Film

 

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Pet žena oko Utamara Utamaro o meguru no onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Sestre iz Giona Gion no shimai, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 O mišu i satovima - Profesor Baltazar
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:45 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

16:30 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Katalonski pjesnici; Vampir Cuadecuc Filmske mutacije
21:30 Priča o mojoj smrti Història de la meva mort, r. Albert Serra Filmske mutacije

nedjelja, 20. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
19:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
21:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Spiderman: Novi svijet, r. Bob Perischetti, Peter Ramsay
20:00 Leptir Papillon, r. Michael Noer 

subota, 19. siječnja 2019. ● Kinoklub
20:00 Pussy Riot: A Punk Prayer, r. Mike Lerner, Maxim Pozdorovkin
subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Legenda o raspetim ljubavnicima Chikamatsu monogatari, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Gospođica Oyu Oyû-sama , r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 Hanibalove Alpe- Profesor Baltazar
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
20:55 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
subota, 19. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

16:30 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

petak, 18. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski

petak, 18. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Legenda o Ugetsuu Ugetsu monogatari, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Život O'Haru, galantne žene Saikaku ichidai onna, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
petak, 18. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min
18:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:05 Glavno jelo, r. Kristina Barišić
20:55 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Ulica srama Akasen chita, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
21:00 Priča posljednje krizanteme Zangiku monogatari, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:40 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
19:00 HBO Specijal: Gorući grm - U sjećanje na Jana Palacha Horící ker, r. Agnieszka Holland
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
četvrtak, 17. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Sretni Lazzaro Lazzaro felice, r. Alice Rohrwacher
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes

srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Intendant Sansho Sanshô dayû, r. Kenji Mizoguchi Portreti: Japanski klasični film Kenjija Mizoguchija
srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:40 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
20:30 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
srijeda, 16. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

18:00 Ukazanje L'apparition, r. Xavier Giannoli
20:45 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka
20:00 Whitney, r. Kevin Macdonald
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Banane Bananas, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Manhattanski krimić Manhattan Murder Mystery, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:40 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:15 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
21:00 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
utorak, 15. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller
17:15 Voljeni Benzinho, r. Gustavo Pizzi
19:00 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
21:15 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
ponedjeljak, 14. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Druga žena Another Woman, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Sve što ste oduvijek željeli znati o seksu, a niste se usudili pitati Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
nedjelja, 13. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Broadway Danny Rose, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Interijeri Interiors, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
subota, 12. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

11:00 Snježna kraljica: Zemlja zrcala, r. Robert Lence, Aleksey Tsitsilin
20:00 Ništa nije vječno Everything Must Go, r. Dan Rush Opus Will Ferrell

subota, 12. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Hannah i njezine sestre Hannah and Her Sisters, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Purpurna ruža Kaira The Purple Rose of Cairo, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
subota, 12. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45  Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
20:55 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
subota, 12. siječnja 2019. ● Kinoklub
20:00 Gamer, r. Oleg Sentsov
petak, 11. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Luda braća Step Brothers, r. Adam McKay Opus: Will Ferrell

petak, 11. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Annie Hall, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Manhattan, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
petak, 11. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
18:45 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:45 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda
četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Priča o Rickyu bobbyu Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby, r. Adam McKay Opus: Will Ferrell

četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Zelig, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Ljubav i smrt Love and Death, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Hladni rat Zimna wojna, r. Pawel Pawlikowski
20:40 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
četvrtak, 10. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:00 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
18:45  Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
21:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuigan
srijeda, 9. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Ledom do slave Blades of Glory, r. Josh Gordon, Will Speck Opus: Will Ferrell

srijeda, 9. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Sjećanja na zvjezdanu prašinu Stardust Memories, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Muževi i žene Husbands and Wives, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
srijeda, 9. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
17:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
19:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz
20:50 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan

utorak, 8. siječnja 2019. ● Kino Kinoteka

20:00 Producenti The Producers, r. Susan Stroman Opus: Will Ferrell

utorak, 8. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Spavač Sleeper, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
21:00 Dani radija Radio Days, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
utorak, 8. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
20:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
ponedjeljak, 7. siječnja 2019. ● Kino Tuškanac
19:00 Zločini i prekršaji Crimes and Misdemeanors, r. Woody Allen Portreti: Duhoviti univerzum Woodya Allena
nedjelja, 6. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
20:30 Kucni u drvo Under the Tree, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
nedjelja, 6. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Ema spava negdje drugdje Siv sover vilse, r. Catharina Edfeldt  Filmski advent

subota, 5. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:30 Pat i Mat 2 Pat i Mat opet v akcii, r. Marek Beneš
19:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
21:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine
subota, 5. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Pozdrav od Mikea! De Groeten van Mike!, r. Maria Peters Filmski advent

subota, 5. siječnja 2019. ● Kino Metropolis

16:00 Hrvatski mali maratonci, animirani filmovi za djecu, 50 min.
17:00 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
19:15 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
21:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz

petak, 4. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:00 Marie Curie, r. Marie Noëlle
19:00 Put u novi život Finding Your Feet, r. Richard Loncraine
21:00 Prvi i posljednji Les premiers les derniers, r. Bouli Lanners
petak, 4. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

11:00 Božićno čudo Christmas Miracle, r. Terry Ingram Filmski advent

petak, 4. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Kuća koju je izgradio Jack The House That Jack Built r. Lars von Trier
20:45 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Art-kino Grič
17:30 Dječak u oblacima Cloudboy, r. Meikeminne Clinckspoor
19:00 Filmske zvijezde žive vječno Film Stars Don't Die in Liverpool, r. Paul McGuiga
21:00 Ismaelovi duhovi Les fantômes d'Ismaël, r. Arnaud Desplechin
četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:15 Klimaks Climax, r. Gaspar Noé
19:00 Koja je ovo država, r. Vinko Brešan
21:15 Obiteljske veze Manbiki Kazoku, r. Hirokazu Kore-eda

četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Operacija Arktik Operasjon Arktis, r. Grethe Bøe-Waal Filmski advent
17:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović
19:20 Sam samcat, r. Bobo Jelčić
20:50 Ukazanje L'apparition, r. Xavier Giannoli

četvrtak, 3. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Knjižara Bookshop, r. Isabel Coixet
20:00 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
srijeda, 2. siječnja 2019. ● Kino Europa - Velika dvorana

17:00 Colette, r. Wash Westmoreland
19:00 Divljina Wildlife, r. Paul Dano
21:00 Južni vjetar, r. Miloš Avramović

srijeda, 2. siječnja 2019. ● Kino Europa - Dvorana Müller

11:00 Božić u Palm Springsu Christmas in Palm Springs, r. Fred Olen Ray Filmski advent
17:15 Djevojka Girl, r. Lukas Dhont
19:15 Radionica L'atelier, r. Laurent Cantet
21:20 Grace Jones: Bloodlight and Bami, r. Sophie Fiennes

srijeda, 2. siječnja 2019. ● Kino Metropolis
18:00 Colette, r. Wash Westmoreland
20:00 Glazbena ljubav Juliet, Naked, r. Jesse Peretz