Zg kul

Ljetne pozornice - raspored

 

ZAGREB CLASSIC – Gdje uživamo u glazbi na travi… Trg kralja Tomislava
*Programi počinju u 21:00 ako nije drukčije navedeno.

20.6., 20:45
GLAZBA I GRAD
ZBOR I SIMFONIJSKI ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
Dirigent: JIRI ROZEN
IVANA LAZAR, sopran
LANA KOS, sopran
KREŠIMIR ŠPICER, tenor
JAN TOMINIĆ, saksofon
A. Dvořák, K. Baranović, P. Itturalde, D. Palanović: praizvedba – Drmeš za tamburaški i simfonijski orkestar, G. Enescu, Z. Kodaly, J. Strauss ml.

21.6., 22:00
JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
Dirigent: ANDREAS MARINELLO
ERVIN BAUČIĆ, vokal
BORNA ŠERCAR, udaraljke
PETER UGRIN, violina
Frank Zappa u aranžmanima Eda Palerma i Niclasa Rydha

23.6.
SIMFONIJSKI ORKESTAR MUZIČKE AKADEMIJE U ZAGREBU
Dirigent: FILIP ŠLJIVAC
VEDRAN JANJANIN, klavir
P. I. Čajkovski, S. Rahmanjinov

25.6.
SVEČANOST U POVODU DANA DRŽAVNOSTI
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA
Dirigent: IVO LIPANOVIĆ
LANA KOS, sopran
LUKA LJUBAS, violina
J. Strauss st., G. Bizet, C. Saint-Saëns, P. Dešpalj, G. Verdi, R. Schumann / M. Belamarić, S. Albini / M. Belamarić, I. pl. Zajc

27.6.
OPERA POD ZVIJEZDAMA
SIMFONIJSKI ORKESTAR HRT-a
Dirigent: IVO LIPANOVIĆ
Soprani: Anamarija Knego Vidović, Marija Kuhar Šoša, Tanja Ruždjak, Nela Šarić
Mezzosoprani: Jelena Kordić, Terezija Kusanović, Helena Lucić Šego, Kora Pavelić
G. Rossini, G. Donizetti, Ch. Gounod, C. Saint-Saëns, G. Verdi, L. Delibes, V. Bellini, G. Bizet, Chapí, J. Offenbach

2.7.
Miroslav Krleža – Leo Mujić: GOSPODA GLEMBAJEVI
BALET HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA U ZAGREBU
Koreograf, redatelj, autor libreta i glazbenog izbora: Leo Mujić
Glazba: Ludwig Van Beethoven, Sergej Rahmanjinov
Umjetnički savjetnik: Vlaho Bogišić
Dramaturški suradnik: Ivan Leo Lemo
Scenograf: Stefano Katunar
Kostimografkinja: Manuela Paladin Šabanović
Oblikovatelj svjetla: Aleksandar Čavlek
Oblikovatelj zvuka: Svebor Zgurić
Baletna majstorica, asistentica koreografa: Suzana Bačić
Asistentica scenografa: Aleksandra Ana Buković
Asistentica kostimografkinje: Mia Rejc Prajninger

4.7.
Milan Grgić – Alfi Kabiljo: JALTA, JALTA
GRADSKO KAZALIŠTE KOMEDIJA
Dirigent: KREŠIMIR BATINIĆ
Libreto dramaturški obradio i režirao: Vlado Štefančić
Scenograf: Dragutin Broz
Kostimografkinja: Elvira Ulip
Koreografija: Prema koreografiji Tihane Škrinjarić postavili Tina Vrtar Stipić i Mladen Mordej Vučković
Izvode:
Renata Sabljak, Davor Radić, Ronald Žlabur, Dražen Čuček, Jasna Palić Picukarić, Adalbert Turner, Denis Grabarić, Adam Končić, Boris Pavlinić, Ranko Tihomirović, Nedim Prohić, Božidar Peričić, Boris Barberić i dr.

5.7.
Ivica Krajač – Karlo Metikoš – Miljenko Prohaska: GUBEC-BEG
SIMFONIJSKI PUHAČKI ORKESTAR ORUŽANIH SNAGA RH-a
ŠIBENSKO PJEVAČKO DRUŠTVO “KOLO” (zborovođa: Ivo Lise)
Dirigent: MIROSLAV VUKOVOJAC-DUGAN
Solisti:
Adalbert Turner-Juci, Barbara Suhodolčan, Franjo Vinković, Ivan Androić, Damir Matić, Jakov Košćina

7.7.
ZAGREBAČKA FILHARMONIJA & JULIAN RACHLIN
JULIAN RACHLIN, violina
Dirigent: PIER CARLO ORIZIO
J. Gotovac, W. A. Mozart, B. Smetana, F. Kreisler, A. Borodin

10.7.
ZAGREB CLASSIC FESTIVALSKI ORKESTAR & JÓSE CURA
KONCERT U ČAST ROĐENDANA NIKOLE TESLE (Smiljan, 10. srpnja 1856.)
JÓSE CURA, tenor
EVELIN NOVAK, sopran
Dirigent: DIAN ČOBANOV
Najljepše arije i dueti

DOBROTVORNE LIKOVNE KOLONIJE na festivalu Zagreb Classic

Centar za kulturu i informacije Maksimir od 20. lipnja do 11. srpnja 2018. godine u sklopu festivala Zagreb Classic organizira dobrotvorne likovne kolonije/likovne akcije na otvorenom u kojoj će pet umjetnika mlađe generacije slikati/crtati motive povezane s koncertima koji će se odvijati u sklopu manifestacije.

Svi radovi na koloniji bit će prodani zainteresiranim posjetiteljima nakon koncerta na simboličnoj aukciji. Ova likovna kolonija obogatit će ponudu kulturnoga ljeta u Zagrebu, kao što su to učinili koncerti na Zrinjevcu i Trgu kralja Tomislava 2016. i 2017. godine.

Interakcija slikara i posjetitelja, kao i velika posjećenost koncerata na Zrinjevcu i Trgu kralja Tomislava mogla bi biti temelj za dinamičnu interdisciplinarnu suradnju na ovom festivalu. Pet slikara na ovom festivalu obogatit će Trg kralja Tomislava svojim različitim stilovima i pristupima slici, pa će ova kolonija funkcionirati i kao interaktivna izložba na otvorenome, koja će dati priliku posjetiteljima da svjedoče nastanku slikarskih djela.

LJETNA POZORNICA BUNDEK
* Koncerti počinju u 21:00 ako nije drukčije navedeno.

11.7.
OPERA b.b. Zagreb
Franz Lehár: VESELA UDOVICA, opereta
KOMORNI ORKESTAR OPERE b.b.
Dirigent: DARIJAN IVEZIĆ
Režija: Branka Cvitković i Dinko Bogdanić
Kostimografkinja: Elvira Ulip
Asistentica kostimografkinje: Vera Kodžić Kukić
Scenografkinja: Marta Crnobrnja
Glazbeni suradnik- korepetitor: Davor Ljubić
Orkestracija: Darijan Ivezić
Oblikovanje svjetla: Ivica Aničić / Davor Popović
Uloge:
Barun Zeta: Nenad Tudaković
Valencienne: Blanka Tkalčić
Grof Danilo: Ronald Braus
Hanna Glawari: Lidija Horvat-Dunjko
Camille de Rossillion: Siniša Galović
Cascada: Dominik Došen
St. Brioche: Martin Gelić
Njeguš: Dejan Jakovljević
Kromow: Davor Ljubić
Praskowia: Nada Abrus
Olga: Josipa Bilić
Sylviane: Vita Vukov
Lolo: Mirna Sporiš
Dodo: Ervina Sulejmanova

12.7.
JM JAZZ WORLD ORCHESTRA
Dirigent: LUIS BONILLA

13.7.
DIVINITIES OF THE EARTH AND WATERS
MIMIKA ORKESTAR
Umjetnički voditelj i skladatelj: MAK MURTIĆ

14.7., 21:30
ZAVRŠNI KONCERT XVIII. SVJETSKOG KONGRESA SAKSOFONISTA

15.7., 19:00
MEĐUNARODNI SUSRET PUHAČKIH ORKESTARA
Sudjeluju orkestri iz Mađarske, Poljske, Češke , Italije, Slovenije i Hrvatske

16.7.
BLACK MUSIC TRIBUTE
AKADEMSKI ZBOR VLADIMIR PRELOG i solist STOJAN TRAJKOV
Ivana Galić, vokal
Darko Horvat, gitara
Neven Resnik, orgulje
Krešimir Randich, bubnjevi
Klub Dobre vibracije
Iva Juras, umjetničko vodstvo

17.7.
Ansambl GLAS YUNANA (Kina)
U suradnji s Međunarodnom smotrom folklora

18.7.
ASTRID MUSIC
Astrid Kuljanić, glas
Ben Rosenblum, harmonika
Mat Muntz, bas
Vicente Hansen, bubnjevi

19.7.
ANTOLOGIJSKI HRVATSKI EVERGREENI
TAMBURAŠKI ORKESTAR HRT-a & KLAPA KAMPANEL
Dirigent: SINIŠA LEOPOLD

20.7.
FILIP NOVOSEL, tambura
TIHOMIR HOJSAK, kontrabas
MATIJA DEDIĆ, klavir

21.7.
OD BAROKA DO ROKA
VOKALNI SASTAV “AD ASTRA”
Dirigentica: JASNA STAJIĆ

INmusic FESTIVAL
Jezero Jarun
25. – 26.6.
Queens of the Stone Age, David Byrne, The Kills, Frank Carter and the Rattlesnakes, Superorganism, Témé Tan, Them Moose Rush, Straight Mickey and The Boyz, False Heads, Tyger Lamb, Rival Bones, Tús Nua, Nellcote, Grapevine Babies i dr.

LJETNA POZORNICA TUŠKANAC

9.6.
ANIMAFEST – PREMIJERA FILMA “OTOK PASA” REDATELJA WESA ANDERSONA

16. – 20.6.
27. DANI HRVATSKOG FILMA

21.- 24.6.
NAJAVNI VIKEND – FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

24.- 27.6.
FILMSKI PROGRAM CENTRA ZA KULTURU I FILM AUGUSTA CESARCA

28.6. – 8.7.
FANTASTIC ZAGREB FILM FESTIVAL

9. – 15.7.
REVIJA EUROPSKOG FILMA

17.- 19.7.
MOTOVUNSKO ZAGRIJAVANJE – MOTOVUN FILM FESTIVAL

20. – 28.7.
ZAGREB FILM FESTIVAL

31.7. – 9.9.
FILMSKI PROGRAM CENTRA ZA KULTURU I FILM AUGUSTA CESARCA
FILMOVI IZ AKTUALNE DISTRIBUCIJE

* Projekcije počinju u 21:00 ako nije drukčije navedeno.


Priredio: Martin Mikša