Box Dirigenti

Kalendar događanja Zgkul 2019 - 2 dio


 

2. Raznoliki glazbeni festivali i koncerti

 

 

INmusic FESTIVAL

Jezero Jarun

24. - 26.6.

 

The Cure, Suede, Garbage, The Hives, Johnny Marr, Skindred...

 

 

 

LJETO U MSU

Muzej suvremene umjetnosti

Avenija Dubrovnik 17

8.6. - 13.7.

 

* Koncerti počinju u 21:00

 

 

8.6.

KRIES

 

15.6.

LEIBACH

 

22.6.

BORGHESIA

 

29.6.

LETU ŠTUKE

 

6.7.

THE STRANGE

 

13.7.

TRAM 11


 

KLUPSKA KAZALIŠNO-GLAZBENA SCENA AMADEO

Hrvatski prirodoslovni muzej

Demetrova 1

3.7. - 1.9.

 

* Programi počinju u 21:00

 

 

3.7.

SVEČANO OTVARANJE

AMIGO - ARSENU U SPOMEN

MATIJA DEDIĆ & GABI NOVAK & BRANKO BULIĆ-BULA

 

 

6.7.

UZALUD JE BUDIM

MIROSLAV TADIĆ & YVETTE HOLZWARTH & RADE ŠERBEDŽIJA

 

 

8.7.

IN MEMORIAM NENAD JALŠEVAC-NENČI

GRUPA DUENDE & GOSTI

 

 

9.7.

ORKESTAR ANSAMBLA LADO

 

 

10.7.

DAMJAN KRAJAČIĆ KVARTET

Damjan Krajačić, flauta; Šimun Matišić, vibrafon; Goran Delač, bas; Krunoslav Levačić, bubnjevi

 

 

11.7.

IZLOŽBA - USPOMENA NA IZABELU ŠIMUNOVIĆ

 

 

12.7.

ALJOŠA JURINIĆ, glasovir

HUMANITARNI KONCERT - KORAK U ŽIVOT

Gosti: Marco Graziani, violina, Hiwote Tadesse, viola, Zita Varga, violončelo


 

14.7.

FILMMUSICORKESTAR

 

 

15.7.

HARLEQUIN ART COLLECTIVE

DANI BOŠNJAK, flauta & FRAN MATIŠIĆ

Program: Olivier Messiaen - Poèmes pour Mi; Chantes de Terre et de ciel

Nastupaju: Marta Schwaiger, sopran; Šimun Matišić, vibraphone,marimba,percussion; Stjepan Vuger, accordeon;  Alan Bošnjak, bas trombon; Dani Bošnjak, flaute

 

 

16.7.

PETRIT ÇEKU, gitara

 

 

18.7.

MARIACHI LOS CABALLEROS

 

 

19.7.

LUME

MERIMA KLJUČO & JELENA MILUŠIĆ

 

21.7.

MURA, MURA

ANDREJA, RUNDEK & FTIČEKI

 

24.7.

SRĐAN BULAT, gitara & BILJANA KOVAČ, alt

 

22.8.

MARIACHI LOS CABALLEROS

 

24 i 25.8.

FESTIVAL HRVATSKIH KANTAUTORICA

Glazbeni program prve večeri festivala čine nastupi Ivane Picek i Sare Renar, uz goste

Glazbeni program druge večeri festivala čine nastupi Luce i Nine Romić, uz goste

 

27.8.

ALJOŠA JURINIĆ, solistički recital

 


 

28.8.

IVO & PRIJATELJI

ZAGREBAČKI SOLISTI SVIRAJU JOSIPOVIĆA

MUZEJ MIMARA

Praizvedba djela Ive Josipovića naručenog za Scenu AMADEO

 

 

29.8.

CINKUŠI

 

 

30.8.

ZAGREBAČKI SOLISTI SVIRAJU MOZARTA

Dvorište Zagrebačkih solista, Trg sv. Marka 9

 

 

1.9.

ZAGREBAČKI SOLISTI SVIRAJU BEATLESE

Dvorište Zagrebačkih solista, Trg sv. Marka 9


 

ORGULJE ZAGREBAČKE KATEDRALE

Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije

11.7. – 26.9.

 

* Koncerti počinju u 20:00

 

 

11.7.

OTVORENJE FESTIVALA

 

ANTONIA DUNJKO, sopran

IGOR MRNJAVČIĆ, truba

EDMUND ANDLER-BORIĆ, orgulje

J. S. Bach, F. Lučić, D. Bobić, G. F. Handel, T. Albinoni, N. Bruhns, P. Eben

 

 

18.7.

IVAN BOSNAR, orgulje / SAD, Hrvatska

W. A. Mozart, C. Koechlin, C. Saint-Saëns, L. Vierne, M. Reger

 

 

25.7.

NIKOLA CEROVEČKI, orgulje

C. Franck, E. Elgar, P-M. Pincemaille

 

 

1.8.

ANDREAS BOLTZ, orgulje / Njemačka

L. Vierne, S. Karg-Elert, N. de Grigny, G. Holst

 

 

8.8.

KATARINA KUTNAR, violina

MILAN HIBŠER, orgulje

D. Scarlatti, F. Dugan, J. Massenet, F. Peeters, M. Hibšer*, L. Vierne, T. A. Vitali

 

 

22.8.

CHRISTIAN IWAN, orgulje / Austrija

J. S. Bach, C. Iwan, W. A. Mozart, F. Mendelssohn-Bartholdy, A. Heiller

 


 

29.8.

PIOTR RACHON, orgulje / Poljska

C. M. Widor, F. Rączkowski, J. Sowa, M. Surzyński

 

 

12.9.

NEVEN KRALJIĆ, orgulje

Dietrich Buxtehude, Johann Sebastian Bach, César Franck

 

 

19.9.

EUGENIO MARIA FAGIANI, orgulje / Italija

J. S. Bach, L. Refice, A. Finzi, E. M. Fagiani

 

 

26.9.

KATEDRALNI MJEŠOVITI ZBOR

MO MATIJA ŠKVORC, dirigent

KATARINA JAVORA, orgulje

C. Franck, L. Vierne, M. Duruflé, A. Vivaldi, K. Odak


 

KONCERTNE VEČERI U KLOVIĆEVIM DVORIMA - ZAGREBAČKE OBLJETNICE

Atrij Galerije Klovićevi dvori

Jezuitski trg 4

4. - 10.7.

 

* Koncerti počinju u 21:00

 

 

4.7.

ZAGREBAČKI SOLISTI

Sreten Krstić, violina solo i koncertni majstor

65 godina od utemeljenja

 

Antonio Vivaldi: Četiri godišnja doba

 

 

6.7.

ZAGREBAČKI KVARTET

100 godina od utemeljenja

 

A. Sorkočević, L. van Beethoven, M. Ravel

 

 

8.7.

ZAGREBAČKI KVARTET SAKSOFONA

30 godina od utemeljenja

 

W. A. Mozart, T. Uhlik, E. Del Borgo, J. Rivier

 

 

10.7.

ZAGREBAČKI GITARSKI TRIO

35 godina od utemeljenja

 

A. Vivaldi, A. de L'Hoyer, N. Njirić, M. Ravel, A. Dvořák


 

3. Raznoliki kazališni festivali

 

 

LJETNE NOĆI TEATRA EXIT

Muzej za umjetnost i obrt

Trg Republike Hrvatske 10

27.6. - 3.8.

 

* Predstave počinju u 21:00

 

 

Pluća, Taksimetar, Ja, tata!, Dvoje, Izložak br. 49, Njuške, Kako misliš mene nema?!, Sutra (ni)je novi dan, SHAKEspeare na EXit, Konstelacije, Voliš li me, Balon, Međuigre 0-24, Buđenje, Münchhausen, Cabaret - koncert za žlice i gitaru

 

Gostovanja:

DOMAŠI - GKL Split u koprodukciji s Umjetničkom akademijom u Splitu

OBITELJ - HNK Split

HOERSPIEL - RadioTeatar Bajsić i prijatelji

MISTERO BUFFO - Kazalište Grupa u koprodukciji s Triko Cirkus Teatar, Zagreb

NORA - TRENUTAK POBUNE - Tragači u.o. i Centar KNAP

JEDVANOSIMSOBOAKALOMISTOBO - SARTR - Sarajevski ratni teatar

REŽIM LJUBAVI - Atelje 212, Beograd

 

* Detaljni raspored programa na web stranicama Muzeja za umjetnost i obrt i Teatra Exit