u okvirima stradanja i borbe za život, te suživot u najširem smislu.

subota, 18. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Krzysztofa Zanussija
19:00 Kameleon
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska, 1976., 106 min

petak, 17. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Krzysztofa Zanussija
19:00 Kameleon
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska, 1976., 106 min
21:00 Život kao smrtonosna seksualno prenosiva bolest
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska / Francuska, 2000., 99 min

četvrtak, 16. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Krzysztofa Zanussija
19:00 Život kao smrtonosna seksualno prenosiva bolest
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska / Francuska, 2000., 99 min
21:00 Tihi dodir
Režija: Zanussi, Krzysztof, Velika Britanija/Danska/Poljska, 1992., 96 min

srijeda, 15. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Krzysztofa Zanussija
19:00 Tihi dodir
Režija: Zanussi, Krzysztof, Velika Britanija/Danska/Poljska, 1992., 96 min
21:00 Tromjesečna bilanca
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska, 1974., 98 min

utorak, 14. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Krzysztofa Zanussija
19:00 Tromjesečna bilanca
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska, 1974., 98 min
21:00 Godina mirnog sunca
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska/SAD/Zapadna Njemačka, 1984., 107 min

ponedjeljak, 13. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Krzysztofa Zanussija
19:00 Godina mirnog sunca
Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska/SAD/Zapadna Njemačka, 1984., 107 min,

subota, 11. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam: Krsto Papić
19:00 Tajna Nikole Tesle
Režija: Papić, Krsto, igrani, 35mm widescreen, boja, 1980., 108 min
21:00 Život sa stricem
Režija: Papić, Krsto, igrani, 35mm widescreen, boja, 1988., 109 min

petak, 10. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam: Krsto Papić
19:00 Iluzija
Režija: Papić, Krsto, igrani, 35 mm standard, c/b, 1967., 80 min
21:00 Izbavitelj
Režija: Papić, Krsto, igrani, 35 mm widescreen, boja, 1976., 79 min

četvrtak, 9. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Vode, vode (Thaneer Thaneer)

srijeda, 8. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Žudnja srca (Dil Chahta Hai)
Režija: Akhtar, Farhan, igrani, hindi, boja, 35 mm, 2001., 175 min

utorak, 7. svibnja 2013. – nedjelja, 12. svibnja 2013. ● Dokukino KIC, Preradovićeva 5
Punk filmovi u Dokukinu KIC
Program Dokukina je od 7. do 12. svibnja posvećen je punk filmovima pa nikako nemojte propustiti dokumentarce koji će vam uz zanimljivu glazbenu pozadnu ispričati priču o nekonvencionalnim punk Židovima, punku u Africi, povezanosti punka i islama te punk grupi čija su sva četiri člana benda osobe s mentalnim poteškoćama, čvrstim političkim stavom i mnogo, mnogo ponosa.

utorak, 7. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Moje srce pripada drugome, dragi (Hum Dil de Chuke Sanam)
Režija: Leela Bhansali, Sanjay, igrani, hindi, boja, 35 mm, 1999., 188 min

ponedjeljak, 6. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
10:00 Vode, vode (Thaneer Thaneer)
Režija: Balachander, Kailasam, igrani, tamil, 35 mm, boja, 1981., 143 min

nedjelja, 5. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Moje srce pripada drugome, dragi (Hum Dil de Chuke Sanam)
Režija: Leela Bhansali, Sanjay, igrani, hindi, boja, 35 mm, 1999., 188 min

subota, 4. svibnja 2013. – nedjelja, 12. svibnja 2013. ● Kino Europa, Kino Grič
Subversife Festival
Osim što je 'utopija demokracije' tema ovogodišnjeg Subversive Festivala, ona je i u fokusu njegova novouvedenog natjecateljskog programa, u okviru kojega će se od 4. do 12. svibnja u zagrebačkim kinima 'Europa' i 'Grič' prikazati izbor igranih i dokumentarnih filmova koji propituju današnji društveni poredak i vladajuće paradigme.

subota, 4. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Okupani zvukom (Swarabhishekam)
21:00 Zagonetka (Paheli)
Režija: Palekar, Amol, igrani, hindi, boja, 35 mm, 2005., 141 min

petak, 3. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
18:00 – Od Natya Vede do sekvenci pjesme i plesa u indijskom filmu – predavanje Rade Šešić (mala dvorana kina)
20:00 – Zagonetka (Paheli, 2005.); r: Amol Palekar, hindski, 35 mm, 141 min


petak, 3. svibnja 2013. – subota, 11. svibnja 2013. ● Kino Metropolis, MSU, Kino Grič, CZKIO Susedgrad
Dani europskog filma u Metropolisu, Griču i Susedgradu
U povodu Europskog tjedna 2013. u organizaciji Delegacije Europske unije u kinima Metropolis, Grič i CZKIO Susedgrad od 3. do 11. svibnja 2013. održat će se Dani europskog filma.

četvrtak, 2. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Vrući vjetar (Garam Hawa)
Režija: Sathyu, M. S., igrani, hindi, 35 mm, boja, 1973., 146 min
21:30 Okupani zvukom (Swarabhishekam)
Režija: Vishwanath, Kaasinathuni, igrani, telugu, boja, 35 mm, 2004., 120 min

utorak, 30. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Doba izdaje (Drohkaal)
Režija: Nihalani, Govind, igrani, hindi, 35 mm, boja, 1994., 162 min

ponedjeljak, 29. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Zajahati dugu (Konikar Ramdhenu)
Režija: Barua, Jahnu, igrani, asam, 35 mm, boja, 2003., 112 min
21:00 Vlak za Pakistan (Train to Pakistan)
Režija: Rooks, Pamela, igrani, hindi, 35 mm, boja, 1998., 108min

nedjelja, 28. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Vrući vjetar (Garam Hawa)
Režija: Sathyu, M. S., igrani, hindi, 35 mm, boja, 1973., 146 min

21:30 Sluškinja (Daasi)
Režija: Rao, Bongu Narsing, igrani, telugu, 35 mm, boja, 1988., 94 min

subota, 27. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Vlak za Pakistan (Train to Pakistan)
Režija: Rooks, Pamela, igrani, hindi, 35 mm, boja, 1998., 108min

21:00 Zajahati dugu (Konikar Ramdhenu)
Režija: Barua, Jahnu, igrani, asam, 35 mm, boja, 2003., 112 min

petak, 26. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Doba izdaje (Drohkaal)
Režija: Nihalani, Govind, igrani, hindi, 35 mm, boja, 1994., 162 min
Uloge: Om Puri (Abhay Singh), Naseeruddin Shah (Abbas Lodhi), Mita Vasisht (Sumitra Singh), Annu Kapoor (Surinder), Ashish Vidyarthi (Bhadra)


četvrtak, 25. travnja 2013. – srijeda, 15. svibnja 2013. ● Kino Tuškanac, KIC
5 Dani indijske kulture: Sto godina indijskog filma
Na ovogodišnjim 5. Danima indijske kulture vodimo vas kroz trakavicu filmskih detalja u Indiji: važne i sporedne vijesti iz povijesti popularnog filma u Bombaju, velike i male pobune nezavisnoga filma, filmske postere, filmove, zanimljiva predavanja i atraktivne radionice. Ako ste u Zagrebu stignete pogledati čak 20 filmova na 10 indijskih jezika u dvoranama Kina Tuškanac i / ili KIC-u.

četvrtak, 25. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus indijskog filma IV
19:00 Sluškinja (Daasi)
Režija: Rao, Bongu Narsing, igrani, telugu, 35 mm, boja, 1988., 94 min
Uloge: Archana (Kamakshi), Bhoopal Reddy, Rupa

utorak, 23. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskog filma
18:00 Sebbe (2010.); r: Babak Najafi

ponedjeljak, 22. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskog filma
19:00 Zvuk buke (Sound of Noise, 2010.); r: Ola Simonsson
21:00 Sebbe (2010.); r: Babak Najafi

subota, 20. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskog filma
17:00 Palme (2012.); r: Maud Nycander, Kristina Lindström
19:00 Zvuk buke (Sound of Noise, 2010.); r: Ola Simonsson
21:00 Miss Kicki (2010.); r: Håkon Liu


petak, 19. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskog filma
19:00 Miss Kicki (2010.); r: Håkon Liu
21:00 Tisuću puta jača (Tusen gånger starkare, 2010.); r: Peter Schildt

četvrtak, 18. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskog filma
19:00 Tisuću puta jača (Tusen gånger starkare, 2010.); r: Peter Schildt
21:00 Moj brat Simon (I rymden finns inga känslor, 2010.); r: Andreas Öhman

srijeda, 17. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskog filma
19:00 Moj brat Simon (I rymden finns inga känslor, 2010.); r: Andreas Öhman
21:00 Simon i hrastovi (Simon och ekarna, 2011.); r: Lisa Ohlin

utorak, 16. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskih filmova
19:00 Simon i hrastovi (Simon och ekarna, 2011.); r: Lisa Ohlin
21:00 Jednosmjerna za Antibes (En enkel till Antibes, 2011.); r: Richard Hobert

ponedjeljak, 15. travnja 2013. – nedjelja, 21. travnja 2013. ● SC, Savska 25
22. Dani hrvatskog filma
22. Dani hrvatskog filma održat će se u Studentskom centru, od 15. do 21. travnja 2013. godine. Na ovogodišnji natječaj, pristiglo je gotovo 300 filmova u kategorijama: igrani, dokumentarni, animirani, eksperimentalni te namjenski filmovi i glazbeni spotovi. Selekcijska komisija 22. DHF-a, u sastavu Irena Paulus, Daniel Kušan te Božidar Trkulja, u službenu je konkurenciju uvrstila 106 domaćih filmskih naslova.

ponedjeljak, 15. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskih filmova
19:00 Jednosmjerna za Antibes (En enkel till Antibes, 2011.); r: Richard Hobert
Razgovor s redateljem


nedjelja, 14. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus švedskih filmova
19:00 Palme (2012.); r: Maud Nycander, Kristina Lindström
Razgovor s Kristinom Lindström

subota, 13. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus brazilskog filma
19:00 Donji grad (Cidade Baixa, 2005.) r: Sérgio Machado Ribeiro dos Santos

subota, 13. travnja 2013. 20:00 ● Kinoklub Zagreb, Trg žrtava fašizma 14
Festival poljskog kratkog filma u Kinoklubu Zagreb
Festival Short Waves zamišljen je kao putujući festival koji se od 4. do 28. travnja istovremeno održava u gradovima diljem Europe i Poljske. U subotu, 13. travnja, u 20 sati, ugostit će ga Kinoklub Zagreb, a zagrebačka publika će tom prigodom moći birati svoje favorite za Grand Prix festivala.

petak, 12. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus brazilskog filma
19:00 Nije slučajno (Não Por Acaso, 2007.); Philippe Barcinski
21:00 Donji grad (Cidade Baixa, 2005.) r: Sérgio Machado Ribeiro dos Santos


četvrtak, 11. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus brazilskog filma
19:00 Krvavo krštenje ((Batismo de Sangue, 2006.); Helvécio Ratton
21:00 Nije slučajno (Não Por Acaso, 2007.); Philippe Barcinski

srijeda, 10. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus brazilskog filma
19:00 Bratić Basílio (Primo Basílio, 2007.); r: Daniel Filho
21:00 Krvavo krštenje ((Batismo de Sangue, 2006.); Helvécio Ratton

utorak, 9. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus brazilskog filma
19:00 Dnevnik Helene Morley (Vida de Menina, 2005.); r: Helena Solberg
21:00 Bratić Basílio (Primo Basílio, 2007.); r: Daniel Filho


ponedjeljak, 8. travnja 2013. 19:30 ● Kino Tuškanac
Ciklus brazilskog filma
19:30 Dnevnik Helene Morley (Vida de Menina, 2005.); r: Helena Solberg


subota, 6. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Philippe Garrela
17:00 Rođenje ljubavi (La naissance de l'amour, 1993.)
19:00 Obični ljubavnici (Les amants réguliers , 2005.)

petak, 5. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Philippe Garrela
19:00 Philippe Garrel, umjetnik (Philippe Garrel artiste, 1998.); r: Françoise Etchegaray
20:00 Rođenje ljubavi (La naissance de l'amour, 1993.)

četvrtak, 4. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Philippe Garrela
19:00 J'entends plus la guitare (1991.)
21:00 Hitni poljupci (Les baisers de secours 1989.)

srijeda, 3. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Philippe Garrela
19:00 Hitni poljupci (Les baisers de secours 1989.)
21:00 J'entends plus la guitare (1991.)

utorak, 2. travnja 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus Philippe Garrela
19:00 Obični ljubavnici (Les amants réguliers , 2005.)

četvrtak, 28. ožujka 2013. – subota, 30. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke
Četvrtak, petak i subota 28., 29. i 30. ožujka
Vikend Hrvatske kinoteke

srijeda, 27. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Iz arhiva Media Acquisitions
19:00 Slatko spavaj (Mientras duermes , Španjolska, 2011.) r: Jaume Balagueró
21:00 Amalia (Portugal, 2008.) r:Coelho da Silva, Carlos

utorak, 26. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Iz arhiva Media Acquisitions
19:00 Amalia (Portugal, 2008.) r:Coelho da Silva, Carlos
21:00 Slatko spavaj (Mientras duermes , Španjolska, 2011.) r: Jaume Balagueró

utorak, 26. ožujka 2013. – nedjelja, 31. ožujka 2013. ● Dokukino KIC, Preradovićeva 5
DORF gostuje u Dokukinu KIC
Od 26. do 31. ožujka u Dokukinu KIC pogledajte glazbene dokumentarce s upravo završenog festivala dokumentarnog rock filma u Vinkovcima – DORF-a 2013.

ponedjeljak, 25. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Iz arhiva Media Acquisitions
19:00 Naš osobni rat (La guerre est déclarée, Francuska, 2011.) r: Valérie Donzelli
21:00 Snjegovi Kilimandžara (Les neiges du Kilimandjaro, Francuska, 2011.) r: Robert Guédiguian

srijeda, 20. ožujka 2013. 17:30 ● KIC
Peter Kršak: Život u kamenu - Bračke impresije
U srijedu, 20. 3. 2013. u 17,30 sati u Kulturno informativnom centru, održat će se zagrebačka premijera filma “Život u kamenu – Bračke impresije” . Peter Kršak bit će nazočan na premijeri filma u Kulturno informativnom centru. Ulaz na projekciju je slobodan. Projekcija filma organizirana je u suradnji s Udrugom zagrebačkih branitelja Vukovara.

utorak, 19. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Najbolje s Oberhausena 2012.
19:00 Program Artist Film&Video
20:30 Razgovor s Olafom Möllerom, članom selekcijske komisije festivala
21:30 Međunarodna konkurencija

ponedjeljak, 18. ožujka 2013. – nedjelja, 24. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Dani frankofonskog filma
Od 18. do 24. ožujka
Dani frankofonskog filma

subota, 16. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Iz arhiva Media Acquisitions
19:00 Snjegovi Kilimandžara (Les neiges du Kilimandjaro, Francuska, 2011.) r: Robert Guédiguian
21:00 Naš osobni rat (La guerre est déclarée, Francuska, 2011.) r: Valérie Donzelli

petak, 15. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Carolino putovanje (El viaje de Carol, 2002.); r: Imanol Uribe

četvrtak, 14. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 El Bola (2000.); r: Achero Mańas
21:00 Carolino putovanje (El viaje de Carol, 2002.); r: Imanol Uribe

srijeda, 13. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Tajne srca (Secretos del corazón,1997.); r/sc: Montxo Armendáriz
21:00 El Bola (2000.); r: Achero Mańas


utorak, 12. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Djed (El abuelo, 1998.); r: José Luis Garci

ponedjeljak, 11. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Boja oblaka (El color de las nubes, 1997.); r: Mario Camus
21:00 Tajne srca (Secretos del corazón,1997.); r/sc: Montxo Armendáriz


subota, 9. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Djed (El abuelo, 1998.); r: José Luis Garci

petak, 8. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Sporedni putovi (Carreteras secundarias, 1997.); r: Emilio Martinez-Lázaro
21:00 Boja oblaka (El color de las nubes, 1997.); r: Mario Camus

četvrtak, 7. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Tasio (1984.); r: Montxo Armendáriz
21:00 Sporedni putovi (Carreteras secundarias, 1997.); r: Emilio Martinez-Lázaro

srijeda, 6. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 El Lazarillo de Tormes (1960.); r: César Fernández Ardavín
21:00 Tasio (1984.); r: Montxo Armendáriz

utorak, 5. ožujka 2013. – ponedjeljak, 5. ožujka 2012. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Rođakinja Angélica (La prima Angelica, 1974.); r: Carlos Saura
21:00 El Lazarillo de Tormes (1960.); r: César Fernández Ardavín

ponedjeljak, 4. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma
19:00 Rođakinja Angélica (La prima Angelica, 1974.); r: Carlos Saura


petak, 1. ožujka 2013. – subota, 2. ožujka 2013. ● Kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke
Petak 1. i subota 2. ožujka
Vikend Hrvatske kinoteke

srijeda, 27. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Burt Lancaster
19:00 Elmer Gantry (1960.) ; r: Richard Brooks

utorak, 26. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Sjećanje na Bredu Beban
19:00 Kratki utorak: Sjećanje na Bredu Beban

ponedjeljak, 25. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Vivien Leigh i Burt Lancaster
In memoriam... Vivien Leigh
19:00 Duboko plavo more (The Deep Blue Sea, 1955.); r: Anatole Litvak
In memoriam... Burt Lancaster
21:00 Lokalni junak (Local Hero, 1982.) ; r: Bill Forsyth

nedjelja, 24. veljače 2013. – nedjelja, 3. ožujka 2013. ● Movieplex, Centar Kaptol

ZagrebDox, međunarodni festival dokumentarnog filma

Natjecateljski program festivala podijeljen je na međunarodnu i regionalnu konkurenciju. U natjecateljskom programu međunarodne konkurencije prikazuju se najbolji svjetski autorski i kreativni dokumentarni filmovi snimljeni i producirani u posljednjih godinu dana s naglaskom na sve ono što je novo, hrabro, pomaknuto i neustrašivo u svijetu dokumentarnog filma. Program regionalne konkurencije čine filmovi iz Albanije, Austrije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Crne Gore, Kosova, Hrvatske, Italije, Madžarske, Makedonije, Rumunjske, Slovenije i Srbije.

subota, 23. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iranskog filma
19:00 Fereshteh i dijete (Koudak va fereshteh, Fereshteh and Child, 2008.); r: Masoud Nahash Zadeh

petak, 22. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iranskog filma
19:00 Obiteljske veze (Family bond, 2011.); r: Nader Moghaddas
21:00 Fereshteh i dijete (Koudak va fereshteh, Fereshteh and Child, 2008.); r: Masoud Nahash Zadeh

četvrtak, 21. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iranskog filma
19:00 Ljubav u četrdesetoj (Love at 40, 2009.); r: Ali Reza Raissian
21:00 Obiteljske veze (Family bond, 2011.); r: Nader Moghaddas


srijeda, 20. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iranskog filma
19:00 Alzheimer (Alzheimer's, 2011.); r: Ahmad-Reza Motamedi
21:00 Ljubav u četrdesetoj (Love at 40, 2009.); r: Ali Reza Raissian

utorak, 19. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iranskog filma
19:00 Bez mene (Inja bedoone man, Here Without me, 2011.); r: Bahram Tavakkoli
21:00 Alzheimer (Alzheimer's, 2011.); r: Ahmad-Reza Motamedi

ponedjeljak, 18. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
Ciklus iranskog filma
19:00 Bez mene (Inja bedoone man, Here Without me, 2011.); r: Bahram Tavakkoli

subota, 16. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam…. Burt Lancaster i Vivien Leigh
In memoriam... Burt Lancaster
19:00 Lokalni junak (Local Hero, 1982.) ; r: Bill Forsyth
In memoriam...Vivien Leigh
21:00 Duboko plavo more (The Deep Blue Sea, 1955.); r: Anatole Litvak

subota, 16. veljače 2013. 21:00 ● Kino Europa
We ride – priča o snowboardingu
Nakon svjetske premijere u austrijskom Innsbrucku, iščekivani sportski dokumentarni film „We ride – priča o snowboardingu“ stiže i u Hrvatsku. Jedina domaća projekcija zakazana je za 16. veljače u dvorani kina Europa u Zagrebu s početkom u 21h. „We ride“ je putovanje kroz jedinstvenu povijest snowboardinga; od rođenja skromnog  Snurfera pa sve do višemilijunske industrije kakvu poznajemo danas.

petak, 15. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam…. Burt Lancaster
19:00 Elmer Gantry (1960.); r: Richard Brooks

četvrtak, 14. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam…. Burt Lancaster
19:00 Atlantic City (Atlantic City, SAD, 1980.) ; r: Louis Malle
21:00 Odavde do vječnosti (From Here To Eternity, 1953.) ; r: Fred Zinneman

srijeda, 13. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam…. Burt Lancaster
19:00 Odavde do vječnosti (From Here To Eternity, 1953.) ; r: Fred Zinneman
21:00 Atlantic City (Atlantic City, SAD, 1980.) ; r: Louis Malle


utorak, 12. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam... René Clément
19:00 Ljubavni kavez (Les félins, 1964.)
21:00 U zenitu sunca (Plein Soleil, 1959.)

ponedjeljak, 11. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam... René Clément
19:00 U zenitu sunca (Plein Soleil, 1959.)
21:00 Ljubavni kavez (Les félins, 1964.)

subota, 9. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam... René Clément
19:00 Gervaise (1956.)
21:00 Bitka za prugu (La bataille du rail, 1946.)

petak, 8. veljače 2013. ●
In memoriam... René Clément
19:00 Bitka za prugu (La bataille du rail, 1946.)
21:00 Gervaise (1956.)

četvrtak, 7. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Theodoros Angelopoulos
19:00 Odisejev pogled (To vlemma tou Odyssea, 1995.);

srijeda, 6. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Hedy Lamarr i František Čap
In memoriam... František Čap
19:00 Noćni leptir (Nocní motýl, 1941.)
In memoriam… Hedy Lamarr
21:00 Petrolej (Boom Town, 1940.); r: Jack Conway

srijeda, 6. veljače 2013. 19:00 ● Kino Metropolis, MSU
Otmica Heineken (De Heineken ontvoering)
kriminalistički triler, Nizozemska, red. Maarten Treurniet, ul. Rutger Hauer, Reinout Scholten van Aschat, Gijs Naber, Teun Kuilboer
Film je snimljen prema istinitu događaju, otmici Alfreda Heinekena, najbogatijeg svjetskog pivara i jednog od najutjecajnijih ljudi u Nizozemskoj, kojeg je 1983. godine otela skupina impulzivnih mladića i zatražila vrlo visoku otkupninu...

utorak, 5. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Hedy Lamarr i František Čap
In memoriam… Hedy Lamarr
19:00 Petrolej (Boom Town, 1940.); r: Jack Conway
In memoriam... František Čap
21:00 Noćni leptir (Nocní motýl, 1941.)

ponedjeljak, 4. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Sylvia Kristel
19:00 Uličarka (La marge, 1976.); r: Walerian Borowczyk
21:00 Privatne poduke (Private Lessons, 1980.); r: Alan Myerson

subota, 2. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Theodoros Angelopoulos
19:00 Odisejev pogled (To vlemma tou Odyssea, 1995.)

petak, 1. veljače 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Sylvia Kristel
19:00 Privatne poduke (Private Lessons, 1980.); r: Alan Myerson
21:00 Uličarka (La marge, 1976.); r: Walerian Borowczyk

četvrtak, 31. siječnja 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Sylvia Kristel i Tony Scott
In memoriam… Sylvia Kristel    
19:00 Vjerna žena (Une femme fidèle, 1976.): r: Roger Vadim
In memoriam… Tony Scott
21:00 Otmica u metrou 1 2 3 (Taking Of Pelham 123, 2009.)

srijeda, 30. siječnja 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Tony Scott i Sylvia Kristel
In memoriam… Tony Scott
19:00 Otmica u metrou 1 2 3 (Taking Of Pelham 123, 2009.)
In memoriam… Sylvia Kristel    
21:00 Vjerna žena (Une femme fidèle, 1976.): r: Roger Vadim

utorak, 29. siječnja 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Tony Scott
19:00 Špijunska igra (Spy Game, 2001.)
21:15 Dani groma (Days Of Thunder, 1990.)

ponedjeljak, 28. siječnja 2013. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Tony Scott
19:00 Dani groma (Days Of Thunder, 1990.)
21:00 Špijunska igra (Spy Game, 2001.)

petak, 25. siječnja 2013. od 7,00 do 9,30 sati – četvrtak, 28. veljače 2013. ● Centar za kulturu i informacije Maksimir, Švarcova 18

Centar za kulturu i informacije Maksimir (Švarcova 18), poziva učenike na snimanje novog filma Zrinka Ogreste "2 i 2" koji  će se realizirati u suradnji s Interfilmom, a pod pokroviteljstvom Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport. Cilj je popularizacija filmske umjetnosti među djecom i mladima.

utorak, 22. siječnja 2013. 18:00 ● Kino Metropolis, MSU
Premijera: Kopno (Terraferma)
humorna drama, Italija, red. Emanuele Crialese, ul. Filippo Pucillo, Donatella Finocchiaro, Giuseppe Fiorello
Dok je ribario s djedom, mladi Filippo spasio je od utapanja skupinu ilegalnih imigranata, a on i njegova majka u svojoj kući od vlasti sakriju mladu trudnu crnkinju i njezina sina, što će uzdrmati njihovu svakodnevicu na zabačenu otoku na jugu Italije...

ponedjeljak, 21. siječnja 2013. 19 i 21 sat – subota, 26. siječnja 2013. ● Kino Tuškanac
Dokukino gostuje u Tuškancu!
Dokukino gostuje u Tuškancu s porcijom recentnih dokumentaraca!
Nemojte propustiti najbolje od novog dokumentarnog filma u dvorani kina Tuškanac, gdje smo u posjetu 21.01. - 26.01. s projekcijama svaki dan u 19 i 21 sat.
Službeni program možete pronaći na stranicama kina Tuškanac.

subota, 19. siječnja 2013. 11:00 – utorak, 19. siječnja 0201. ● Velika dvorana Matice hrvatske, Ul. Matice hrvatske 2
Znanstveni skup 60. godina Festivala igranog filma u Puli i hrvatski film
Prvi filmološki skup u povijesti Matice hrvatske, pokrenut u okviru djelatnosti Odjela za kazalište i film, posvećen je velikoj obljetnici najdugovječnijeg festivala nacionalnog filma na svijetu, koji je ujedno i najposjećeniji hrvatski kulturni festival. Organizacijski odbor skupa čine Hrvoje Turković, Nikica Gilić, Bruno Kragić i Zlatko Vidačković. Skup je otvoren za javnost i nakon svakog od deset petnaestominutnih izlaganja predviđena je rasprava.

petak, 18. siječnja 2013. 19:00 ● Kino Europa
David Lynch: Meditacija, kreativnost, mir
Meditacija, kreativnost, mir - dokumentarni film o turneji Davida Lyncha kroz 16 zemalja svijeta (Hrvatska premijera)

četvrtak, 17. siječnja 2013. 19:00 ● Muzej Mimara
Crtač Hrvoje Šercar
Hrvatska radio televizija i Muzej Mimara vas pozivaju na premijernu projekciju filma Crtač Hrvoje Šercar autora Miljenka Bukovčana i Milana Bešlića.

utorak, 15. siječnja 2013. 20:00 ● Kino Metropolis, MSU
Premijera: Povratak u mladost (Quartier lointain)
drama, Belgija, Luksemburg, Francuska, Njemačka, red. Sam Garbarski, ul. Pascal Greggory, Jonathan Zaccaï, Alexandra Maria Lara, Léo Legrand.
Thomas Verniaz obiteljski je čovjek pogođen krizom srednjih godina. Dok se pita što dalje u životu, sudbina ga je prebacila u prošlost – tijekom posjeta majčinu grobu nakon nadrealnog obrata sudbine Thomas je ponovo dječak i pokušava saznati što se uistinu dogodilo onoga dana kada je iz kuće otišao njegov otac.