Zg kul

Kalendar događanja Zgkul 2019

1. Atraktivne ljetne pozornice

 

 

ZAGREB CLASSIC - Gdje uživamo u glazbi na travi...

 

Trg kralja Tomislava

21.6. - 9.7.

 

 

21.6., 20:30

 

SIMFONIJSKI ORKESTAR HRT-a

ZBOR HRT-a

Oratorijski zbor crkve sv. Marka CANTORES SANCTI MARCI

RÓBERT FARKAS, dirigent

 

GLAZBA I GRAD - FIESTA LATINA

Fiesta Sinfónica

 

Pablo Sáinz Villegas, gitara

Valentina Fijačko Kobić, sopran

Josipa Gvozdanić, mezzosopran

Martina Gojčeta Silić, alt

Roko Radovan, tenor

Ljubomir Puškarić, bariton

 

G. Gershwin, A. Márquez, J. Rodrígo, H. Villa-Lobos, A. Piazzolla, A. Ginastera, L. Bernstein

 

 

22.6., 20:30

 

TAMBURAŠKI ORKESTAR HRT-a

SINIŠA LEOPOLD, dirigent

MARIACHI LOS CABALLEROS

 

GLAZBA I GRAD - FIESTA LATINA

Fiesta Mexicana

 

Jarabe Tapatio, Guadalajara, Cielo Rojo, Amor, Amor, La Paloma, Mexsico Lindo, La Adelita, Mujrers divinas, La Madrugada i dr.

 

 


 

23.6., 20:30

 

JAZZ ORKESTAR HRT-a feat. CUBISMO

MIRON HAUSER, dirigent

 

GLAZBA I GRAD - FIESTA LATINA

Fiesta Cubana

 

M. Hauser, M. Igrec, D. Križić, K. Tomec, R. Luque, J. Galić, M. P. Hernandez, N. Grahovac, K. Metikoš / I. Krajač, Z. Stipišić

 

 

25.6., 21:00

 

SVEČANI KONCERT U POVODU DANA DRŽAVNOSTI

 

ANSAMBL NARODNIH PJESAMA I PLESOVA HRVATSKE LADO

Uz 70. obljetnicu umjetničkog djelovanja Ansambla

 

Cjelovečernji plesni koncert "Neka sjaji sunce svima"

 

 

27.6., 21:00

 

ZAGREBAČKA FILHARMONIJA

MIRAN VAUPOTIĆ, dirigent

TONČI HULJIĆ & MADRE BADESSA BAND

ONE 4

 

MEDITERANEO

 

R. Djawadi, E. Morricone, Tonči Huljić

 

 

29.6., 19:30

DANI MOSKVE U ZAGREBU

Nastup MOSKOVSKIH KADETA

 

Otvorenje umjetničke instalacije ruskog umjetnika Maksima Goshka

 

U sklopu Dana Moskve koji se od 28. lipnja do 1. srpnja održavaju u Zagrebu, u bogatom kulturnom programu održat će se i nastup Moskovskih kadeta. Publika na Tomislavcu moći će uživati u izvedbama ruskih skladatelja, vojnim marševima pa sve do djela popularne glazbe. Moskovski kadeti uz brojne nastupe u Rusiji do sada su nastupali u Italiji, Japanu, Hong Kongu, Španjolskoj, Njemačkoj, Ujedinjenom Kraljevstvu kao i u Kini.


1.7., 21:00

 

SIMFONIJSKI PUHAČKI ORKESTAR HV-a

MIROSLAV VUKOVOJAC-DUGAN, dirigent

 

Solisti:

Arijana Gigliani Philipp, sopran

Miljenko Đuran, tenor

 

J. Gotovac, B. Bersa, V. Lisinski, I. Zajc, P. I. Čajkovski

 

 

3.7., 21:00

OPERA HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA U ZAGREBU

MARCELLO MOTTADELLI, dirigent

 

JUČER, DANAS, SUTRA

 

Solisti:

Ljubomir Puškarić, Tomislav Mužek, Tamara Felbinger, Stjepan Franetović, Sofia Ameli Gojić, Ivana Lazar, Valentina Fijačko Kobić, Siniša Štork, Diana Hilje, Ivo Gamulin

 

G. Rossini, G. Verdi, P. I. Čajkovski, J. Gotovac, G. Verdi, W. A. Mozart, G. Puccini, G. Donizetti

 

 

7.7., 21:00

 

BALET HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA U ZAGREBU

 

APOKSIOMEN

 

Koreograf i redatelj: CLAUDIO BERNARDO

Skladateljica: TAMARA OBROVAC

 

 


 

9.7., 21:00

 

GRADSKO KAZALIŠTE KOMEDIJA

 

ČAROBNI BROADWAY - KONCERT U ČAST ROĐENDANA NIKOLE TESLE

 

ORKESTAR KAZALIŠTA KOMEDIJA

KREŠIMIR BATINIĆ, dirigent

 

Solisti:

Mila Elegović, Renata Sabljak, Vanda Winter, Vlatka Burić Dujmović, Đani Stipaničev, Ervin Baučić i Dražen Bratulić

 

The Little Mermaid, West Side Story, Chess, Beauty & the Beast, Monty Phyton's SPAMALOT, Cabaret, Les Miserables, Jekyll & Hyde, Jesus Christ Superstar, Aida, Hair, Little Shop of Horrors, Cats i dr.


LJETNA POZORNICA BUNDEK

10.7. - 19.7.

 

* Izvedbe počinju u 21:00

 

10.7.

 

OPERA b.b.

Johann STRAUSS ml.: ŠIŠMIŠ

 

Režija: Branka Cvitković, Dinko Bogdanić

Dirigent: Darijan Ivezić

Kostimografija: Dženisa Pecotić

Scenografija: Marta Crnobrnja

 

Gabriel Pl. Eisenstein: Ronald Braus

Rosalinda: Lidija Horvat-Dunjko

Dr. Falke: Zvonimir Ivanović / Martin Gelić

Frank: Nenad Tudaković / Dejan Jakovljević

Princ Orlofsky: Blanka Tkalčić / Marko Antolković

Adela: Josipa Bilić / Irma Dragičević

Dr. Blind: Dominik Došen / Davor Ljubič

Alfredo: Siniša Galović / Martin Gelić

Ida: Mirna Sporiš / Vita Vukov

Frosch: Branka Cvitković

Teta: Nada Abrus

 

 

11.7.

 

SUDARPERCUSSION

OXYGENE - Jean Michel Jarre

 

Ansambl udaraljkaša iz Samobora nastupao je s mnogim domaćim i svjetskim umjetnicima, Matejom Meštrovićem, Stefanom Milenkovićem… Ove nam godine predstavljaju novi projekt Oxygene - njihovu interpretaciju glazbe slavnog francuskog skladatelja Jeana Michela Jarrea.

 

Adriano Bernobić, bubnjevi

Robert Batelić, klavir

Aleksandar Vešić, bas gitara

Filip Merčep, marimba, malletkat

Nicolas Sinković, electronic, tubular bells

Goran Gorše, vibrafon, vibekat, udaraljke

Gost: Darko Sedak Benčić, truba

12.7.

 

LADO

MI NOSIMO ZELEN VENČEC

 

Dirigent: BOJAN POGRMILOVIĆ

Umjetničko vodstvo: ANDRIJA IVANČANIN

 

Program MI NOSIMO ZELEN VENČEC publici pruža uvid u bogatstvo i raznolikost hrvatskih tradicijskih instrumenata te posebice raznolikost vokalnih izraza u pojedinim folklornim zonama i njihovim užim područjima. Neke od skladbi koje će izvoditi: Jurjaši, Drobne male lastavičke, Lepi Juro kres naložil, Došo, došo Juro je, Sončece je na zahodu (Zagorje), Letovanić i dr.

 

 

13.7.

 

2. MEĐUNARODNI SUSRET PUHAČKIH ORKESTARA

Sudjeluju orkestri iz Mađarske, Poljske, Češke, Italije, Slovenije i Hrvatske

 

Domaćin 2. Međunarodnog susreta puhačkih orkestara u jedinstvenom ambijentu Ljetne pozornice Bundek je ZAGREBAČKI ORKESTAR ZET-a koji postoji od 1927. godine, a trenutačno broji 60 aktivnih glazbenika.

 

 

14.7. i 15.7.

 

Već nekoliko godina jazz koncerte na Bundeku preuzeli su mladi glazbenici - Jazz orkestar Međunarodne organizacije Glazbene mladeži i domaći ansambli koji su nastali slijedeći prvenstveno tradiciju jazz tečajeva koje je započeo Boško Petrović u Grožnjanu. To su ansambli u kojima zajedno sviraju učitelji i njihovi đaci, profesionalni glazbenici i talentirani amateri te djeluju pod pokroviteljstvom Hrvatske glazbene mladeži.

 

 

14.7.

 

LASSE LINDGREN BIG CONSTELLATION

Antonio Geček, Zvonimir Bajević, Valdemar Kušan, Marko Šolman, trube

Marin Ferketin, Luka Žužić, tromboni

Andreas Marinello, alt saksofon, flauta

Vojkan Jocić, Mario Bočić, tenor saksofoni

Mihael Gyoerek, bariton saksofon

Davor Dedić, klavir

Goran Rukavina, bas gitara

Bruno Domiter, bubnjevi

15.7.

FILOSOFIA, jazz band

NUESTRA HISTORIA

 

Miron Hauser, trombonist, vokal, kompozitor, aranžer

Luka Žužić, klavirist, trombonist, kompozitor, aranžer

Sofija Široka, vodeći vokal, plesačica

Aleš Avbelj, basist, kompozitor, aranžer

Vid Uvšeničnik, perkusionist i vokal

Lazaro Amed Hierrezuelo, konge, vokal, violina

Darko Sedak-Benčić, trubač, vokal, kompozitor, aranžer

Milagros Hodelin, udaraljke

 

 

16.7.

MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA - MONGOLIJA

BLAGDAN DREVNE I MODERNE GLAZBE MONGOLSKIH STEPA

 

 

17.7.

ZVJEZDAN RUŽIĆ & NELI ADREEVA & NUŠA ZBOR, Bugarska

 

Bugarski tradicionalni napjevi obojani klavirom i mellotronom našeg najnagrađivanijeg pijanista i kompozitora mlađe generacije - Zvjezdana Ružića, kojemu će se ekskluzivno na pozornici pridružiti čuvena bugarska vokalistica, solistica Grammyjem nagrađenog zbora "Filip Kutev", Neli Andreeva te njezin djevojački zbor "Nusha".

 

 

18.7.

TAMBURAŠKI ORKESTAR HRT-a

Dirigent: SINIŠA LEOPOLD

Solist: BOJAN JAMBROŠIĆ

 

KAJKAVSKI BISERI

 

 

19.7.

ŽIGA I BANDISTI

STOGODIŠNJA MEĐIMURSKA PRIČA

U povodu stogodišnjice pripojenja Međimurja domovini

 

Mirko Švenda pod nadimkom Žiga bavi se glazbom od rane mladosti kao pjevač i svirač. Svirao je i u pratećem sastavu Tomislava Ivčića. Objavio je pet albuma u vlastitoj diskografskoj kući "Muraland-Švenda" te jedan za "Croatia Records". Od 2006. nastupa uz prateći sastav, koji se zove Žiga i Bandisti.

LJETNA POZORNICA TUŠKANAC

 

 

8.6. - Animafest, svjetski festival animiranog filma

 

10. do 13.6. - Motovunizacija! Najbolje s brda filmova

 

14. do 26.6. - Prvi red do mora filmova

 

27.6. do 7.7. - Fantastic Zagreb Film Festival

 

8. do 14.7. - Revija europskog filma / European Film Review

 

16. do 25.7. - Zagreb Film Festival - revija

 

26. do 31.7. - Festival mediteranskog filma Split

 

1.8. do 8.9. - Prvi red do mora filmova

 

20. do 25.8. - Zajednički program Time Out Croatia i Ljetne pozornice Tuškanac - glazbeni filmovi

 

 

* Projekcije počinju u 21:00