Film

 

nedjelja, 21. prosinca 2014. ● Kino Metropolis MSU
Zimski san
drama, Turska, 2014. redatelj: Nuri Bilge Ceylan glume: Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbag
dobitnik Zlatne palme, Cannes 2014.
nedjelja, 30. studenog 2014. – nedjelja, 14. prosinca 2014. ● MSU, Kino Tuškanac
Osmo izdanje Filmskih mutacija: festival nevidljivog filma pod naslovom PARALEL FILM - Manifest za besfilmski film, otvoreno je 30. studenog u Muzeju suvremene umjetnosti. Naslovom i filmom PARALEL te programom i filmom Jamesa Benninga FAROCKI, ovogodišnji nevidljivi film posvećen je Harunu Farockiju, glavnom gostu trećih Mutacija koje su se pod Benningovim naslovom Instalacije za kino odvijale u Muzeju suvremene umjetnosti dan nakon njegova otvorenja 2009. godine.
srijeda, 19. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Sjećanje na Nina Manfredija
19:00 Odvažan potez obično nepoznatih, Režija: Loy, Nanni, 1959., 105 min, Uloge: Vittorio Gassman, Renato Salvatori, Claudia Cardinale, Vicky Ludovici (Floriana), Nino Manfredi
21:00 S tigra na konja, Režija: Comencini, Luigi, 1961., 120 min, Uloge: Nino Manfredi (Giacinto Rossi), Mario Adorf, Valeria Moriconi, Gian Maria Volonté, Raymond Bussières

utorak, 18. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma VII i Kratki utorak
19:00 Ribar, Režija: Cordero, Sebastián, 2011., 96 min, Uloge: Andrés Crespo (Blanquito), Alejandro Fajardo (dostavljač), María Cecilia Sánchez (Lorna), Carlos Valencia (Fabricio)
21:00 Kratki utorak: Filmovi Rubena Östlunda

ponedjeljak, 17. studenog 2014. – subota, 22. studenog 2014. ● kino Tuškanac
6. festival o pravima djece
Šesti po redu Festival o pravima djece održat će se od 17. do 22. studenoga u Zagrebu - gradu domaćinu te Splitu – gradu partneru, u kojima će se prikazivati brojni filmski naslovi različitih žanrova. U fokusu ovogodišnjeg Festivala je osvještavanje o nasilju nad djecom, a nadovezuje se na rujansko UNICEF-ovo globalno izvješće o istoj temi pod nazivom 'Pred našim nosom'.

nedjelja, 16. studenog 2014. – utorak, 18. studenog 2014. ● Cineplexx Kaptol
7. One Take Film Festival
U službenoj konkurenciji sedmog One Take Film Festivala, koji će se održati od 16. do 18. studenog u Zagrebu, prikazat će se 28 filmova iz devetnaest zemalja, od kojih su četiri dugometražna filma snimljena u jednom kadru. Ulaz na sve programe je besplatan!

petak, 14. studenog 2014. – ponedjeljak, 17. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Dani domovinskog filma
Dani Domovinskog filma - prvi je filmski festival o Domovinskom ratu u Hrvatskoj. Filmovi o  Domovinskom  rata nisu dovoljno poznati publici  i potreban je festival koji će ukaziti da postoji produkcija na ovu temu. Također je važno upoznati publiku, osobito mlade s važnim događajima obrane i stvaranja slobodne države Hrvatske.
Pročitajte više

četvrtak, 13. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma VII
19:00 Carmina ili pucanje, Režija: León, Paco, Španjolska, 2012., 70 min, Uloge: Carmina Barrios (Carmina), María León (María), Paco Casaus (Antonio León), Ana María García (Ani), Raimundo Carrasco
21:00 Ribar, Režija: Cordero, Sebastián, 2011., 96 min, Uloge: Andrés Crespo (Blanquito), Alejandro Fajardo (dostavljač), María Cecilia Sánchez (Lorna), Carlos Valencia (Fabricio)

srijeda, 12. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma VII
19:00 Japan, Režija: Reygadas, Carlos, Španjolska, 2002., 130 min, Uloge: Alejandro Ferretis, Magdalena Flores, Yolanda Villa, Martín Serrano, Rolando Hernández
21:00 Carmina ili pucanje, Režija: León, Paco, Španjolska, 2012., 70 min, Uloge: Carmina Barrios (Carmina), María León (María), Paco Casaus (Antonio León), Ana María García (Ani), Raimundo Carrasco

utorak, 11. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma VII
19:00 Nada je gdje se najmanje očekuje, Režija: Leitão, Joaquim, Portugal, 2009., 122 min, Uloge: Virgílio Castelo (Francisco Figueiredo), Ana Padrão (Helena Figueiredo), Carlos Nunes (Lourenço Figueiredo), Alcídia Vaz (Kátia), Júlio César (poduzetnik)
21:00 Japan, Režija: Reygadas, Carlos, Španjolska, 2002., 130 min, Uloge: Alejandro Ferretis, Magdalena Flores, Yolanda Villa, Martín Serrano, Rolando Hernández

ponedjeljak, 10. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Embargo, Režija: Ferreira, António, Portugal, 2010., 80 min, Uloge: Filipe Costa, Cláudia Carvalho, Pedro Diogo, José Raposo, Fernando Taborda
21:00 Nada je gdje se najmanje očekuje, Režija: Leitão, Joaquim, Portugal, 2009., 122 min, Uloge: Virgílio Castelo, Ana Padrão, Carlos Nunes, Alcídia Vaz, Júlio César

nedjelja, 9. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Taksi za troje, Režija: Lübbert, Orlando, Čile, 2001., 90 min, Uloge: Alejandro Trejo, Fernando Gómez Rovira, Daniel Muñoz, Elena Milea, Roberto Matamala
21:00 Embargo, Režija: Ferreira, António, Portugal, 2010., 80 min, Uloge: Filipe Costa (Nuno), Cláudia Carvalho (Margarida), Pedro Diogo (Sérgio), José Raposo (šef), Fernando Taborda (gdin. Alves)

subota, 8. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Život riba, Režija: Bize, Matías, Čile, 2010., 84 min, Uloge: Santiago Cabrera (Andrés), Blanca Lewin (Beatriz), Victor Montero (Pablo), Sebastián Layseca (Ignacio), Juan Pablo Miranda (Roberto)
21:00 Taksi za troje, Režija: Lübbert, Orlando, Čile, 2001., 90 min, Uloge: Alejandro Trejo, Fernando Gómez Rovira, Daniel Muñoz, Elena Milea, Roberto Matamala

petak, 7. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Veličanstvene nesreće, Režija: Andrizzi, Mauro & Lindeen, Marcus, Argentina, 2011., 58 min, Uloge: Cristina Banegas (pripovjedačica), Ignacio Catoggio, Lorena Damonte, Sofía Del Tuffo, Pablo Finvarb
21:00 Život riba, Režija: Bize, Matías, Čile, 2010., 84 min, Uloge: Santiago Cabrera, Blanca Lewin, Victor Montero , Sebastián Layseca, Juan Pablo Miranda

četvrtak, 6. studenog 2014. – subota, 8. studenog 2014. ● Centar za kulturu Trešnjevka
8 PSSST! Festival nijemog filma
Osmi po redu PSSST! Festival nijemog filma, jedinstvena međunarodna filmska manifestacija u Hrvatskoj, svake se godine na Trešnjevci prikazuju i birani filmski klasici, a ove godine PSSST! nudi presjek zlatnog doba švedskog nijemog filma, s kultnim naslovima poput Fantomske kočije, Blaga gospodina Arnea, Erotikona, kao i Vjetra i nekolicine rjeđe viđenih klasika švedske škole.

četvrtak, 6. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Posljednji Elvis, Režija: Bo, Armando, Argentina 2012., 91 min, Uloge: John McInerny, Griselda Siciliani, Margarita Lopez, Lucrecia Carrillo, Rocío Rodríguez Presedo
21:00 Veličanstvene nesreće, Režija: Andrizzi, Mauro & Lindeen, Marcus, Argentina, 2011., 58 min, Uloge: Cristina Banegas (pripovjedačica), Ignacio Catoggio, Lorena Damonte, Sofía Del Tuffo, Pablo Finvarb

srijeda, 5. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Još jednom ljubav, Režija: Svartman, Rosane, Brazil, 2005., 96 min, Uloge: Juliana Paes (Lia), Dan Stulbach (Rodrigo), Christine Fernandes (Clara), Erik Marmo (Jota), Jullie (mlada Lia Jovem)
21:00 Posljednji Elvis, Režija: Bo, Armando, Argentina 2012., 91 min, Uloge: John McInerny, Griselda Siciliani, Margarita Lopez, Lucrecia Carrillo, Rocío Rodríguez Presedo

utorak, 4. studenog 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
19:00 Posmrtna sjećanja, Režija: Klotzel, André, Brazil, 2001., 101 min, Uloge: Reginaldo Faria, Marcos Caruso, Petronio Gontijo, Stepan Nercessian, Sonia Braga
21:00 Još jednom ljubav, Režija: Svartman, Rosane, Brazil, 2005., 96 min, Uloge: Juliana Paes (Lia), Dan Stulbach (Rodrigo), Christine Fernandes (Clara), Erik Marmo (Jota), Jullie (mlada Lia Jovem)

ponedjeljak, 3. studenog 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Ciklus iberoameričkog filma IV
Posmrtna sjećanja
Režija: Klotzel, André, Brazil, 2001., 101 min, Uloge: Reginaldo Faria (Brás Cubas), Marcos Caruso (Quincas Borba), Petronio Gontijo (mladi Brás Cubas), Stepan Nercessian (Bento Cubas), Sonia Braga (Marcela)

petak, 31. listopada 2014. ● kino Tuškanac
35 godina Hrvatskog filmskog arhiva
19:00 Od petka do petka
21:00 filmovi Škole narodnog zdravlja „Andrija Štampar“

četvrtak, 30. listopada 2014. – srijeda, 5. studenog 2014. ● Blitz Cinestar
Zagreb indie revija filmova
Zagreb indie revija filmova, u okviru koje će se prikazati 17 ponajboljih filmskih uradaka sa svjetskih A festivalima poput Cannesa, Berlina i Sundancea, održat će se od 30. listopada do 5. studenog, izvijestio je distributer Discovery, koji organizira reviju u kinima CineStara u Zagrebu (Branimir centru), Rijeci, Osijeku, Splitu i Mostaru.

četvrtak, 30. listopada 2014. ● kino Tuškanac
35 godina Hrvatskog filmskog arhiva
18:30(mala dvorana kina Tuškanac), filmovi na sub-formatima 8mm i S8mm
19:00 Sokol ga nije volio
21:00 Kontesa Dora

srijeda, 29. listopada 2014. ● kino Tuškanac
35 godina Hrvatskog filmskog arhiva
19:00 Rat
21:00 Sjenka slave

utorak, 28. listopada 2014. ● kino Tuškanac
35 godina Hrvatskog filmskog arhiva
18:30(mala dvorana kina Tuškanac), filmovi na sub-formatima 8mm i S8mm
19:00 Svoga tela gospodar

ponedjeljak, 27. listopada 2014. ● kino Tuškanac
35 godina Hrvatskog filmskog arhiva
19:00 Živjeće ovaj narod
21:00 Plavi 9

nedjelja, 19. listopada 2014. – nedjelja, 26. listopada 2014. ● Razne lokacije
12. Zagreb Film Festival
Ove će godine festival od 19. do 26. listopada po dvanaesti put ponuditi više od stotinu filmova razmještenih u desetak različitih programa, autora i autorica iz cijeloga svijeta.
Festival će se održati na ukupno šest lokacija. Kina Europa, Tuškanac i MSU, te Zagrebački plesni centar i Zagrebačko kazalište lutaka, a nova lokacija aktualnog izdanja je Dokukino KIC u Preradovićevoj 5.

subota, 18. listopada 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Doku-Art Bjelovar u Tuškancu
Ples u Jaffi
Režija: Medalia, Hilla, SAD, 2013., 90 min

petak, 17. listopada 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Doku-Art Bjelovar u Tuškancu
Sepideh
Režija: Madsen, Berit, Danska, 2013., 88 min

četvrtak, 16. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma II
19:00 Kukuljica, Režija: Ortiz, Paula, 2011., 98 min, Uloge: Maribel Verdú (Inés), Leticia Dolera (Violeta), Luisa Gavasa (Luisa), Roberto Álamo (Paco)
21:00 Rođaci, Režija: Sánchez Arévalo, Daniel, 2011., 98 min, Uloge: Quim Gutiérrez (Diego), Inma Cuesta (Martina), Raúl Arévalo (Julián), Antonio de la Torre (Bachi), Adrián Lastra (José Miguel)

srijeda, 15. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma II
19:00 Rođaci, Režija: Sánchez Arévalo, Daniel, 2011., 98 min, Uloge: Quim Gutiérrez (Diego), Inma Cuesta (Martina), Raúl Arévalo (Julián), Antonio de la Torre (Bachi), Adrián Lastra (José Miguel)
21:00 Kukuljica, Režija: Ortiz, Paula, 2011., 98 min, Uloge: Maribel Verdú (Inés), Leticia Dolera (Violeta), Luisa Gavasa (Luisa), Roberto Álamo (Paco), Miguel Alcíbar

utorak, 14. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma II i Kratki utorak
19:00 Crni kruh, Režija: Villaronga, Agustí, 2010., 108 min, Uloge: Francesc Colomer, Marina Comas , Nora Navas, Roger Casamajor, Lluïsa Castell

21:00 Kratki utorak: Sinovi i kćeri Normana McLarena

ponedjeljak, 13. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma II
19:00 Kako se snimao posljednji film, Režija: Bouzid, Nouri, 2006., 120 min, Uloge: Lotfi Abdelli (Bahta), Afef Ben Mahmoud, Fatima Ben Saïdane, Helmi Dridi (Bilel), Lotfi Dziri
21:00 Crni kruh, Režija: Villaronga, Agustí, 2010., 108 min, Uloge: Francesc Colomer, Marina Comas , Nora Navas, Roger Casamajor, Lluïsa Castell

subota, 11. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Međunarodni dan animacije
18:00 Međunarodni dan animacije: program I
20:00 Međunarodni dan animacije: program II

petak, 10. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma II
19:00 Gost
Režija: Guerín, José Luis, 2010., 124 min
21:00 Kako se snimao posljednji film
Režija: Bouzid, Nouri, 2006., 120 min, Uloge: Lotfi Abdelli (Bahta), Afef Ben Mahmoud, Fatima Ben Saïdane, Helmi Dridi (Bilel), Lotfi Dzir

četvrtak, 9. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma II
19:00 Camino
Režija: Fesser, Javier, 2008., 138 min, Uloge: Nerea Camacho (Camino), Carme Elias (Gloria), Mariano Venancio (José), Manuela Vellés (Nuria), Lola Casamayor (Marita)
21:00 Gost
Režija: Guerín, José Luis, 2010., 124 min

utorak, 7. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus španjolskog filma II
19:00 Camino, Režija: Fesser, Javier, 2008., 138 min, Uloge: Nerea Camacho (Camino), Carme Elias (Gloria), Mariano Venancio (José), Manuela Vellés (Nuria), Lola Casamayor (Marita)
21:15 Muškarci na gotovs, Režija: Gay, Cesc, 2012., 95 min, Uloge: Javier Cámara (S.), Ricardo Darín (G.), Eduard Fernández (E.), Jordi Mollà (M.), Eduardo Noriega (P.)

utorak, 7. listopada 2014. – nedjelja, 12. listopada 2014. ● kino Europa
21. Tjedan češkog filma
Od 7. do 12. listopada zagrebačkoj će se publici po 21. puta na Tjednu češkog filma predstaviti izbor recentnih čeških filmskih ostvarenja. U ovogodišnjem izdanju jedne od najstarijih međunarodnih filmskih manifestacija u Hrvatskoj.
pročitajte više

nedjelja, 5. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus japanskoga filma
11:00 Ukleta škola 4, Režija: Hirayama, Hideyuki, 1999.
13:00 Vrt riječi, Režija: Shinkai, Makoto, 2013.
20:00 Pacchigi! Ljubav i mir, Režija: Izutsu, Kazuyuki, 2007.

subota, 4. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus japanskoga filma
11:00 Ukleta škola, Režija: Hirayama, Hideyuki, 1995.
13:00 5 centimetara u sekundi, Režija: Shinkai, Makoto, 2009.
20:00 Žeravica, Režija: Negishi, Kichitaro, 2004.


petak, 3. listopada 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus japanskoga filma
18:00 Još jedna borba - Urota, Režija: Hashimoto, Hajime, 2002., 100 min, Uloge: Katsunori Takahashi, Ken Watanabe, Nenji Kobayashi, Daisuke Ryû
20:00 Žaba smijalica, Režija: Hirayama, Hideyuki, 2002., 96 min, Uloge: Kyôzô Nagatsuka , Nene Ohtsuka, Mickey Curtis, Jun Kunimura, Kitarô

četvrtak, 2. listopada 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Ciklus japanskoga filma
Prljava afera Matcugane
Režija: Yamashita, Nobuhiro, 2006., 112 min, Uloge: Tamae Andô (Haruko), Hirofumi Arai (Kotaro Suzuki), Setsuko Karasuma (Izumi Kuniyoshi), Yûichi Kimura (Yuji Nishioka), Tomokazu Miura (Toyomichi)

srijeda, 1. listopada 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Ciklus japanskoga filma
Četrnaest
Režija: Hirosue, Hiromasa, 2007., 114 min, Uloge: Akie Namiki (Fukatsu Ryo), Hiromasa Hirosue (Sugino), Kaori Fujii, Teruyuki Kagawa, Hiroshi Sakuma

utorak, 30. rujna 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Ciklus japanskoga filma
Plavo proljeće
Režija: Toyoda, Toshiaki, 2001., 83 min, Uloge: Ryûhei Matsuda (Kujo), Hirofumi Arai (Aoki), Sôsuke Takaoka (Yukio), Yusuke Oshiba (Kimura), Yuta Yamazaki (Ota)

nedjelja, 28. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Oblaci nad Sils Mariom (Clouds of Sils Maria)
124 min., FRA, DEU, CHE/2014
drama
režija: Olivier Assayas
uloge: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moertz

nedjelja, 28. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Zbogom jeziku (Adieu au langage)
70 min., Francuska/2014
drama
režija: Jean-Luc Godard
uloge: Heloise Godet, Kamel Abdeli, Jessica Erickson

nedjelja, 28. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Tom na farmi (Tom à la ferme)
105 min., CAN, FRA/2013
triler
režija: Xavier Dolan
uloge: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Evelyne Brochu, Manuel Tadros

nedjelja, 28. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Gospodin Turner (Mr. Turner)
149 min., GBR/2014
biografski, drama
režija: Mike Leigh
uloge: Timothy Spall, Paul Jesson, Dorothy Atkinson, Marion Bailey

nedjelja, 28. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kad se noć spusti nad Bukureštom (Când se lasa seara peste Bucuresti sau metabolism)
89 min., Rumunjska/2013, drama
režija: Corneliu Porumboiu
uloge: Diana Avramut, Gabi Cretan, Bogdan Dumitrache

nedjelja, 28. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kongres (Le congrès)
122 min., BEL, FRA, DEU/2013
animirani, znanstvena fantastika
uloge: Paul Giamatti, Robin Wright, Harvey Keitel, Frances Fisher, Danny Huston
režija: Ari Folman

subota, 27. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Nevidljiva žena (The Invisible Woman)
111 min., GBR/2013
drama, biografski
režija: Ralph Fiennes
uloge: Ralph Fiennes, Felicity Jones, Kristin Scott Thomas

subota, 27. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Mi som najbolje (Vi är bäst!)
102 min., Švedska/2013
drama
uloge: Mira Barkhammar, Mira Grosin, Liv LeMoyne
režija: Lukas Moodysson

subota, 27. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Gospodin Turner (Mr. Turner)
149 min., GBR/2014
biografski, drama
režija: Mike Leigh
uloge: Timothy Spall, Paul Jesson, Dorothy Atkinson, Marion Bailey

subota, 27. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kako opljačkati gangstera (The Rise)
108 min., GBR/2012
kriminalistički, drama, triler
režija: Rowan Athale
uloge: Matthew Lewis, Iwan Rheon, Timothy Spall, Luke Treadway

subota, 27. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kosturski blizanci (The Skeleton Twins)
93 min., USA/2014
drama
režija: Craig Johnson
uloge: Kristen Wiig, Bill Hader, Ty Burrell, Luke Wilson

subota, 27. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Baš poput žene (Just Like A Woman)
87 min., USA/2012
drama
uloge: Sienna Miller, Golshifteh Farahani, Tim Guinee
režija: Rachid Bouchareb

subota, 27. rujna 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Ciklus argentinskog filma
Viola
Režija: Pińeiro, Matías, 2012., 65 min, Uloge: María Villar (Viola), Agustina Muńoz (Cecilia), Elisa Carricajo (Sabrina), Romina Paula (Ruth), Gabriela Saidon (Gabi)

petak, 26. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Pronađena mladost (Land Ho!)
95 minuta(e), USA/2014
avantura, komedija
režija: Aaron Katz, Martha Stephens
uloge: Earl Lynn Nelson, Paul Eenhoorn, Karrie Crouse, Elizabeth McKee

petak, 26. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Racija 2 (The Raid 2: Berandal)
150 min., Indonezija/2014
triler, horor
režija: Gareth Evans
uloge: Iko Uwais, Arifin Putro, Oka Antara, Tio Pakusadewo, Alex Abbad, Julie Estelle

petak, 26. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Tom na farmi (Tom à la ferme)
105 min., CAN, FRA/2013
triler
režija: Xavier Dolan
uloge: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Evelyne Brochu, Manuel Tadros

petak, 26. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Mishima: 25. studeni- dan kada je odlučio o svojoj sudbini (11•25 jiketsu no hi: Mishima Yukio to wakamono-tachi)
119 min., Japan/2012, drama
režija: Koji Wakamatsu
uloge: Arata Iura, Kazuki Tsujimoto, Shinobu Terajima

petak, 26. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Joe (Joe)
117 min., USA/2013
drama
uloge: Nicolas Cage, Tye Sheridan, Adriene Mishler
režija: David Gordon Green

petak, 26. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kad se noć spusti nad Bukureštom (Când se lasa seara peste Bucuresti sau metabolism)
89 min., Rumunjska/2013, drama
režija: Corneliu Porumboiu
uloge: Diana Avramut, Gabi Cretan, Bogdan Dumitrache

petak, 26. rujna 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus argentinskog filma
19:00 Rekonstrukcija, Režija: Taratuto, Juan, 2013., 93 min, Uloge: Diego Peretti, Claudia Fontán, Alfredo Casero, María Casali, Eugenia Aguilar
21:00 Viola, Režija: Pińeiro, Matías, 2012., 65 min, Uloge: María Villar (Viola), Agustina Muńoz (Cecilia), Elisa Carricajo (Sabrina), Romina Paula (Ruth), Gabriela Saidon (Gabi)

četvrtak, 25. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Oblaci nad Sils Mariom (Clouds of Sils Maria)
124 min., FRA, DEU, CHE/2014
drama
režija: Olivier Assayas
uloge: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moertz

četvrtak, 25. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Redosljed nestanka (Kraftidioten)
116 min., Norveška/2014
kriminalistički, komedija
režija: Hans Petter Moland
uloge: Stellan Skarsgard, Kristofer Hivju, Bruno Ganz, Goran Navojec, Sergej Trifunović

četvrtak, 25. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Srce lava (Leijonasydän)
104 min., FIN, SWE/2014
drama, romansa/ljubavni
uloge: Laura Birn, Peter Franzen, Jasper Pääkkönen
redatelj: Dome Karukoski

četvrtak, 25. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Joe (Joe)
117 min., USA/2013
drama
uloge: Nicolas Cage, Tye Sheridan, Adriene Mishler
režija: David Gordon Green

četvrtak, 25. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Grigis (Grigris)
101 min., TCD, FRA/2013
drama
režija: Mahamat-Saleh Haroun
uloge: Souleymane Deme, Anais Monory, Cyril Guei

četvrtak, 25. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Macondo (Macondo)
93 min., AUT/2014
drama
režija: Sudabeh Mortezai
uloge: Ramasan Minkailov, Aslan Albiev, Kheda Gazieva, Askhab Umaev

četvrtak, 25. rujna 2014. – nedjelja, 28. rujna 2014. ● SC, Savska 25
10. festival 25 FPS
Festival 25 FPS prikazuje nezavisne i nekomercijalne filmove koji na inovativan način istražuju mogućnosti filmskog jezika, pripovijedanja i samoga medija; nastaju na granicama filmskih rodova i žanrova te šire razumijevanje filma kao umjetnosti. Promovira izražajne autorske koncepte, tematske, idejne i estetske iskorake te radove koji nastavljaju tradiciju avangardnog i eksperimentalnog filma.

četvrtak, 25. rujna 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus argentinskog filma
19:00 Vrijeme hrabrosti, Režija: Szifron, Damián, 2005., 112 min, Uloge: Diego Peretti, Luis Luque, Óscar Ferreiro, Gabriela Iscovich, Martín Adjemián
21:00 Rekonstrukcija, Režija: Taratuto, Juan, 2013., 93 min, Uloge: Diego Peretti, Claudia Fontán, Alfredo Casero, María Casali, Eugenia Aguilar

srijeda, 24. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Redosljed nestanka (Kraftidioten)
116 min., Norveška/2014
kriminalistički, komedija
režija: Hans Petter Moland
uloge: Stellan Skarsgard, Kristofer Hivju, Bruno Ganz, Goran Navojec, Sergej Trifunović

srijeda, 24. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Zbogom jeziku (Adieu au langage)
70 min., Francuska/2014
drama
režija: Jean-Luc Godard
uloge: Heloise Godet, Kamel Abdeli, Jessica Erickson

srijeda, 24. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Mi som najbolje (Vi är bäst!)
102 min., Švedska/2013
drama
uloge: Mira Barkhammar, Mira Grosin, Liv LeMoyne
režija: Lukas Moodysson

srijeda, 24. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kad se noć spusti nad Bukureštom (Când se lasa seara peste Bucuresti sau metabolism)
89 min., Rumunjska/2013, drama
režija: Corneliu Porumboiu
uloge: Diana Avramut, Gabi Cretan, Bogdan Dumitrache

srijeda, 24. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kongres (Le congrès)
122 min., BEL, FRA, DEU/2013
animirani, znanstvena fantastika
uloge: Paul Giamatti, Robin Wright, Harvey Keitel, Frances Fisher, Danny Huston
režija: Ari Folman

srijeda, 24. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Baš poput žene (Just Like A Woman)
87 min., USA/2012
drama
uloge: Sienna Miller, Golshifteh Farahani, Tim Guinee
režija: Rachid Bouchareb

srijeda, 24. rujna 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus argentinskog filma
19:00 U ribolovu, Režija: Sorin, Carlos, 2012., 77 min, Uloge: Alejandro Awada, Victoria Almeida, Oscar Ayala, Diego Caballero, Daniel Keller
21:00 Vrijeme hrabrosti, Režija: Szifron, Damián, 2005., 112 min, Uloge: Diego Peretti, Luis Luque, Óscar Ferreiro, Gabriela Iscovich, Martín Adjemián

utorak, 23. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Pronađena mladost (Land Ho!)
95 minuta(e), USA/2014
avantura, komedija
režija: Aaron Katz, Martha Stephens
uloge: Earl Lynn Nelson, Paul Eenhoorn, Karrie Crouse, Elizabeth McKee

utorak, 23. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Zbogom jeziku (Adieu au langage)
70 min., Francuska/2014
drama
režija: Jean-Luc Godard
uloge: Heloise Godet, Kamel Abdeli, Jessica Erickson

utorak, 23. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Grigis (Grigris)
101 min., TCD, FRA/2013
drama
režija: Mahamat-Saleh Haroun
uloge: Souleymane Deme, Anais Monory, Cyril Guei

utorak, 23. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Gospodin Turner (Mr. Turner)
149 min., GBR/2014
biografski, drama
režija: Mike Leigh
uloge: Timothy Spall, Paul Jesson, Dorothy Atkinson, Marion Bailey

utorak, 23. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kako opljačkati gangstera (The Rise)
108 min., GBR/2012
kriminalistički, drama, triler
režija: Rowan Athale
uloge: Matthew Lewis, Iwan Rheon, Timothy Spall, Luke Treadway

utorak, 23. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kosturski blizanci (The Skeleton Twins)
93 min., USA/2014
drama
režija: Craig Johnson
uloge: Kristen Wiig, Bill Hader, Ty Burrell, Luke Wilson

utorak, 23. rujna 2014. 21:00 ● kino Tuškanac
Ciklus argentinskog filma
U ribolovu
Režija: Sorin, Carlos, 2012., 77 min, Uloge: Alejandro Awada (Marco Tucci), Victoria Almeida (Ana Tucci), Oscar Ayala (Oscar Ayala, boks menadžer), Diego Caballero (José), Daniel Keller (Daniel)

ponedjeljak, 22. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Oblaci nad Sils Mariom (Clouds of Sils Maria)
124 min., FRA, DEU, CHE/2014
drama
režija: Olivier Assayas
uloge: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moertz

ponedjeljak, 22. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Racija 2 (The Raid 2: Berandal)
150 min., Indonezija/2014
triler, horor
režija: Gareth Evans
uloge: Iko Uwais, Arifin Putro, Oka Antara, Tio Pakusadewo, Alex Abbad, Julie Estelle

ponedjeljak, 22. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Tom na farmi (Tom à la ferme)
105 min., CAN, FRA/2013
triler
režija: Xavier Dolan
uloge: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Evelyne Brochu, Manuel Tadros

ponedjeljak, 22. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Mishima: 25. studeni- dan kada je odlučio o svojoj sudbini (11•25 jiketsu no hi: Mishima Yukio to wakamono-tachi)
119 min., Japan/2012, drama
režija: Koji Wakamatsu
uloge: Arata Iura, Kazuki Tsujimoto, Shinobu Terajima

ponedjeljak, 22. rujna 2014. 19:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Joe (Joe)
117 min., USA/2013
drama
uloge: Nicolas Cage, Tye Sheridan, Adriene Mishler
režija: David Gordon Green

ponedjeljak, 22. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kako opljačkati gangstera (The Rise)
108 min., GBR/2012
kriminalistički, drama, triler
režija: Rowan Athale
uloge: Matthew Lewis, Iwan Rheon, Timothy Spall, Luke Treadway

ponedjeljak, 22. rujna 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Ciklus argentinskog filma
Zidovi
Režija: Taretto, Gustavo, 2011., 95 min, Uloge: Javier Drolas (Martín), Pilar López de Ayala (Mariana), Inés Efron (Ana), Adrián Navarro (Lucas), Rafael Ferro (Rafa)

nedjelja, 21. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Nevidljiva žena (The Invisible Woman)
111 min., GBR/2013
drama, biografski
režija: Ralph Fiennes
uloge: Ralph Fiennes, Felicity Jones, Kristin Scott Thomas

nedjelja, 21. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Racija 2 (The Raid 2: Berandal)
150 min., Indonezija/2014
triler, horor
režija: Gareth Evans
uloge: Iko Uwais, Arifin Putro, Oka Antara, Tio Pakusadewo, Alex Abbad, Julie Estelle

nedjelja, 21. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Srce lava (Leijonasydän)
104 min., FIN, SWE/2014
drama, romansa/ljubavni
uloge: Laura Birn, Peter Franzen, Jasper Pääkkönen
redatelj: Dome Karukoski

nedjelja, 21. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Mi som najbolje (Vi är bäst!)
102 min., Švedska/2013
drama
uloge: Mira Barkhammar, Mira Grosin, Liv LeMoyne
režija: Lukas Moodysson

nedjelja, 21. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kosturski blizanci (The Skeleton Twins)
93 min., USA/2014
drama
režija: Craig Johnson
uloge: Kristen Wiig, Bill Hader, Ty Burrell, Luke Wilson

nedjelja, 21. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kongres (Le congrès)
122 min., BEL, FRA, DEU/2013
animirani, znanstvena fantastika
uloge: Paul Giamatti, Robin Wright, Harvey Keitel, Frances Fisher, Danny Huston
režija: Ari Folman

nedjelja, 21. rujna 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Vikend korejskog filma
19:00 Čovjek s planom
Režija: Sung, Si-hup, 2013., 115 min, Uloge: Jung Jae-young (Han Jung-seok), Han Ji-min (Yoo So-jung), Cha Ye-ryun (Lee Ji-won), Jang Gwang (Goo Sang-yoon), Kim Ji-young (psihijatar)

subota, 20. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Pronađena mladost (Land Ho!)
95 minuta(e), USA/2014
avantura, komedija
režija: Aaron Katz, Martha Stephens
uloge: Earl Lynn Nelson, Paul Eenhoorn, Karrie Crouse, Elizabeth McKee

subota, 20. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Redosljed nestanka (Kraftidioten)
116 min., Norveška/2014
kriminalistički, komedija
režija: Hans Petter Moland
uloge: Stellan Skarsgard, Kristofer Hivju, Bruno Ganz, Goran Navojec, Sergej Trifunović

subota, 20. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Grigis (Grigris)
101 min., TCD, FRA/2013
drama
režija: Mahamat-Saleh Haroun
uloge: Souleymane Deme, Anais Monory, Cyril Guei

subota, 20. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Gospodin Turner (Mr. Turner)
149 min., GBR/2014
biografski, drama
režija: Mike Leigh
uloge: Timothy Spall, Paul Jesson, Dorothy Atkinson, Marion Bailey

subota, 20. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kad se noć spusti nad Bukureštom (Când se lasa seara peste Bucuresti sau metabolism)
89 min., Rumunjska/2013, drama
režija: Corneliu Porumboiu
uloge: Diana Avramut, Gabi Cretan, Bogdan Dumitrache

subota, 20. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Macondo (Macondo)
93 min., AUT/2014
drama
režija: Sudabeh Mortezai
uloge: Ramasan Minkailov, Aslan Albiev, Kheda Gazieva, Askhab Umaev

subota, 20. rujna 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Vikend korejskog filma
Policajac godine
Režija: Lim, Chan-ik, 2011., 117 min, Uloge: Park Joong-Hoon (Hwang Jae-seong), Lee Seon-gyun (Jeong Ee-chan), Lee Sung-mi (detektiv Jo), Kim Jeong-tae (detektiv Song), Ko Ju-yeon (Soo-yeon)

petak, 19. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Racija 2 (The Raid 2: Berandal)
150 min., Indonezija/2014
triler, horor
režija: Gareth Evans
uloge: Iko Uwais, Arifin Putro, Oka Antara, Tio Pakusadewo, Alex Abbad, Julie Estelle

petak, 19. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Zbogom jeziku (Adieu au langage)
70 min., Francuska/2014
drama
režija: Jean-Luc Godard
uloge: Heloise Godet, Kamel Abdeli, Jessica Erickson

petak, 19. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Joe (Joe)
117 min., USA/2013
drama
uloge: Nicolas Cage, Tye Sheridan, Adriene Mishler
režija: David Gordon Green

petak, 19. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kako opljačkati gangstera (The Rise)
108 min., GBR/2012
kriminalistički, drama, triler
režija: Rowan Athale
uloge: Matthew Lewis, Iwan Rheon, Timothy Spall, Luke Treadway

petak, 19. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Macondo (Macondo)
93 min., AUT/2014
drama
režija: Sudabeh Mortezai
uloge: Ramasan Minkailov, Aslan Albiev, Kheda Gazieva, Askhab Umaev

petak, 19. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Kongres (Le congrès)
122 min., BEL, FRA, DEU/2013
animirani, znanstvena fantastika
uloge: Paul Giamatti, Robin Wright, Harvey Keitel, Frances Fisher, Danny Huston
režija: Ari Folman

petak, 19. rujna 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Vikend korejskog filma
19:00 Veliki tajni zadatak
Režija: Jang, Cheol-soo, 2013., 124 min., Uloge: Kim Soo Hyu (Won Ryoo-hwan), Park Ki-Woong (Ri Hae-rang), Lee Hyun-woo (Rhee Hae-jin), Son Hyun-joo (pukovnik Kim Tae-won), Park Hye-sook (Jeon Soon-im)

četvrtak, 18. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Oblaci nad Sils Mariom (Clouds of Sils Maria)
124 min., FRA, DEU, CHE/2014
drama
režija: Olivier Assayas
uloge: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moertz

četvrtak, 18. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Nevidljiva žena (The Invisible Woman)
111 min., GBR/2013
drama, biografski
režija: Ralph Fiennes
uloge: Ralph Fiennes, Felicity Jones, Kristin Scott Thomas

četvrtak, 18. rujna 2014. 18:30 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Tom na farmi (Tom à la ferme)
105 min., CAN, FRA/2013
triler
režija: Xavier Dolan
uloge: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Evelyne Brochu, Manuel Tadros

četvrtak, 18. rujna 2014. 21:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Srce lava (Leijonasydän)
104 min., FIN, SWE/2014
drama, romansa/ljubavni
uloge: Laura Birn, Peter Franzen, Jasper Pääkkönen
redatelj: Dome Karukoski

četvrtak, 18. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Mishima: 25. studeni- dan kada je odlučio o svojoj sudbini (11•25 jiketsu no hi: Mishima Yukio to wakamono-tachi)
119 min., Japan/2012, drama
režija: Koji Wakamatsu
uloge: Arata Iura, Kazuki Tsujimoto, Shinobu Terajima

četvrtak, 18. rujna 2014. 16:00 ● Cineplexx Centar Kaptol
MaxTV Filmomanija 8
Baš poput žene (Just Like A Woman)
87 min., USA/2012
drama
uloge: Sienna Miller, Golshifteh Farahani, Tim Guinee
režija: Rachid Bouchareb

srijeda, 17. rujna 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Premijera filma HRPA ZgRiZg
autor: Đorđe Jandrić
montaža: Marija Bjelinski
autori glazbe i dizajn zvuka: JMZM, Josip Maršić i Zoran Medved

nedjelja, 14. rujna 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Filmovi Velimira Stojanovića
20:00 Campo Mamula
Režija: Stojanović, Velimir Velja, 1959., 104 min, Uloge: Ljuba Tadić (prof. Garić), Pavle Vuisić (Milić), Dragan Laković (Rade), Petar Vujović (Marko), Pavle Bogatinčević (Braun, njemački kapetan)

subota, 13. rujna 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Filmovi Velimira Stojanovića
20:00 Četiri kilometra na sat
Režija: Stojanović, Velimir Velja, 1958., 94 min, Uloge: Žarko Mitrović (gazda Živko), Joviša Vojinović (gazda Bajto), Milan Srdoč (pijanac), Petar Vujović (direktor škole), Pavle Vuisić (kafedžija Gliga)

petak, 12. rujna 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Filmovi Velimira Stojanovića
20:00 Zle pare
Režija: Stojanović, Velimir Velja, 1956., 106 min, Uloge: Dubravka Gall (Dejzi), Antun Nalis (Konte), Ljuba Tadić (Nikola), Vaso Perišić (Kec), Petar Vujović (Jokas)

utorak, 9. rujna 2014. ● kino Tuškanac
5 dana Sarajeva u Zagrebu
19:00 U zemlji krvi i meda

ponedjeljak, 8. rujna 2014. ● kino Tuškanac
5 dana Sarajeva u Zagrebu
19:00 Snijeg

nedjelja, 7. rujna 2014. ● kino Tuškanac
5 dana Sarajeva u Zagrebu
19:00 Obrana i zaštita

subota, 6. rujna 2014. ● kino Tuškanac
5 dana Sarajeva u Zagrebu
17:00 Mit o Bosni i Hercegovini
19:00 Kvintet
21:00 Devet položaja samoće

nedjelja, 31. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Letno kino Gradec
20:00 Koncert iznenađenja
21:00 Majstori
HRT,komedija 2013. / Hrvatska
Redatelj: Dalibor Matanić
Uloge: Nikša Butijer, Goran Bogdan, Bojan Navojec

subota, 30. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Letno kino Gradec
21:00 Dobri dileri iz Dallasa (Dallas Buyers Club)
23:10 Melankolija (Melancholia)

petak, 29. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Letno kino Gradec
21:00 Žena u kavezu (Kvinden i buret)
Discovery film & video, krimininalistički, misterija, triler, 2013. / Danska
Redatelj: Mikkel Nørgaard, Uloge: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Sonja Richter
23:10 Jasmine French (Blue Jasmine), komedija, drama (13+), 2013. / SAD
Redatelj: Woody Allen, Uloge: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Peter Sarsgaard

četvrtak, 28. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Letno kino Gradec
U troje sa žigolom (Fading Gigolo)
Editus, komedija 2013. / SAD
Redatelj: John Turturro
Uloge: John Turturro, Woody Allen, Sharon Stone

srijeda, 27. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Letno kino Gradec
Poza djeteta (Pozitia Copilului)
Discovery film & video
drama, 2013. / Rumunjska
Redatelj: Calin Peter Netzer
Uloge: Luminita Gheorghiu, Bogdan Dumitrache...

utorak, 26. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Letno kino Gradec
Ajme meni (Oh Boy)
Discovery film & video
drama, 2012. / Njemačka
Redatelj: Jan Ole Gerster
Uloge: Tom Schilling, Katharina Schüttler...

ponedjeljak, 25. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Letno kino Gradec
Pervertitov vodič kroz ideologiju (The Pervert's Guide to Ideology)
dokumentarni, 2012. / Velika Britanija - Irska
Redatelj: Sophie Fiennes
Uloge: Slavoj Žižek

nedjelja, 24. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Imam dve mame i dva tate
Jadran film, komedija, drama, 1968. / SFR Jugoslavija
Redatelj: Krešimir Golik
Uloge: Davor Radolfi, Mia Oremović...

subota, 23. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Ljeto za sjećanje (The Way Way Back)
Discovery film & video, komedija, drama (13+), 2013. / SAD
Redatelj: Nat Faxon, Jim Rash, Uloge: Steve Carell, Toni Collette, Allison Janney
23:15 Antikrist (Antichrist)
Continental film, drama (18+), 2009. / Danska

petak, 22. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Moj život s Liberaceom (Behind the Candelabra)
Discovery film & video, biografski, drama, romansa, 2013. / SAD
Redatelj: Steven Soderbergh, Uloge: Matt Damon, Scott Bakula, Eric Zuckerman...
23:30 Vani u mraku (Out in the dark)
Festival tolerancije, romantična drama 2012. / Izrael - SAD, Redatelj: Michael Mayer

četvrtak, 21. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Strijelac (Skytten)
Danska kriminalistička drama, triler
2013. / Danska
Redatelj: Annette K. Olesen
Uloge: Trine Dyrholm, Kim Bodnia, Kristian Halken

srijeda, 20. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Superclasico
Danska, komedija
2011. / Danska
Redatelj: Ole Christian Madsen
Uloge: Mikael Bertelsen, Anders W. Berthelsen...

utorak, 19. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Marie Kroyer (Marie Krøyer)
Danska biografska drama
Redatelj: Bille August
Uloge: Birgitte Hjort Sørensen...

ponedjeljak, 18. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Potraga za Sugar Manom (Searching for Sugar Man)
Discovery film & video, dokumentarni, biografski, glazbeni
2012. / Velika Britanija
Redatelj: Malik Bendjelloul
Uloge: Rodriguez, Stephen 'Sugar' Segerman...

nedjelja, 17. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Marco Macaco
Danska, animirani, komedija, obiteljski
2012. / Danska
Redatelj: Jan Rahbek
Uloge: Toke Lars Bjarke, Mille Lehfeldt...

subota, 16. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Histerija: Tajne ženskog orgazma (Hysteria), romantična komedija (18+), 2011. / Velika Britanija, Redatelj: Tanya Wexler, Uloge: Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy...
23:10 Machete ubija (Machete Kills), Discovery film & video, akcija, kriminalistički, triler (18+), 2013. / SAD, Redatelj: Robert Rodriguez, Uloge: Danny Trejo, Alexa PenaVega, Mel Gibson

petak, 15. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Tko pjeva zlo ne misli, Croatia film, komedija, drama, mjuzikl, 1970. / SFR Jugoslavija, Redatelj: Krešimir Golik, Uloge: Franjo Majetić, Mirjana Bohanec, Relja Bašić, Mia Oremović
23:00 Hrabri mališan (Minuscule - La vallée des fourmis perdues), Editus
animirani, 2014. / Francuska, Redatelj: Hélène Giraud, Thomas Szabo

četvrtak, 14. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Dajem im godinu (I Give It A Year) ,romantična komedija (18+), 2013. / Velika Britanija, Redatelj: Dan Mazer, Uloge: Rose Byrne, Rafe Spall, Alex Macqueen
23:10 Mamin dečkić (Les garçons et Guillaume, à table!), komedija, 2013. / Francuska
Redatelj: Guillaume Gallienne, Uloge: Guillaume Gallienne, André Marcon, Françoise Fabian

srijeda, 13. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Kriptonit (La kryptonite nella borsa)
komedija, drama
2011. / Italija
Redatelj: Ivan Cotroneo
Uloge: Valeria Golino, Cristiana Capotondi...

utorak, 12. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Ex
romantična komedija
2009. / Italija
Redatelj: Fausto Brizzi
Uloge: Claudia Gerini, Flavio Insinna, Silvio Orlando

ponedjeljak, 11. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Pet metara od slave (Twenty Feet from Stardom)
dokumentarni, glazbeni (13+)
2013. / SAD
Redatelj: Morgan Neville
Uloge: Darlene Love, Merry Clayton, Lisa Fischer

nedjelja, 10. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Družba Pere Kvržice, Croatia film avanturistički, obiteljski
1970. / SFR Jugoslavija
Redatelj: Vladimir Tadej
Uloge: Mladen Vasary, Predrag Vuković...
Već godinama seoska vodenica nije u pogonu, a središnji je problem mnogih seljaka. Oni za svoje potrebe moraju koristiti parni mlin što je u interesu vlasnika mlina.


subota, 9. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Otmica (Abduction), Discovery film & video, akcija, misterija, triler (13+), 2011. / SAD, Redatelj: John Singleton Taylor, Uloge: Lautner, Lily Collins, Alfred Molina
23:20 Nimfomanka: Drugi dio (Nymphomaniac: Vol. II), Discovery film & video, drama (18+), 2013. / Danska, Redatelj: Lars von Trier, Uloge: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Willem Dafoe

petak, 8. kolovoza 2014. ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Jasmine French (Blue Jasmine), komedija, drama (13+), 2013. / SAD, Redatelj: Woody Allen, Uloge: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Peter Sarsgaard
23:10 Sex i Lucija (Lucía y el sexo), romantična drama (18+), 2001. / Španjolska, Redatelj: Julio Medem, Uloge: Paz Vega, Tristán Ulloa, Najwa Nimri

četvrtak, 7. kolovoza 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Djeveruše pod gasom (Bachelorette)
Discovery film & video
romantična komedija (18+), 2012. / SAD
Redatelj: Leslye Headland
Uloge: Kirsten Dunst, Isla Fisher, Lizzy Caplan

srijeda, 6. kolovoza 2014. ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Novogodišnja pljačka, HRT, komedija 1997. / Hrvatska
Redatelj: Dražen Žarković
Uloge: Božidar Orešković, Snježana Tribuson, Damir Mejovšek
21:50 Veliko spremanje, HRT, komedija, drama, fantazija / 2000. / Hrvatska
Redatelj: Daniel Kušan, Uloge: Rakan Rushaidat, Olga Pakalović, Miljenko Brlečić

utorak, 5. kolovoza 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Letno kino Gradec
Nevini sveci (Los santos inocentes)
drama, 1984. / Španjolska
Redatelj: Mario Camus
Uloge: Alfredo Landa, Terele Pávez...

ponedjeljak, 4. kolovoza 2014. ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Gangster te voli, Restart, dokumentarni, 2013. / Hrvatska, Redatelj: Nebojša Slijepčević
22:45 Dobri dileri iz Dallasa (Dallas Buyers Club), Discovery film & video, biografska drama (18+), 2013. / SAD, Redatelj: Jean-Marc Vallée, Uloge: Matthew McConaughey, Jennifer Garner...

nedjelja, 3. kolovoza 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Hrabri mališan (Minuscule - La vallée des fourmis perdues)
Editus
animirani, 2014. / Francuska
Redatelj: Hélène Giraud, Thomas Szabo

subota, 2. kolovoza 2014. ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Melankolija (Melancholia), Continental film, drama, Sci-Fi, 2011. / Danska
Redatelj: Lars von Trier, Uloge: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland
23:30 Byzantium (Byzantium), Discovery, drama, fantazija, horor (18+), 2012. / Velika Britanija - SAD, Redatelj: Neil Jordan, Uloge: Saoirse Ronan, Gemma Arterton

petak, 1. kolovoza 2014. ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Batler (The Butler), biografska drama (13 +), 2013. / SAD, Redatelj: Lee Daniels, Uloge: Forest Whitaker, Oprah Winfrey, John Cusack
23:20 Ja, Frankenstein (I, Frankenstein), akcija, fantazija, Sci-Fi (13+), 2014. / Australija / SAD, Redatelj: Stuart Beattie, Uloge: Aaron Eckhart, Bill Nighy, Miranda Otto

četvrtak, 31. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Tapas (Tapas)
komedija, drama
2005. / Španjolska
Redatelj: José Corbacho, Juan Cruz
Uloge: Ángel de Andrés López, María Galiana, Elvira Mínguez

srijeda, 30. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Chico i Rita (Chico Y Rita)
animirani, glazbeni, romansa
2010. / Španjolska
Redatelji: Tono Errando, Javier Mariscal, Fernando Trueba
Uloge: Eman Xor Oña, Limara Meneses...

utorak, 29. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Nema mira za grešnike (No habra paz para los mavados)
triler
2011. / Španjolska
Redatelj: Enrique Urbizu
Uloge: José Coronado, Rodolfo Sancho...

ponedjeljak, 28. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Slava kurvi, Michael Glawogger, Austrija/Njemačka, 2011.
Posljednji dio Glawoggerove trilogije o globalizaciji, filmski je triptih o najstarijem zanatu na svijetu koji se fokusira na tri države, tri jezika i tri religije. Bez senzacionalizma, lažne patetike i osuđivanja te uz nevjerojatno blizak pristup protagonistima, ovo je film o ženama, prostitutkama i seksualnim radnicama

ponedjeljak, 28. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Više od meda (More Than Honey)
Restart
dokumentarni, 2012. / Njemačka
Redatelj: Markus Imhoof
Uloge: Fred Jaggi, Randolf Menzel, John Miller

nedjelja, 27. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Sutra, Andrej Grjazev, Rusija, 2012.
Sutra je priča o najupečatljivijem fenomenu u suvremenoj ruskoj umjetnosti, radikalnom umjetničkom kolektivu VOINA iz kojega je na svoj umjetničko-politički put krenula i Nadežda Tolokonikova, jedna od članica Pussy Riota.

nedjelja, 27. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Vuk samotnjak
Jadran film
drama, obiteljski, 1972. / SFR Jugoslavija
Redatelj: Obrad Gluščević
Uloge: Slavko Štimac, Željko Mataija...

subota, 26. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Posebna potreba, Carlo Zoratti, Njemačka/Italija/Austrija, 2013.
Bilo bi zanimljivo da možemo vidjeti dokumentarne verzije svih holivudskih komedija situacije. Posebna potreba ispunjava ovu mogućnost za premisu gubljenja nevinosti koja se u teen filmovima koristi već desetljećima. Prekrasan dokumentarac o 29 -godišnjem djevicu po imenu Enea na njegovoj interkontinentalnoj misiji defloriranja...

subota, 26. srpnja 2014. ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Machete ubija (Machete Kills), akcija, kriminalistički, triler (18+), 2013. / SAD
Redatelj: Robert Rodriguez, Uloge: Danny Trejo, Alexa PenaVega, Mel Gibson
23:00 Nimfomanka: Prvi dio (Nymphomaniac: Vol. I), drama (18+), 2013. / Danska
Redatelj: Lars von Trier Charlotte, Uloge: Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin

petak, 25. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Bujica ljubavi, r: Agnes Sós, Mađarska, 2013.
Topao i duhovit dokumentarac koji dokazuje da je pradavna igra ljubavi i romantike još uvijek beskompromisno prisutna u jednom udaljenom selu u Transilvaniji. Usprkos starosti - ili još bolje kao dodatak starosti, ljubav i žudnja svakodnevna su tema stanovnika ovog sela.

petak, 25. srpnja 2014. ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
21:00 Postaja Fruitvale (Fruitvale Station), biografska drama (18 +), 2013. / SAD, Redatelj: Ryan Coogler, Uloge: Michael B. Jordan, Melonie Diaz...
23:00 U troje sa žigolo (Fading Gigolo),komedija, 2013. / SAD, Redatelj: John Turturro
Uloge: John Turturro, Woody Allen, Sharon Stone

četvrtak, 24. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Pervertitov vodič kroz ideologiju, r. Sophie Fiennes, Velika Britanija, 2012., 134 min.
U prvom dijelu vodiča (Pervertitov vodič kroz film), Žižek film naziva perverznim medijem jer nam ne govori o onome za čim trebamo žudjeti već kako žudjeti.
Sličnu strategiju temeljenu na dinamikama žudnje (ali putem proždrljiva monstruma –  ideologije) autorica rabi i u svom drugom vodiču sa Žižekom.

četvrtak, 24. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Trofejna žena (Potiche)
Continental film
komedija, 2010. / Francuska
Redatelj: François Ozon
Uloge: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu...

srijeda, 23. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Duh četrdeset i pete, r: Ken Loach, Velika Britanija, 2013.
Svjetski rat je završio. 1945. bila je presudna godina u povijesti Ujedinjenog Kraljevstva. Jedinstvo koje je vodilo kroz rat sjedinjeno s iskustvom tegobnog međuratnog vremena dovelo je do ideje o boljoj budućnosti. Stvorio se duh vremena gdje je svatko svakome pružao ruku...


srijeda, 23. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Gradec
5. Ljetno kino Gradec
Najgora noć u životu (Walk of shame)
Editus
komedija, 2014./ SAD
Redatelj: Steven Brill
Uloge: Elizabeth Banks, James Marsden...

utorak, 22. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Više od meda, Markus Imhoof , Švicarska/Njemačka/Austrija, 2012.
Već petnaest godina cijele pčelinje zajednice misteriozno nestaju. Ne samo u Americi gdje je desetkovana gotovo polovica košnica već i u Njemačkoj, Švicarskoj, Francuskoj, Italiji i Grčkoj. Uzrok katastrofi je nepoznat, pčelari ih ne pronalaze uginule na tlu niti znamo prirodnog neprijatelja...

utorak, 22. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
9 mjeseci strogog zatvora (9 mois ferme)
Editus
komedija, 2013. / Francuska
Redatelj: Albert Dupontel
Uloge: Albert Dupontel, Sandrine Kiberlain...

ponedjeljak, 21. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Restart
Pet metara od slave, Morgan Neville, SAD, 2013
r. Morgan Neville, SAD, 2013., 91'
Milijuni ljudi poznaju njihove glasove, ali nitko im ne zna ime. U ovom sjajnom filmu nagrađivani redatelj Morgan Neville pod svjetla reflektora stavlja neispričane istinite priče pratećih vokala nekih od najvećih glazbenih legendi 21. stoljeća.

ponedjeljak, 21. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Mama Europa (Mother Europe)
Restart
dokumentarni, 2012. / Slovenija
Redatelj: Petra Seliškar
Uloge: Terra Ferro Seliškar, Branko Barić...

nedjelja, 20. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Hannah Arendt, Njemačka, 2013.

subota, 19. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Alabama Monroe / Broken Circle Breakdown, Belgija, 2013.
Redatelj: Felix van Groeningen
Glumci: Veerle Baetens, Johan Heldenbergh, Nell Cattrysse, Geert van Rampelberg, Nils de Caster, Robby Cleiren, Bert Huysentruyt, Jan Bijvoet

petak, 18. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Izbezumljenost / A perdre la raison, Belgija, 2013.

četvrtak, 17. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Svi u našoj obitelji / Everybody in Our Family, Rumunjska, Nizozemska, 2013.

četvrtak, 17. srpnja 2014. 21:00 ● Katarinin trg
5. Ljetno kino Gradec
Mamin dečkić (Les garçons et Guillaume, à table!)
Editus
komedija, 2013. / Francuska
Redatelj: Guillaume Gallienne
Uloge: Guillaume Gallienne, André Marcon, Françoise Fabian

srijeda, 16. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Reality, Italija, Francuska 2012.

srijeda, 16. srpnja 2014. 21:00 ● Art kino Metropolis
Revija europskog filma - Art program (ulaz slobodan)
Krugovi, drama, Srbija, Njemačka, Francuska, Slovenija, Hrvatska, 112'
red. Srdan Golubović, u odabiru 10 filmova za Nagradu Lux 2013. godine (ulaz slobodan)
Tri paralelne priče prate likove koji su zbog događaja iz prošlosti motivirani za donošenje odluka koje će im promijeniti živote. Sve je objedinjeno u narativnoj strukturi koja propituje činjenje dobrih djela...

utorak, 15. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Vadžda / Wadjda, Haifaa Al Mansour, Saudijska Arabija, Njemačka, 2013.

utorak, 15. srpnja 2014. 21:00 ● Art kino Metropolis
Revija europskog filma - Art program (ulaz slobodan)
Djeca, obiteljska drama, BiH, Njemačka, Francuska, Turska, 90'
red. Aida Begić, u odabiru 10 filmova za Nagradu Lux 2012. godine - (ulaz slobodan)
Iskren portret jedne izgubljene generacije, o sada već odrasloj sarajevskoj siročadi. Film prati sestru i brata, Rahimu i Nedima, koji godinama nakon završetka rata i dalje proživljaju svoje intimne ratove u društvu koje je izgubilo moralni kompas...

ponedjeljak, 14. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Prošlost / Le passe, Asghar Farhadi, Francuska, Italija, 2013.

ponedjeljak, 14. srpnja 2014. 21:00 ● Art kino Metropolis
Revija europskog filma - Art program (ulaz slobodan)
Alabama Monroe (The Broken Circle Breakdown), ljubavna drama, Belgija, 111' red. Felix van Groeningen, dobitnik Nagrade Lux 2013. godine
Elise je vlasnica salona za tetovaže, a Didier svira bendžo u bluegrass bendu. Film prati njihovu vrtoglavu vožnju kroz život, kroz dane ispunjenje ljubavlju prema glazbi, uzajamnom strašću, ali i teškim trenucima...

nedjelja, 13. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Zagreb Film Festival
Pogrešna dostava / The Lunchbox, Indija, Njemačka, Francuska, SAD, 2013.

nedjelja, 13. srpnja 2014. 21:00 ● Art kino Metropolis
Revija europskog filma - Art program (ulaz slobodan)
Shun ili pjesnik (Io sono Li), ljubavna drama, Italija, 92'
red. Andrea Segre, dobitnik nagrade Lux 2012. godine
Poetična filmska priča o nemogućoj ljubavi između dvoje usamljenih imigranata. Kineskinja Shun Li, konobarica, i ribar Bepi (Rade Šerbedžija) nalaze utjehu jedno u drugome, ali ta bliskost počinje smetati ostalima...

subota, 12. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Eurohitovi - gratis ulaz
Imena ljubavi / Le nom des gens, romantična komedija, Francuska, 2012

petak, 11. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Eurohitovi - gratis ulaz
Italija, voli je ili napusti / Italy, love it or leave it, dok-igrani, Italija, 2012.

četvrtak, 10. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Eurohitovi - gratis ulaz
Hrabri mališan / Minuscule - La vallée des fourmis perdues, animirani, Francuska, 2014.

srijeda, 9. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Eurohitovi - gratis ulaz
9 mjeseci strogog zatvora / 9 mois ferme, komedija, Francuska, 2013.

utorak, 8. srpnja 2014. 11:00 ● Kino Tuškanac
Ciklus Frooom
11:00 Sedmi kontinent
Režija: Vukotić, Dušan, 1966, 86 min, Uloge: Hermina Pipinić, Iris Vrus, Tomica Pasarić

utorak, 8. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Eurohitovi - gratis ulaz
Danak anđelima / The Angels' Share, Velika Britanija, 2012.

ponedjeljak, 7. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Eurohitovi - gratis ulaz
Savršeni dani / I ženy mají své dny, komedija, Češka, 2012.

nedjelja, 6. srpnja 2014. 21:00 ● Ljetno kino Tuškanac
Eurohitovi – gratis ulaz
Mamin dečkić / Les garcons et Guillaume, a table!, komedija, Francuska, 2013.

nedjelja, 6. srpnja 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Melika Bass: Prerijska gotika
Predstavljanje američke filmašice i vizualne umjetnice Melike Bass filmovima Buđenje stvari i Pličine. Nakon projekcije slijedi razgovor s redateljicom Melikom Bass o njezinim filmovima i radovima koji povezuju više umjetničkih i izvedbenih praksi te su stvarani za različite prikazivačke i iskustvene dispozitive. O svojem iskustvu rada na filmovima Melike Bass govorit će plesna umjetnica i koreografkinja Selma Banich, a razgovor će moderirati Tanja Vrvilo.

nedjelja, 6. srpnja 2014. – srijeda, 16. srpnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac i Kino Metroplis MSU
Revija europskog filma 2014.
U povodu 1. godišnjice ulaska Hrvatske u Europsku uniju Kulturni klub i Ministarstvo vanjskih i europskih poslova organiziraju Reviju europskog filma od 6. do 16. srpnja 2014. Revija će se održavati u Ljetnom kinu Tuškanac (od 6. do 12. srpnja, u slučaju kiše u Art-kinu Grič) i Kinu Metropolis MSU (od 13. do 16. srpnja).
Ulaz na sve projekcije je slobodan!

subota, 5. srpnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
Fantastic Zagreb
21:30 Pakleni šund / Pulp Fiction, SAD, 1994

petak, 4. srpnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
Fantastic Zagreb
19:30 Alien, SAD, UK, 1979.;
23:45 Ubojice / Killers, Inodezija, Japan, 2014.

četvrtak, 3. srpnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
Fantastic Zagreb
21:30 Vjetar se diže / Kaze tachinu, Japan, 2013.

četvrtak, 3. srpnja 2014. 11:00 ● Kino Tuškanac
Ciklus Frooom
11:00 Martin u oblacima
Režija: Bauer, Branko, 1961, 98 min, Uloge: Boris Dvornik (Martin Barić), Ljubica Jović (Zorica), Joža Šveb (Vjenceslav Barić), Antun Nalis (Carmine), Ljerka Prekratić (Marcella)

srijeda, 2. srpnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
Fantastic Zagreb
21:30 Sankofa, Njemačka, 2013.;
23:30 The Texas Chain Saw Massacre / Teksaški masakr motornom pilom, SAD, 1974.

utorak, 1. srpnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
Fantastic Zagreb
21:30 Racija 2 / The Raid 2, Indonezija, 2014.;
00:00 Moebius / Moebiuseu, Južna Koreja, 2013.

utorak, 1. srpnja 2014. 11:00 ● Kino Tuškanac
Ciklus Frooom
Princeza Mononoke
Režija: Miyazaki, Hayao, 1997., 129 min

utorak, 1. srpnja 2014. ● Kino Tuškanac
Iz arhive Editusa: četiri nova francuska filma
19:00 Na nišanu
Režija: Cavayé, Fred, 2010., 84 min, Uloge: Gilles Lelouche, Roschdy Zem, Gérard Lanvin, Elena Anaya

ponedjeljak, 30. lipnja 2014. ● Kino Tuškanac
Iz arhive Editusa: četiri nova francuska filma
19:00 9 mjeseci strogog zatvora
Režija: Dupontel, Albert, 2013., 82 min, Uloge: Albert Dupontel, Sandrine Kiberlain, Nicolas Marié

ponedjeljak, 30. lipnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
Fantastic Zagreb
21:30 Posljednji dani / Los últimos días, Španjolska, 2013.;
23:30 Pobješnjeli Max / Mad Max, SAD, 1979.

nedjelja, 29. lipnja 2014. ● Kino Tuškanac
Iz arhive Editusa: četiri nova francuska filma
11:00 Hrabri mališan
Režija: Szabo, Thomas, 2013., 89 min

nedjelja, 29. lipnja 2014. ● Ljetno kino Tuškanac
Fantastic Zagreb
21:45 Duboki san / Sonno profondo, Argentina, 2013.
23:00 Niske strasti / Cheap Thrills, SAD, 2013.

petak, 27. lipnja 2014. – subota, 5. srpnja 2014. ● CineStar Branimir Centar, ljetna pozornica Tuškanac
4. Fantastic Zagreb
Filmski festival Fantastic Zagreb najavljuje vrhunske filmove fantastike i srodnih žanrova. Trileri, fantastika, suspens, eksperimentalni filmovi, začudne drame, horori, kratki filmovi i dodatna iznenađenja očekuju filmofile u kinu CineStar Zagreb u Branimir Centru, te na fantastičnoj ljetnoj pozornici Tuškanac čije će šumsko okruženje ponovo pružiti baš onu pravu atmosferu i kulisu za žanrovske noći.

četvrtak, 26. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Jacquesa Demyja
19:00 Lola, Režija: Demy, Jacques, 1961, 85min, Uloge: Anouk Aimée, Marc Michel, Jacques Harden, Alan Scott, Elina Labourdette
21:00 Gospođice iz Rocheforta, Režija: Demy, Jacques, 1967, 128 min, Uloge: Catherine Deneuve, Françoise Dorléac, George Chakiris, Jacques Perrin, Michel Piccoli

utorak, 24. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Jacquesa Demyja
19:00 Zaljev anđela, Režija: Demy, Jacques, 1962, 89 min, Uloge: Jeanne Moreau, Claude Mann, Paul Guers, Henri Nassiet, André Certes
21:00 Lola, Režija: Demy, Jacques, 1961, 85min, Uloge: Anouk Aimée, Marc Michel, Jacques Harden, Alan Scott, Elina Labourdette

ponedjeljak, 23. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Jacquesa Demyja
19:00 Gospođice iz Rocheforta, Režija: Demy, Jacques, 1967, 128 min, Uloge: Catherine Deneuve, Françoise Dorléac, George Chakiris, Jacques Perrin, Michel Piccoli
21:00 Zaljev anđela, Režija: Demy, Jacques, 1962, 89 min, Uloge: Jeanne Moreau, Claude Mann, Paul Guers, Henri Nassiet, André Certes

subota, 21. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Jacquesa Demyja
19:00 Magareća koža, Režija: Demy, Jacques, 1970, 89 min, Uloge: Catherine Deneuve, Jean Marais, Jacques Perrin, Delphine Seyrig, Micheline Presle
21:00 Cherbourški kišobrani, Režija: Demy, Jacques, 1963, 87 min, Uloge: Catherine Deneuve, Nino Castelnuovo, Anne Vernon, Marc Michel, Ellen Farner

petak, 20. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Jacquesa Demyja
19:00 Cherbourški kišobrani, Režija: Demy, Jacques, 1963, 87 min, Uloge: Catherine Deneuve, Nino Castelnuovo, Anne Vernon, Marc Michel, Ellen Farner
21:00 Magareća koža, Režija: Demy, Jacques, 1970, 89 min, Uloge: Catherine Deneuve, Jean Marais, Jacques Perrin, Delphine Seyrig, Micheline Presle

srijeda, 18. lipnja 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Ciklus Abdellatifa Kechichea
Adelin život
Režija: Kechiche, Abdellatif, 2013., 179 min
Uloge: Léa Seydoux (Emma), Adèle Exarchopoulos (Adèle), Salim Kechiouche (Samir), Aurélien Recoing (otac od Adèle), Catherine Salée (majka od Adèle)

utorak, 17. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Abdellatifa Kechichea
19:00 Za sve je kriv Voltaire, režija: Kechiche Abdellatif, 2000., 130 min, uloge: Sami Bouajila, Élodie Bouchez, Bruno Lochet, Aure Atika, Olivier Loustau
21:00 Igre ljubavi i slučaja, režija: Kechiche, Abdellatif, 2003., 117 min, uloge: Osman Elkharraz, Sara Forestier, Sabrina Ouazani, Nanou Benhamou, Hafet Ben-Ahmed

ponedjeljak, 16. lipnja 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Ciklus Abdellatifa Kechichea
Adelin život
Režija: Kechiche, Abdellatif, 2013., 179 min
Uloge: Léa Seydoux (Emma), Adèle Exarchopoulos (Adèle), Salim Kechiouche (Samir), Aurélien Recoing (otac od Adèle), Catherine Salée (majka od Adèle)

nedjelja, 15. lipnja 2014. 00:00 ● kino Tuškanac
Noć hrvatskog filma
Noć hrvatskog filma: Mondo Bobo

subota, 14. lipnja 2014. 18:00 ● kino Tuškanac
Noć hrvatskog filma: animirani filmovi za djecu
MALI LETEĆI MEDVJEDI – 1.epizoda (Ne prilazi), Jean Sarault, 24’, 1990.
KRAVA NA MJESECU, Dušan Vukotić, 11’, 1959.
PROFESOR BALTAZAR, Zlatko Grgić, 9’, 1967.
ČUDNA PTICA, Borivoj Dovniković Bordo, 10’, 1969.
VELIKI PROVOD, Milan Trenc, 6’30’’, 1990.

subota, 14. lipnja 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke: Ljeto na filmu
19:00 Đavolji raj, Režija: Grlić, Rajko, 1989., 99 min, Uloge: Tom Conti, Susan George, Rod Steiger, Nitzan Sharron, John Gill, Alun Armstrong, Miljenko Brlečić, John Shar, Vanja Drach, Slobodan Šembera
21:00 Lito vilovito, Režija: Gluščević, Obrad, 1964., 86 min, Uloge: Boris Dvornik, Ljubiša Samardžić, Milutin Mićović, Milena Dravić, Desanka-Beba Lončar.

subota, 14. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Noć hrvatskog filma
22:30 Noć hrvatskog filma: kratkometražni filmovi
23:30 Noć hrvatskog filma: eksperimentalni filmovi

subota, 14. lipnja 2014. 19:00 ● kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke: Ljeto na filmu
19:00 Đavolji raj, Režija: Grlić, Rajko, 1989., 99 min, Uloge: Tom Conti, Susan George, Rod Steiger, Nitzan Sharron, John Gill, Alun Armstrong, Miljenko Brlečić, John Shar, Vanja Drach, Slobodan Šembera
21:00 Lito vilovito, Režija: Gluščević, Obrad, 1964., 86 min, Uloge: Boris Dvornik, Ljubiša Samardžić, Milutin Mićović, Milena Dravić, Desanka-Beba Lončar.

subota, 14. lipnja 2014. ● Razne lokacije
Noć hrvatskog filma i novih medija
Prvi put u Hrvatskoj, u subotu 14. lipnja 2014. održat će se manifestacija Noć hrvatskog filma i novih medija, i to na sedamnaest različitih lokacija diljem zemlje. U osam gradova, Zagrebu, Splitu, Osijeku, Puli, Karlovcu, Sisku, Požegi i Vukovaru, u jednoj će se večeri i noći od 18 do 2 sata prikazati više od 250 filmova.

petak, 13. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Vikend Hrvatske kinoteke: Ljeto na filmu
19:00 Izgubljeni zavičaj, Režija: Babaja, Ante, 1980, 110 min, Uloge: Nereo Scaglia, Miljenko Mužić, Zvonimir Črnko, Neda Spasojević, Ines Fančović
21:00 Servantes iz malog mista, Režija: Marušić, Danijel, 1982., 106 min, Uloge: Ivica Vidović, Boris Dvornik, Karlo Bulić, Asja Kisić, Zdravka Krstulović, Zvonko Lepetić, Fabijan Šovagović, Katia Tchenko, Ranko Tihomirović

četvrtak, 12. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Abdellatifa Kechichea
19:00. Tajne kus-kusa, režija: Kechiche, Abdellatif, 2007, 151 min, uloge: Habib Boufares (Slimane Beiji), Hafsia Herzi (Rym), Farida Benkhetache (Karima), Abdelhamid Aktouche (Hamid), Bouraouďa Marzouk (Souad)

srijeda, 11. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Abdellatifa Kechichea
19:00 Igre ljubavi i slučaja, režija: Kechiche, Abdellatif, 2003., 117 min, uloge: Osman Elkharraz, Sara Forestier, Sabrina Ouazani, Nanou Benhamou, Hafet Ben-Ahmed
21:00 Za sve je kriv Voltaire, režija: Kechiche, Abdellatif, 2000., 130 min, uloge: Sami Bouajila, Élodie Bouchez, Bruno Lochet, Aure Atika, Olivier Loustau

utorak, 10. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Kratki utorak: najbolji fimovi iz povijesti Oberhausena
18:00 Kratki utorak: najbolji fimovi iz povijesti Oberhausena - Latinoameričko iskustvo
19:45 Kratki utorak: najbolji fimovi iz povijesti Oberhausena - Nadrealna animacija
21:30 Kratki utorak: najbolji fimovi iz povijesti Oberhausena - Pop i politika

ponedjeljak, 9. lipnja 2014. ● kino Tuškanac
Ciklus Abdellatifa Kechichea
19:00. Tajne kus-kusa, režija: Kechiche, Abdellatif, 2007, 151 min, uloge: Habib Boufares (Slimane Beiji), Hafsia Herzi (Rym), Farida Benkhetache (Karima), Abdelhamid Aktouche (Hamid), Bouraouďa Marzouk (Souad)

utorak, 3. lipnja 2014. – nedjelja, 8. lipnja 2014. ● kino Europa, kino Tuškanac, Cineplexx
24. Animafest Zagreb 2014.
Od 3. do 8. lipnja održava se 24. Svjetski festival animiranog filma – Animafest Zagreb 2014. Publika će imati priliku uživati u brojnim odabranim hrvatskim i internacionalnim kratkometražnim animiranim filmova u tri zagrebačka kina: Europa, Cineplexx Kaptol i kino Tuškanac. Uz zanimljiv i bogat program održavat će se i mnogi popratni sadržaji.
Pročitajte više

subota, 31. svibnja 2014. 11:00 ● kino Tuškanac
Humanitarna akcija, pomozimo Gunji!
Subotnja matineja filma Košnice
Ulaznica 15 kuna, prihod je namijenjen općini Gunja.
Krenimo u kino: Košnice u 23 neovisna digitalizirana kina za pomoć Gunji.

četvrtak, 29. svibnja 2014. – subota, 31. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Elle film festival


srijeda, 28. svibnja 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
U procvatu
Režija: Ekvtimishvili, Nana & Groß, Simon, 2013., 102 min, Uloge: Lika Babluani (Eka Khizanishvili), Mariam Bokeria (Natia Zaridze), Zurab Gogaladze (Kote), Data Zakareishvili (Lado), Ana Nijaradze (Ana, Ekina majka)

utorak, 27. svibnja 2014. 21:00 ● kino Tuškanac
Kratki utorak
21:00 Dva klasika Alberta Lamorissea: Crveni balon i Bijela griva

ponedjeljak, 26. svibnja 2014. 20:00 ● Kino Tuškanac
Humanitarna akcija pomozi Gunji: Priča o Mari iz Velog Varoša & Velika ljepota
Humanitarna projekcija hrvatskog kratkometražnog studentskog filma Priča o Mari iz Velog Varoša i talijanskog dugometražnog igranog Velika ljepota. Akademija dramske umjetnosti i Hrvatski filmski savez organiziraju posebnu, humanitarnu projekciju, a sav prikupljeni iznos bit će uplaćen na žiro račun Općine Gunja. Cijena ulaznice je 15 kuna.

nedjelja, 18. svibnja 2014. – subota, 24. svibnja 2014. ● kino Europa, kino Tuškanac
8. Festival židovskog filma
U svibnju 2014. godine grad Zagreb će osmi put biti domaćinom Festivala židovskog filma pod nazivom Festival tolerancije. Skraćeno izdanje Festivala priprema se u Rijeci, Beču, Beogradu, Sarajevu, Cetinju i Ljubljani. U Zagrebu će se Festival održati na dvije lokacije, u kinu Europa i kinu Tuškanac, u terminu od 18. do 24. svibnja 2014. godine. U tjednima koji slijede, od 9. do 10. lipnja 2014. godine, plan je održati Festival u kinu Art-kino Croatia.
subota, 17. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Vikend hrvatske kinoteke
17:00 Kašinska 6 & Ritam zločina
19:00 Koraci grada & Zagrebačke paralele & Moj stan Mali grad & Zadar

subota, 17. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Vikend hrvatske kinoteke
21:00 Vlakom prema jugu
Režija: Krelja, Petar, 1981, 97 min, Uloge: Marina Nemet (Marina Ban), Zlatko Vitez (Branko Ban), Franjo Majetić, Tanja Kursar

petak, 16. svibnja 2014. ● MSU, kino Metropolis
Vikend hrvatske kinoteke
19:00 Koncert, Režija: Belan, Branko, 1954, 96 min, Uloge: Nada Škrinjar/Neda Pataki, Miroslav Petrović, Marija Piro, Relja Bašić,Boris Buzančić
21:00 Posljednji podvig diverzanta Oblaka, Režija: Mimica, Vatroslav, 1978, 113 min, Uloge: Pavle Vuisić, Slavica Jukić, Predrag Manojlović

četvrtak, 15. svibnja 2014. 20:00 ● kino Tuškanac
Premijera: Oproštaj
Oproštaj (2014.), Hrvatska
režija: Dan Oki

srijeda, 14. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Praška generacija Lordana Zafranovića
19:00 Čuvar plaže u zimskom periodu, Režija: Paskaljević, Goran, 1976., 90 min, Uloge: Irfan Mensur, Gordana Kosanović, Danilo (Bata) Stojković, Mira Banjac, Velimir  Živojinović
21:00 Specijalno vaspitanje, Režija: Marković, Goran, 1977, 110 min, Uloge: Slavko Štimac, Bekim Fehmiu, Aleksandar Berček, Ljubiša Samardžić

utorak, 13. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Praška generacija Lordana Zafranovića
19:00 Društvena igra, Režija: Karanović, Srđan, 1972., 80 min, Uloge: Dušan Huđec (Dule), Mirjana Tintar (Mira), Goran Bukilić (Svileni), Ratko Tankosić (Cora), Gradimir Petković
21:00 Kud puklo da puklo, Režija: Grlić, Rajko, 1974., 89 min, Uloge: Mladen Budiščak (Budilica), Jagoda Kaloper (Jagoda), Feliks Smitka (Feliks, Budiličin otac), Srećko Ptiček (Srećko), Slobodan Šembera

ponedjeljak, 12. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Praška generacija Lordana Zafranovića
19:00 Muke po Mati, Režija: Zafranović, Lordan, 1975, 104 min, Uloge: Boris Cavazza (Mate) Žarko Radić (Luka) Alicia Jakiewicz (Ora) Božidarka Frajt (Mare) Mirko Boman (predsjednik boksačkog kluba) Ivan Prebeg (boksački trener) Hermina Pipinić (Rahela)
21:00 Razgovor sa sudionicima (Praška generacija Lordana Zafranovića)

subota, 10. svibnja 2014. – ponedjeljak, 19. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Subversive film festival
20:00 Noćni prolaz
22:30 Gerontofilija

petak, 9. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Subversive film festival
20:00 Francuska
22:00 Caravaggio

četvrtak, 8. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Subversive film festival
18:00 Golaći
20:00 Četvrta dimenzija
22:00 Salo

srijeda, 7. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Subversive film festival
18:00 Rajskoga drveća plod jedemo
20:00 Priča o ljubavi
22:00 Derišta

utorak, 6. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Subversive film festival
18:00 Noć i magla & Hirošimo, ljubavi moja
20:00 Snimi sadržaj
22:00 Inicijacije

ponedjeljak, 5. svibnja 2014. ● kino Tuškanac
Subversive film festival
20:00 Prezime Vijet, Ime Nam
22:00 Ranjenik

subota, 3. svibnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam.... Maximillian Schell
19:00 Simfonija heroja, Režija: Nelson, Ralph, 1967., 107 min, Uloge: Charlton Heston (Lionel Evans), Maximilian Schell (general Schiller), Kathryn Hays (Annabelle Rice), Leslie Nielsen (Victor Rice), Anton Diffring (pukovnik Arndt)

subota, 3. svibnja 2014. – subota, 17. svibnja 2014. ● ZKM, KIC, Tvornica kulture

7. Subversive Festival: moć i sloboda u doba kontrole

Subversive Festival, koji će od 3. do 17. svibnja u Zagrebu okupiti vodeće svjetske intelektualce, znanstvenike, umjetnike, filmaše i aktiviste, u sedmom će se izdanju baviti temom Moć i sloboda u doba kontrole: mreže - ideologija – alternative.

petak, 2. svibnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam.... Maximillian Schell
17:00 Simfonija heroja, Režija: Nelson, Ralph, 1967., 107 min, Uloge: Charlton Heston, Maximilian Schell, Kathryn Hays, Leslie Nielsen, Anton Diffring
19:00 Suđenje u Nürnbergu, Režija: Kramer, Stanley, 1961., 186 min, Uloge: Spencer Tracy, Burt Lancaster, Richard Widmark, Marlene Dietrich, Maximilian Schell

petak, 2. svibnja 2014. – srijeda, 7. svibnja 2014. ● MSU, kino Metropolis
Ciklus LUX filmova u Kinu Metropolis
Od 2. do 5., te 7. svibnja u Kinu Metropolis Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu održava se ciklus europskih filmova nagrađenih ili nominiranih za nagradu Lux Europskog parlamenta za postignuća u kinematografiji. Projekcije se održavaju s početkom u 20 sati, a ulaz na sve filmove je slobodan!

srijeda, 30. travnja 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
In memoriam.... Maximillian Schell
19:00 Mladi lavovi, Režija: Dmytryk, Edward, 1958., 167 min, Uloge: Marlon Brando (poručnik Christian Diestl), Montgomery Clift (Noah Ackerman), Dean Martin (Michael Whiteacre), Maximilian Schell (kapetan Hardenberg), Barbara Rush (Margaret Freemantle)

utorak, 29. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam.... Maximillian Schell
19:00 Suđenje u Nürnbergu, Režija: Kramer, Stanley, 1961., 186 min, Uloge: Spencer Tracy (glavni sudac Dan Haywood), Burt Lancaster (dr. Ernst Janning), Richard Widmark (pukovnik Tad Lawson), Marlene Dietrich (gđa. Bertholt), Maximilian Schell (Hans Rolfe)

ponedjeljak, 28. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam.... Maximillian Schell
19:00 Mladi lavovi, Režija: Dmytryk, Edward, 1958., 167 min, Uloge: Marlon Brando (poručnik Christian Diestl), Montgomery Clift (Noah Ackerman), Dean Martin (Michael Whiteacre), Maximilian Schell (kapetan Hardenberg), Barbara Rush (Margaret Freemantle)

subota, 26. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Vikend hrvatske kinoteke
Zdravstveni odgoj u socijalističkoj Jugoslaviji

Filmovi Škole narodnog zdravlja Andrija Štampar

petak, 25. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Vikend hrvatske kinoteke
Zdravstveni odgoj u socijalističkoj Jugoslaviji

Filmovi Škole narodnog zdravlja „Andrija Štampar" 

srijeda, 23. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam.... Maximillian Schell
19:00 Julia, Režija: Zinnemann, Fred, 1977., 117 min, Uloge: Jane Fonda , Vanessa Redgrave, Jason Robards, Maximilian Schell, Hal Holbrook
21:00 Djevojka iz Flandrije, Režija: Käutner, Helmut, 1956., 105 min, Uloge: Nicole Berger, Maximilian Schell, Viktor de Kowa, Friedrich Domin, Anneliese Römer

utorak, 22. travnja 2014. – nedjelja, 27. travnja 2014. ● Kino Europa
Tjedna turskog filma
Dođite i pogledajte deset kreativnih ostvarenja turske kinematografije koji vas čekaju u kinu Europa u sklopu 3.Tjedna turskog filma. Program će započeti 22. travnja 2014. godine dramom Yilmaza Erdoğana Leptirov san,  a tijekom šest dana, zagrebačkoj publici bit će predstavljeno deset nagrađivanih filmova, djela nekih od najkreativnijih suvremenih turskih filmskih autora, uz jedan nostalgični izlet u 1950-e godine.

utorak, 22. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam.... Maximillian Schell
19:00 Djevojka iz Flandrije, Režija: Käutner, Helmut, 1956., 105 min, Uloge: Nicole Berger, Maximilian Schell, Viktor de Kowa, Friedrich Domin, Anneliese Römer
21:00 Julia, Režija: Zinnemann, Fred, 1977., 117 min, Uloge: Jane Fonda, Vanessa Redgrave, Jason Robards, Maximilian Schell, Hal Holbrook

subota, 19. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Shirley Temple
19:00 Mala princeza, Režija: Lang, Walter & Seiter, William A., 1939., 93 min, Uloge: Shirley Temple, Richard Greene, Ian Hunter, Cesar Romero, Mary Nash
21:00 Mala Willie Winkie
Režija: Ford, John, 1937., 100 min, Uloge: Shirley Temple, Victor McLaglen, C. Aubrey Smith, June Lang, Cesar Romero

petak, 18. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Shirley Temple
19:00 Mala Willie Winkie, Režija: Ford, John, 1937., 100 min, Uloge: Shirley Temple (Priscilla Williams), Victor McLaglen (narednik MacDuff), C. Aubrey Smith (pukovnik Williams), June Lang (Joyce Williams), Cesar Romero (Khoda Khan)

četvrtak, 17. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Miklós Jancsó
19:00 Zvijezde i vojnici, Režija: Jancsó, Miklós, 1967., 90 min, Uloge: József Madaras, Tibor Molnár, András Kozák, Jácint Juhász, Anatoli Yabbarov
21:00 Tako sam se vratio, Režija: Jancsó, Miklós, 1965., 108 min, Uloge: András Kozák, Sergey Nikonenko, Görbe János, Siménfalvy Sándor, Csurka László

srijeda, 16. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Miklós Jancsó
19:00 Tako sam se vratio, Režija: Jancsó, Miklós, 1965., 108 min, Uloge: András Kozák, Sergey Nikonenko, Görbe János, Siménfalvy Sándor, Csurka László
21:00 Zvijezde i vojnici, Režija: Jancsó, Miklós, 1967., 90 min, Uloge: József Madaras, Tibor Molnár, András Kozák, Jácint Juhász, Anatoli Yabbarov

utorak, 15. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus rumunjskog filma
19:00 Medalja časti, Režija: Netzer, Calin Peter, 2009., 104 min, Uloge: Victor Rebengiuc, Camelia Zorlescu, Mimi Branescu, Florina Fernandes, Filimon Nickolas

utorak, 15. travnja 2014. 21:00 ● Kino Tuškanac
Premijera dokumentarnog filma Miroslav Kraljević
Održat će se premijera dokumentarnog filma Miroslav Kraljević redatelja Bogdana Žižića. Film je napravljen u produkciji Studija Guberović u povodu stogodišnjice smrti velikoga slikara, a kazuje o Kraljevićevu kratku životu i veliku djelu.

ponedjeljak, 14. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus rumunjskog filma
19:00 Ja sam komunistička stara baba, Režija: Gulea, Stere, 2013., 94 min, Uloge: Luminita Gheorghiu, Marian Ralea, Ana Ularu, Valeria Seciu, Collin Blair
21:00 Medalja časti, Režija: Netzer, Calin Peter, 2009., 104 min, Uloge: Victor Rebengiuc, Camelia Zorlescu, Mimi Branescu, Florina Fernandes, Filimon Nickolas

subota, 12. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus rumunjskog filma
19:00 Vjenčanje u Basarabiji, Režija: Toader, Nap, 2009., 92 min, Uloge: Vlad Logigan, Victoria Bobu, Constantin Florescu, Igor Chistol, Igor Caras-Romanov
21:00 Ja sam komunistička stara baba, Režija: Gulea, Stere, 2013., 94 min, Uloge: Luminita Gheorghiu, Marian Ralea, Ana Ularu, Valeria Seciu, Collin Blair

petak, 11. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus rumunjskog filma
19:00 Sve drugo je tišina, Režija: Caranfil, Nae, 2007., 114 min, Uloge: Marius Florea Vizante, Ovidiu Niculescu, Mirela Zeta, Sandu Mihai Gruia, Valentin Popescu
21:00 Vjenčanje u Basarabiji, Režija: Toader, Nap, 2009., 92 min, Uloge: Vlad Logigan, Victoria Bobu, Constantin Florescu, Igor Chistol, Igor Caras-Romanov

četvrtak, 10. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus rumunjskog filma
19:00 Filantropija, Režija: Caranfil, Nae, 2002., 110 min, Uloge: Mircea Diaconu, Gheorghe Dinica, Mara Nicolescu, Viorica Voda, Marius Florea Vizante
21:00 Sve drugo je tišina, Režija: Caranfil, Nae, 2007., 114 min, Uloge: Marius Florea Vizante, Ovidiu Niculescu, Mirela Zeta, Sandu Mihai Gruia, Valentin Popescu

srijeda, 9. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus rumunjskog filma
19:00 Filantropija, Režija: Caranfil, Nae, 2002., 110 min, Uloge: Mircea Diaconu (Ovidiu Gorea), Gheorghe Dinica (Pavel Puiut), Mara Nicolescu (Miruna), Viorica Voda (Diana Dobrovicescu), Marius Florea Vizante (Bulache)

utorak, 8. travnja 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
Kratki utorak: Werner Nekes: program 1


ponedjeljak, 7. travnja 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
Sjećanje na Ivana Ladislava Galetu


subota, 5. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Brazilski suvremeni film
19:00 Na terapiji, Režija: Alvarenga Jr., José, 2009., 93 min, Uloge: Lília Cabral, José Mayer, Reynaldo Gianecchini, Cauã Reymond, Alexandra Richter

petak, 4. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Brazilski suvremeni film
19:00 Nasljedstvo, Režija: Filho, Daniel, 2001., 96 min, Uloge: Glória Pires, Andrea Beltrão, Lília Cabra, Paloma Duarte, Herson Capri
21:00 Na terapiji, Režija: Alvarenga Jr., José, 2009., 93 min, Uloge: Lília Cabral, José Mayer, Reynaldo Gianecchini, Cauã Reymond, Alexandra Richter

četvrtak, 3. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Brazilski suvremeni film
19:00 Cristina se želi udati, Režija: Villaça, Luiz, 2003., 104 min, Uloge: Denise Fraga, Marco Ricca, Suely Franco, Fábio Assunção , Júlia Lemmertz
21:00 Nasljedstvo, Režija: Filho, Daniel, 2001., 96 min, Uloge: Glória Pires, Andrea Beltrão, Lília Cabra, Paloma Duarte, Herson Capri

srijeda, 2. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Brazilski suvremeni film
19:00 Čovjek iz budućnosti,Režija: Torres, Cláudio, 2011., 105 min, Uloge: Wagner Moura, Alinne Moraes, Maria Luísa Mendonça, Fernando Ceylão, Gabriel Braga Nunes
21:00 Cristina se želi udati, Režija: Villaça, Luiz, 2003., 104 min, Uloge: Denise Fraga, Marco Ricca, Suely Franco, Fábio Assunção , Júlia Lemmertz

utorak, 1. travnja 2014. ● Kino Tuškanac
Brazilski suvremeni film
19:00 Da sam na tvom mjestu 2, Režija: Filho, Daniel, 2009., 98 min, Uloge: Glória Pires, Tony Ramos, Isabelle Drummond, Cássio Gabus Mendes, Maria Gladys
21:00 Čovjek iz budućnosti, Režija: Torres, Cláudio, 2011., 105 min, Uloge: Wagner Moura, Alinne Moraes, Maria Luísa Mendonça, Fernando Ceylão, Gabriel Braga Nunes

ponedjeljak, 31. ožujka 2014. 20:00 ● Kino Europa
Dafne Jemeršić: Reality
Intergalaktička komedija koju nikada nećete zaboraviti!
režija: Dafne Jemeršić
glume: Simon Tanšek, Slavko Škvorc, Filip Šovagović, Anika Horvat, Goran Navojec, Mirna Miličič, Katarina Čas, Iva Kranjc, Aljoša Ternovšek,Matjaž Latin, Olga Kacjan, Ven Jemeršič, Sašo Podgoršek, Igor mešin, Ranko Zidarić, Danilo Šerbeđija...

ponedjeljak, 31. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Brazilski suvremeni film
19:30 Da sam na tvom mjestu 2, Režija: Filho, Daniel, 2009., 98 min, Uloge: Glória Pires (Helena), Tony Ramos (Cláudio), Isabelle Drummond (Bia), Cássio Gabus Mendes (Nelsinho), Maria Gladys (Cida)

nedjelja, 30. ožujka 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Rocco i njegova braća, Režija: Visconti, Luchino, 1960, 180 min, Uloge: Katina Paxinou, Alain Delon, Renato Salvatori, Max Cartier, Rocco Vidolazzi

subota, 29. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Nanook sa sjevera, Režija: Flaherty, Robert J., 1922., 79 min, Uloge: Allakariallak (Nanook), Nyla (Nanookova supruga, ona koja se smije), Allee (Nanookov sin), Cunayou (Nanookova supruga), Allegoo (Nanookov sin)
20:30 Nosferatu, Režija: Murnau, F. W., 1922, 63 min, Uloge: Max Schreck (Grof Orlok), Alexander Granach (Knock), Gustav von Wangenheim (Hutter), Greta Schröder.

petak, 28. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Prizori iz bračnog života, Režija: Bergman, Ingmar, 1973, 167 min, Uloge: Liv Ullmann (Marianne), Erland Josephson (Johan), Bibi Andersson (Katarina), Jan Malmsjö (Peter), Gunnel Lindblom (Eva).

četvrtak, 27. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 General, Režija: Bruckman, Clyde & Keaton, Buster, 1926., 80 min, Uloge: Buster Keaton, Marion Mack, Glen Cavender, Jim Farley, Frederick Vroom
21:00 Sedmi pečat, Režija: Bergman, Ingmar, 1957, 96 min, Uloge: Max von Sydow , Bengt Ekerot, Gunnar Björnstrand, Nils Poppe, Bibi Andersson

srijeda, 26. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Fanny i Alexander, Režija: Bergman, Ingmar, 1982, 193 min, Uloge: Gunn Wĺllgren (Helena Ekdahl), Börje Ahlstedt (Carl Ekdahl), Pernilla Allwin (Fanny Ekdahl), Bertil Guve (Alexander Ekdahl), Allan Edwall (Oscar Ekdahl)

utorak, 25. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Nebo nad Berlinom, Režija: Wenders, Wim, 1987, 128 min, Uloge: Bruno Ganz (Damiel), Solveig Dommartin (Marion), Otto Sander (Cassiel), Curt Bois , Peter Falk
21:00 Lola, Režija: Fassbinder, Rainer Werner, 1981, 113 min, Uloge: Barbara Sukowa (Lola), Armin Mueller-Stahl, Mario Adorf, Matthias Fuchs, Helga Feddersen

ponedjeljak, 24. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Metropolis, Režija: Lang, Fritz, 1926./27., 118 min, Uloge: Alfred Abel (Joh Fredersen), Gustav Fröhlich (Freder, sina Joha Fredersena), Rudolf Klein-Rogge (C.A. Rotwang, izumitelj), Brigitte Helm

subota, 22. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Rocco i njegova braća, Režija: Visconti, Luchino, 1960, 180 min, Uloge: Katina Paxinou, Alain Delon, Renato Salvatori, Max Cartier, Rocco Vidolazzi

petak, 21. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Slatki život, Režija: Fellini, Federico, 1960, 174 min, Uloge: Marcello Mastroianni (Marcello Rubini), Anita Ekberg (Sylvia), Anouk Aimée (Maddalena), Yvonne Furneaux (Emma), Alain Cuny (Steiner)

četvrtak, 20. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Ljepotica dana, Režija: Buñuel, Luis, 1967, 101 min, Uloge: Catherine Deneuve, Jean Sorel, Michel Piccoli, Genevičve Page, Pierre Clémenti
21:00 Ime Carmen, Režija: Godard, Jean-Luc, 1983., 85 min, Uloge: Maruschka Detmers , Jacques Bonnaffé, Myriem Roussel, Hippolyte Girardot, Christophe Odent

srijeda, 19. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Odmor gospodina Hulota, Režija: Tati, Jacques, 1953, 83 min, Uloge: Jacques Tati, Nathalie Pascaud, Micheline Rolla, Valentine Camax, Louis Perrault
21:00 Taj mračni predmet želje, Režija: Buñuel, Luis, 1977, 102 min, Uloge: Fernando Rey, Carole Bouquet, Ángela Molina, Julien Bertheau, André Weber

utorak, 18. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
19:00 Moj ujak, Režija: Tati, Jacques, 1958, 116 min, Uloge: Jacques Tati, Jean-Pierre Zola, Adrienne Servantie, Lucien Frégis, Betty Schneider
21:00 Praznični dan, Režija: Tati, Jacques, 1949, 76 min, Uloge: Guy Decomble, Jacques Tati, Paul Frankeur, Santa Relli, Maine Vallée

ponedjeljak, 17. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca: Ciklus filmova Roberta Bressona
19:00 Suđenje Ivani Orleanskoj, Režija: Bresson, Robert, 1962, 88 min, Uloge: Florence Delay (Jeanne d'Arc), Jean-Claude Fourneau (biskup Cauchon), Roger Honorat (Jean Beaupere), Marc Jacquier (Jean Lemaitre), Jean Gillibert (Jean de Chatillon)
21:00 Dame iz Bulonjske šume, Režija: Bresson, Robert, 1945, 84 min, Uloge: Maria Casares, Paul Bernard, Elina Labourdette

nedjelja, 16. ožujka 2014. 11:00 ● Kino Tuškanac
Kratki filmovi Charlieja Chaplina
Kratki filmovi Charlieja Chaplina: Skitnica, Šef odjela u robnoj kući, Rolanje, Njegov novi posao.
Uz glazbenu pratnju Igora Savina na pijaninu!

nedjelja, 16. ožujka 2014. 17:00 ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
Slavica, režija: V. Afrić, 1947., igrani, c/b, 35 mm, 100 minuta, Uloge: Irena Kolesar (Slavica), Marijan Lovrić (Marin), Dubravko Dujšin, Carka Jovanović, Ljubiša Jovanović, Scenarij: Vjekoslav Afrić, Fotografija: Žorž Skrigi

nedjelja, 16. ožujka 2014. 22:30 ● Kino Tuškanac
10 godina Tuškanca
Ekstaza, Režija: Machatý, Gustav, 1933., 82 min, Uloge: Hedy Lamarr (Eva Hermann), Aribert Mog (Adam), Zvonimir Rogoz (Emile), Leopold Kramer (Evin otac)

nedjelja, 16. ožujka 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
Iz najnovije produkcije HFS-a: Moj zanat
Moj zanat (2014.); r: Mladen Matičević
Režija: Matičević, Mladen, 2014., dokumentarni, c/b i boja, 60 min.
Scenarij: Mladen Matičević
Fotografija: Boris Poljak
Sadržaj: Dokumentarni film o Arsenu Dediću.

subota, 15. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Vikend hrvatske Kinoteke: Hrvatski filmski hitovi
19:00 Samo jednom se ljubi- Režija: Grlić, Rajko, 1981, 100 min, Uloge: Miki Manojlović, Vladica Milosavljević, Mladen Budiščak, Zijah Sokolović, Dragoljub Lazarov
21:00 Kako je počeo rat na mom otoku- Režija: Brešan, Vinko, 1996, 97 min, Uloge: Vlatko Dulić, Leon Lučev, Ljubomir Kerekeš, Ivan Brkić, Predrag Vušović

petak, 14. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Vikend hrvatske Kinoteke: Hrvatski filmski hitovi
19:00 Martin u oblacima- Režija: Bauer, Branko, 1961, 98 min, Uloge: Boris Dvornik, Ljubica Jović, Joža Šveb, Antun Nalis, Ljerka Prekratić
21:00 Tko pjeva zlo ne misli- Režija: Golik, Krešo, 1970, 95 min, Uloge: Franjo Majetić , Mirjana Bohanec, Relja Bašić, Mia Oremović, Tomislav Žganec, Vida Jerman

četvrtak, 13. ožujka 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
In memoriam… James Gandolfini
Perdita Durango, 1997., 126 min
Režija: de la Iglesia, Alex
Uloge: Rosie Perez (Perdita Durango), Javier Bardem (Romeo Dolorosa), Harley Cross (Duane), Aimee Graham (Estelle), James Gandolfini (Willie \'Woody\' Dumas)

četvrtak, 13. ožujka 2014. 21:00 ● Kino Tuškanac
In memoriam… Georges Lautner
Gospodar podzemlja, 1968., igrani, 35 mm, boja, 90 min
Režija: Lautner, Georges,
Uloge: Jean Gabin, Dany Carrel, Jean Gaven, André Pousse, Louis Arbessier
Scenarij: Michel Audiard, Jean Laborde, Georges Lautner, Albert Simonin
Fotografija: Maurice Fellous

srijeda, 12. ožujka 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
In memoriam… Georges Lautner
Gospodar podzemlja, 1968., igrani, 35 mm, boja, 90 min
Režija: Lautner, Georges,
Uloge: Jean Gabin, Dany Carrel, Jean Gaven, André Pousse, Louis Arbessier
Scenarij: Michel Audiard, Jean Laborde, Georges Lautner, Albert Simonin
Fotografija: Maurice Fellous

srijeda, 12. ožujka 2014. 21:00 ● Kino Tuškanac
In memoriam… James Gandolfini
Perdita Durango, 1997., 126 min
Režija: de la Iglesia, Alex
Uloge: Rosie Perez (Perdita Durango), Javier Bardem (Romeo Dolorosa), Harley Cross (Duane), Aimee Graham (Estelle), James Gandolfini (Willie 'Woody' Dumas)

utorak, 11. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Kratki utorak
19:00 Kratki utorak: Iz arhive Carla Montanara - I

21:00 Kratki utorak: Iz arhive Carla Montanara - II

ponedjeljak, 10. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Peter O'Toole
19:00 Kaskader - Režija: Rush, Richard, 1980., 131 min, Uloge: Peter O'Toole, Steve Railsback, Barbara Hershey, Allen Garfield, Alex Rocco

subota, 8. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Frankofonija u Tuškancu
19:00 Cages- Režija: Masset-Depasse, Olivier, 2006., Belgija, 86 min, Uloge: Anne Coesens, Sagamore Stévenin, Micheline Goethals

petak, 7. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Frankofonija u Tuškancu
19:00 Rock the Casbah- Režija: Marrakchi, Laïla, 2013., Maroko, 100 min, Uloge: Morjana Alaoui, Nadine Labaki, Lubna Azabal

četvrtak, 6. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Frankofonija u Tuškancu
19:00 Izlet- Režija: Gazvoda, Nejc, 2011., Slovenija, 85 min, Uloge: Luka Cimprić, Jure Henigman, Nina Rakovec
21:00 Les garçons et Guillaume, à table- Režija: Gallienne, Guillaume, 2013., Francuska, 85 min, Uloge: Guillaume Gallienne, André Marco, Françoise Fabian

srijeda, 5. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Frankofonija u Tuškancu
19:00 L'enfant d'un haut- Režija: Meier, Ursula, 2012., Švicarska, 97 min, Uloge: Léa Seydoux, Martin-Composton, Kacey Mottet Klein
21:00 La petite chambre- Režija: Chuat, Stéphanie & Reymond, Véronique, 2010., Švicarska, 87 min, Uloge: Michel Bouquet, Florence Loiret-Caille, Eric Caravaca

utorak, 4. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Frankofonija u Tuškancu
19:00 Le concert- Režija: Mihaileanu, Radu, 2009., Rumunjska, 119 min, Uloge: Mélanie Laurent, Miou-Miou, François Berleand
21:00. Nouvelle France- Režija: Beaudin, Jean, 2005., Kanada, 143 min, Uloge: David La Haye, Noémie Godin Vigneau, Juliette Gosselin

ponedjeljak, 3. ožujka 2014. 19:00 ● Kino Tuškanac
Frankofonija u Tuškancu
Bon Cop, Bad Cop
Režija: Canuel, Eric, 2006., Kanada, 116 min, Uloge: Patrick Huard, Colm Feore, Lucie Laurier

subota, 1. ožujka 2014. ● Kino Tuškanac
Suvremeni iranski film u kinu Tuškanac
21:00 Pješke- Režija: Hasanpour, Fereydoun, 2009., 87 min, Uloge: Mohammadreza Froutan, Reza Naji, Fatemeh Sadeghi

petak, 28. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Suvremeni iranski film u kinu Tuškanac
19:00 Pješke- Režija: Hasanpour, Fereydoun, 2009., 87 min, Uloge: Mohammadreza Froutan, Reza Naji, Fatemeh Sadeghi

21:00 Voljeno nebo- Režija: Mehrjui, Dariush, 2010., 80 min, Uloge: Ali Mosaffa, Leila Hatami, Mani Haghighi, Farideh Sepah Mansour, Ghorban Nadjafi

četvrtak, 27. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Suvremeni iranski film u kinu Tuškanac
19:00 Morski put svile- Režija: Bozorgnia, Mohammadreza, 2010., 114 min, Uloge: Dariush Arjmand, Reza Kianian, Bahram Radan, Ezzatollah Entezami, Pegah Ahangarani

21:00 Kraljevstvo Solomonovo- Režija: Bahrani, Shahriar, 2010., 104 min, Uloge: Amin Zendegani, Mahmood Pakniat, Elham Hamidi, Hossein Mahjoub  Alireza Kamalinejad

srijeda, 26. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Suvremeni iranski film u kinu Tuškanac
19:00 Kraljevstvo Solomonovo- Režija: Bahrani, Shahriar, 2010., 104 min, Uloge: Amin Zendegani, Mahmood Pakniat, Elham Hamidi, Hossein Mahjoub, Alireza Kamalinejad

21:00 Morski put svile- Režija: Bozorgnia, Mohammadreza, 2010., 114 min, Uloge: Dariush Arjmand, Reza Kianian, Bahram Radan, Ezzatollah Entezami , Pegah Ahangarani

utorak, 25. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Suvremeni iranski film u kinu Tuškanac
19:00 Agha Youssef- Režija: Rafiee, Ali, 2012., 97 min, Uloge: Saber Abbar, Pegah Ahangarani, Shahrokh Foroutanian, Mehdi Hashemi (Yousef), Ladan Mostofi

21:00 Dani života- Režija: Sheikhtadi, Parviz, 2010., 87 min, Uloge: Hamid Farrokhnezhad, Hengameh Ghaziani, Kourush Soleymani, Arineh Sookasian

ponedjeljak, 24. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Suvremeni iranski film u kinu Tuškanac
19:00 Dani života- Režija: Sheikhtadi, Parviz, 2010., 87 min, Uloge: Hamid Farrokhnezhad, Hengameh Ghaziani, Kourush Soleymani, Arineh Sookasian, Karim Akbari Mobarakeh

21:00 Agha Youssef- Režija: Rafiee, Ali, 2012., 97 min, Uloge: Saber Abbar, Pegah Ahangarani, Shahrokh Foroutanian, Mehdi Hashemi (Yousef), Ladan Mostofi

nedjelja, 23. veljače 2014. – nedjelja, 2. ožujka 2014. ● Cineplexx Centar Kaptol
ZagrebDox
Deseti ZagrebDox održat će se od 23. veljače do 2. ožujka u zagrebačkom kinu Cineplexx Centar Kaptol, a bogat festivalski program i ove godine donosi više od 150 dokumentiranih priča iz cijeloga svijeta. Uz jaku međunarodnu i nikad jaču regionalnu konkurenciju, ZagrebDox ponovno donosi i niz popularnih službenih programa: Kontroverzni Dox, Stanje stvari, Happy Dox, Majstori Doxa, Glazbeni globus, Teen Dox, Biografski Dox, ADU Dox, Factumentarce i Phone Dox.

subota, 22. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
100 godina od rođenja Dovženka
19:00 Aerograd - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1935, 82 min, Uloge: Stepan Šagaida, Sergej Stoljarov, Jevgenija Melnikova, Stepan Škurat, G. Coi

21:00 Arsenal - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1929, 90 min, Uloge: Semjon Svašenko, Georgi Horkov, Dmitrij Erdman, Sergej Petrov

petak, 21. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
100 godina od rođenja Dovženka
19:00 Ivan - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1932, 102 min, Uloge: Pyotr Mašoha, Stepan Šagaida, Stepan Škurat, Mikola Grigorovič Tretjakov

21:00 Aerograd - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1935, 82 min, Uloge: Stepan Šagaida, Sergej Stoljarov, Jevgenija Melnikova, Stepan Škurat, G. Coi

četvrtak, 20. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
100 godina od rođenja Dovženka
19:00 Arsenal - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1929, 90 min, Uloge: Semjon Svašenko, Georgi Horkov, Dmitrij Erdman, Sergej Petrov

21:00 Ivan - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1932, 102 min, Uloge: Pyotr Mašoha, Stepan Šagaida, Stepan Škurat, Mikola Grigorovič Tretjakov

srijeda, 19. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
100 godina od rođenja Dovženka
19:00 Zvenigora - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1928, 90 min, Uloge: Georgi Astafijev, Nikolaj Nademski, Les Podorožnij, Semjon Svašenko

21:00 Zemlja - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1930, 75 min, Uloge: Stepan Škurat, Semjon Svašenko, Julija Solnceva, Jelena Maksimova, Nikolaj Nademskij


utorak, 18. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
100 godina od rođenja Dovženka
19:00 Zemlja - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1930, 75 min, Uloge: Stepan Škurat, Semjon Svašenko, Julija Solnceva, Jelena Maksimova, Nikolaj Nademskij

21:00 Zvenigora - Režija: Dovženko, Aleksandr Petrovič, 1928, 90 min, Uloge: Georgi Astafijev, Nikolaj Nademski, Les Podorožnij, Semjon Svašenko

ponedjeljak, 17. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Peter O'Toole
19:00 Zima jednog lava - Režija: Harvey, Anthony, 1968., 134 min, Uloge: Peter O'Toole, Katharine Hepburn, Anthony Hopkins, John Castle, Nigel Terry

21:00 Kaskader - Režija: Rush, Richard, 1980., 131 min, Uloge: Peter O'Toole, Steve Railsback, Barbara Hershey, Allen Garfield, Alex Rocco

subota, 15. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus crnogorskih filmova
20:00 Lažni car
Režija: Stojanović, Velimir Velja, 1955., 94 min, Uloge: Rade Marković (Šćepan Mali), Radomir 'Raša' Plaović (Knez), Vaso Perišić, Ljuba Tadić (Pop), Strahinja Petrović (Vladika Sava)

petak, 14. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus crnogorskih filmova
20:00 Muškarci
Režija: Đukanović, Milo, 1963., 82 min, Uloge: Olivera Marković (Mira), Slobodan Perović (Žika), Mija Aleksić (Aca), Jelena Žigon (Vesna), Velimir 'Bata' Živojinović (Lale)

četvrtak, 13. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Ciklus crnogorskih filmova
19:00 As pik - loša sudbina
Režija: Đurović, Draško, 2012., 96 min, Uloge: Predrag Bjelac, Danilo Čelebić, Rastko Janković, Vojislav Krivokapić, Michael Madsen

srijeda, 12. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Édouard Molinaro / In memoriam... Joan Fontaine
19:00 Kavez ludosti - Režija: Molinaro, Édouard, 1978., 103 min, Uloge: Ugo Tognazzi, Michel Serrault, Claire Maurier, Rémi Laurent, Carmen Scarpitta

21:00 Pismo nepoznate žene - Režija: Ophüls, Max, 1948., 86 min, Uloge: Joan Fontaine, Louis Jourdan, Mady Christians, Marcel Journet, Art Smith

ponedjeljak, 10. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam... Joan Fontaine / In memoriam… Édouard Molinaro
19:00 Pismo nepoznate žene
Režija: Ophüls, Max, 1948.), 86 min, Uloge: Joan Fontaine, Louis Jourdan, Mady Christians
21:00 Kavez ludosti
Režija: Molinaro, Édouard, 1978., 103 min, Uloge: Ugo Tognazzi, Michel Serrault, Claire Maurier, Rémi Laurent

subota, 8. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Ružica Sokić / In memoriam…Bigas Luna
19:00 Ljubav i poneka psovka
Režija: Vrdoljak, Antun, 1969., 88 min, Uloge: Boris Dvornik, Ružica Sokić, Boris Buzančić, Tatjana Beljakova, Karlo Bulić
21:00 Zvuk mora
Režija: Luna, Bigas, 2001., 95 minuta, Uloge: Jordi Mollà, Leonor Watling

petak, 7. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam…Bigas Luna / In memoriam… Ružica Sokić
19:00 Zvuk mora
Režija: Luna, Bigas, 2001., 95 minuta, Uloge: Jordi Mollà, Leonor Watling
21:00 Ljubav i poneka psovka
Režija: Vrdoljak, Antun, 1969., 88 min, Uloge: Boris Dvornik, Ružica Sokić, Boris Buzančić, Tatjana Beljakova, Karlo Bulić

četvrtak, 6. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
50 godina od smrti Colea Portera / In memoriam... Giuliano Gemma
19:00 Visoko društvo
Režija: Walters, Charles, 1956., 111 min, Uloge: Bing Crosby, Grace Kelly, Frank Sinatra
21:00 Afrika ekspres
Režija: Lupo, Michele, 1976., 98 min, Uloge: Giuliano Gemma, Ursula Andress, Jack Palance

srijeda, 5. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
Treći čovjek u posjeti Trećoj ženi
19:00 Treća žena
Režija: Tadić, Zoran, 1997., 103 min
21:00 Treći čovjek
Režija: Reed, Carol, 1949., 100 min

subota, 1. veljače 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Giuliano Gemma
In memoriam… Giuliano Gemma
19:00 Živi ili još bolje mrtvi (Vivi o preferibilmente morti, 1969.); r: Duccio Tessari
21:00 Probušeni dolar (Un dollaro bucato, 1965.); r: Giorgio Ferroni

petak, 31. siječnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Giuliano Gemma
In memoriam… Giuliano Gemma
19:00 Probušeni dolar (Un dollaro bucato, 1965.); r: Giorgio Ferroni
21:00 Živi ili još bolje mrtvi (Vivi o preferibilmente morti, 1969.); r: Duccio Tessari

četvrtak, 30. siječnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Sarita Montiel
In memoriam… Sarita Montiel
19:00 Loš odgoj (La mala educación, 2004.); r: Pedro Almodóvar
21:00 Carmen iz Granade (Carmen la de Ronda, 1959.); r: Tulio Demicheli

srijeda, 29. siječnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Sarita Montiel
In memoriam… Sarita Montiel
19:00 Carmen iz Granade (Carmen la de Ronda, 1959.); r: Tulio Demicheli
21:00 Loš odgoj (La mala educación, 2004.); r: Pedro Almodóvar

srijeda, 29. siječnja 2014. – srijeda, 5. ožujka 2014. ● Kino Europa
Hommage Federicu Felliniju u kinu Europa
Tokom čitave će se veljače u kinu održavati hommage program posvećen Federicu Felliniju, slavnom talijanskom redatelju. Svake će se srijede, naime, od 29. siječnja do 5. ožujka, u velikoj dvorani prikazati po jedan Fellinijev filma, dok će u atriju kina biti postavljena i prigodna izložba redateljevih crteža s motivima hrane.

utorak, 28. siječnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Denis Farina i Eleanor Parker
In memoriam… Eleanor Parker
19:00 Detektivska priča, (Detective Story, 1951.); r: William Wyler
In memoriam… Denis Farina
21:15 Ponoćna utrka (Midnight Run, 1988.); Martin Brest

ponedjeljak, 27. siječnja 2014. ● Kino Tuškanac
In memoriam… Denis Farina i Eleanor Parker
In memoriam… Denis Farina
19:00 Ponoćna utrka (Midnight Run, 1988. ); r: Martin Brest
In memoriam… Eleanor Parker
21:00 Detektivska priča, (Detective Story, 1951.); r: William Wyler

petak, 24. siječnja 2014. ● Kino Tuškanac
100 godina od rođenja Marguerite Duras
19:00 Indijska pjesma
Režija: Duras, Marguerite, 1975., 120 min
21:00 Hirošima, ljubavi moja
Režija: Resnais, Alain, 1959, 90 min

subota, 11. siječnja 2014. 20:00 ● MSU
Žrtveno janje
U subotu, 11. siječnja, u 20 sati, u kinu Metopolis MSU prikazuje se britanski triler 'Žrtveno janje' (The Scapegoat) redatelja Charlesa Sturridgea. Riječ je ekranizaciji romana Daphne du Maurier iz 1957, čiji je raniji roman Rebecca ekranizirao Alfred Hitchcock. U glavnim ulogama nove ekranizacije su Matthew Rhys, Alice Orr-Ewing, Andrew Scott, Jodhi May i Sylvie Testud.

srijeda, 1. siječnja 2014. ● Kino Tuškanac
Blue Jasmine
01:00 Blue Jasmine
Režija: Allen, Woody, 2013., 98 min, Uloge: Cate Blanchett (Jasmine), Alec Baldwin (Hal), Sally Hawkins (Ginger), Andrew Dice Clay (Augie), Bobby Cannavale (Chili)