Zg kul

Glazbeni festivali

LJETO U MSU
Muzej suvremene umjetnosti
Avenija Dubrovnik 17

KONCERTI
* Koncerti počinju u 21:00 ako nije drukčije navedeno.

2.6.
BOA

9.6.
KOJOTI

16.6.
CHUI

30.6.
HLADNO PIVO

7.7.
REPETITOR

14.7.
MAYALES

KINO METROPOLIS
* Projekcije počinju u 17:30 i 19:30 ako nije drukčije navedeno.

2.6.
KAO AVION, žanr: komedija, redatelj: Bruno Podalydès, Francuska

9.6.
SJEĆANJA, žanr: humorna drama, redatelj: Jean-Paul Rouve, Francuska

16.6.
SRETNI KRAJ, žanr: drama, redatelj: Michael Haneke, Francuska, Austrija, Njemačka

30.6.
ISABELLINO SUNCE, žanr: romantična komedija, redateljica: Claire Denis, Francuska

7.7.
VIKTORIJA I ABDUL, žanr: drama, redatelj: Stephen Frears, Velika Britanija

14.7.
VICTORIA, žanr: romantična komedija, redateljica: Justine Triet, Francuska

PERFORMANSI I KNJIŽEVNA ČITANJA
* Programi počinju u 20:00 ako nije drukčije navedeno.

2.6.
MARIJAN MOLNAR
Književna čitanja: Dorta Jagić i Alen Brlek

9.6.
JOSIPA BUBAŠ
Književna čitanja: Jasna Žmak i Ana Škvorc

16.6.
KRISTINA MARIĆ
Književna čitanja: Dinko Telećan i Ivan Šamija

30.6.
MARTINA GRANIĆ
Književna čitanja: Sven Popović i Marija Dejanović

7.7.
MARIJAN CRTALIĆ
Književna čitanja: Darko Šeparović i Lara Mitraković

14.7.
VLATKO VINCEK
Književna čitanja: Suzana Matić i Ivan Jozić

37. VEČERI NA GRIČU
Atrij Galerije Klovićevi dvori

* Koncerti počinju u 21:00 ako nije drukčije navedeno.

28.6.
C. ORFF: CARMINA BURANA za soliste, zbor, dva glasovira i udaraljke
AZ Ivan Goran Kovačić
Ivana Lazar, sopran
Laci Vrgoč, tenor
Ljubomir Puškarić, bariton
Srebrenka Poljak, glasovir
Domagoj Guščić, glasovir
Sudar Percussion, udaraljke
Dirigent: IVAN JOSIP SKENDER

1.7.
MOZART IS STILL ALIVE!, glazbeni kabaret
MozART ansambl, Poljska
Filip Jaślar, violina
Michał Sikorski, violina
Paweł Kowaluk, viola
Bolesław Błaszczyk, violončelo
* U suradnji s Veleposlanstvom Republike Poljske

3.7.
VEČER S COHENOM
MAJA POSAVEC, glas & IVAN KAPEC, gitara

5.7.
VEČER FILMSKE GLAZBE: N. Rota, E. Morricone
NINO ROTA ENSEMBLE, Italija
Rosa Sorice, glas
Giannina Guazzaroni, violina
Federica Torbidoni, flauta
Deborah Vico, glasovir
* U suradnji s Talijanskim kulturnim institutom

8.7.
OXYGENE – MUSIC BY JEAN MICHEL JARRE
SUDAR PERCUSSION
Goran Gorše
Nicolas Sinković
Filip Merčep
Aleksandar Vešić
Robert Batelić
Adriano Bernobić

10.7.
ROBY LAKATOS & ENSEMBLE, Mađarska
Roby Lakatos, violina
Jeno Lisztes, cimbal
Laszlo Balogh, gitara
Laszlo Boni, violina
Kalman Cseki, glasovir

12.7.
SAKSOFONISTI PONEKAD SVIRAJU I JAZZ
JAZZ ORKESTAR HRT-a I SAKSOFONISTI
Dirigent: Andreas Marinello
Solisti:
Victor Goines
Branford Marsalis
Rosario Giuliani
Perico Sambeat
Krzystof Urbanski
* U suradnji s XVIII. Svjetskim kongresom saksofonista

15.7.
BROMLEY YOUTH CHAMBER ORCHESTRA (Ujedinjeno Kraljevstvo)
TIM WELLS, dirigent, umjetnički voditelj
G. F. Händel, W. A. Mozart, F. Schreker, P. I. Čajkovski, E. Elgar, W. Kilar, A. Piazzolla

17.7.
Marija Pavlović, klarinet
Monika Leskovar, violončelo
Martina Filjak, glasovir
L. van Beethoven, J. Brahms
KLUPSKA KAZALIŠNO-GLAZBENA SCENA AMADEO
Hrvatski prirodoslovni muzej
* Programi počinju u 21:00

1.7.
Svečano otvaranje Scene AMADEO
ZAGREBAČKI SOLISTI & DAVID GAZAROV
U slučaju kiše u četvrtak, 5.7.
Dvorište palače Grlečić-Jelačić, Trg sv. Marka 9

3.7.
Glazbena družina CINKUŠI
Prvih dvadeset godina…
Nakon koncerta projekcija dokumentarnog filma THE CINKUSI Ljiljane Šišmanović
U slučaju kiše u srijedu, 4.7.

7.7.
Humanitarni koncert “Korak u život”
TONI CETINSKI
U slučaju kiše u Kazalištu Kerempuh

8.7.
ZAGREBAČKI SOLISTI & BRUNO PHILIPP
U slučaju kiše u ponedjeljak, 9.7.
Dvorište palače Grlečić-Jelačić, Trg sv. Marka 9

11.7.
Orkestar ansambla LADO

12.7.
Otvorenje likovne izložbe
DORA KOVAČEVIĆ
Slobodan ulaz

14.7.
MATEJ MEŠTROVIĆ & EEXPRESTO
Before China Tour
Matej Meštrović, klavir, Kristina Bjelopavlović, klavir, Borna Šercar, udaraljke
U slučaju kiše u nedjelju, 15.7.

16.7.
MARIACHI LOS CABALLEROS
U slučaju kiše u utorak, 17.7.

19.7.
MATIJA DEDIĆ & MERIMA KLJUČO
Potraži me u predgrađu
U slučaju kiše u petak, 20.7.

21.7.
MIROSLAV TADIĆ & YVETTE HOLZWARTH
Spavati, možda sanjati
U slučaju kiše u nedjelju, 22.7.

24.7.
GRUPA DUENDE & NINA ČORIĆ
Večer flamenka
U slučaju kiše u srijedu, 25.7.

26.7.
ALJOŠA JURINIĆ & PETRIT CEKU
U slučaju kiše u petak, 27.7.

28.7.
KVARTET GITARA
Zoran Dukić, Maroje Brčić, Tvrtko Sarić, Petrit Ceku
G. Ph. Telemann, A. Vivaldi, A. Piazzolla, P. Petit, L.Boccherini, I. Padovec, A. Dvořak, G. Gershwin

ORGULJE ZAGREBAČKE KATEDRALE
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
* Koncerti počinju u 20:00 ako nije drukčije navedeno.

19.7.
OTVORENJE FESTIVALA
JOHANNES EBENBAUER, orgulje (Austrija)
F. Schmidt, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Ebenbauer, F. Liszt

26.7.
PAUL GOODCHILD, truba (Australija)
GORAN KONČAR, violina
EDMUND ANDLER BORIĆ, orgulje

9.8.
MILAN HIBŠER, orgulje
J. S. Bach, W. A. Mozart, M. Hibšer, F. Lučić, J. Rheinberger, F. Liszt

23.8.
IVAN MATARIĆ, orgulje (Hrvatska)

30.8.
HENRY FAIRS, orgulje (Velika Britanija)
M. Reger, J. Alain, E. Elgar

6.9.
BEN VAN OOSTEN, orgulje (Nizozemska)
C. Franck, R. Schumann, L. Vierne

13.9.
HELMUT HAUSKELLER, panova frula (Njemačka)
STANISLAV ŠURIN, orgulje (Slovačka)
V. Vavilov, M. Praetorius, J. S. Bach, G. F. Kauffmann, M. Corrette, G. Litaize, S. Šurin, P. Heeren, A. Hovhaness, P. Eben

20.9.
VIŠESLAV JAKLIN, orgulje (Hrvatska)

KONCERTI U PAVILJONU JEKA U PARKU MAKSIMIR
Centar za kulturu i informacije Maksimir
* Koncerti počinju u 18:00 ako nije drukčije navedeno.

1.7.
NAJBOLJE OD OPERE I OPERETE – KRISTINA HABUŠ, sopran i DARKO HORVAT, gitara

8.7.
ENSEMBLE AUDIATUR

15.7.
DUO CORDE – mandolina i gitara u svijetu filma

22.7.
ANSAMBL ILLYRICA

29.7.
ARGENTINA I PORTUGAL U ZAGREBU


Priredio: Martin Mikša